bugün

samuel beckett tarafından yazılan godot yu beklerken isimli tiyatro oyunun ilk cümlesidir. orjinali nothing to be done olan bu cümle oyun karakteri estragon tarafından söylenmektedir.
ölümcül hastalığa sahip insanın ailesine söylenen sözdür. elden ne gelir demenin bir başka türüdür. Allah rahmet eylesindir.
olanak dahilinde olmayan .
cümlelerim arasında yer bulmuş, kimi zaman çarasizliğimin ifadesi, bazen de sırf konuşmak, yorum yapmak için söylenmiş manasız, gereksiz sözcükler topluluğu. ayrıca bi arkadaşımın benim bu cümleyi kurmamdan aşırı derecede rahatsız olmasına rağmen espiri kaynaklarımızın içinde kendine yer açmış bir cümledir.
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
söyleyen şahsın kimliğine göre önemi değişen cümledir.bir doktorun ağzından yakınız için söyleniyor olması hayatta olmasını istemediğiniz son şey bile değildir.sen ne biçim doktorsun, siz ne işe yararsınız şeklinde çaresizce haykırma sebebidir.
askerde çok sık duyulan cümledir. Fena halde Çaresizlik içerir.
kaderde varsa itilmek neye yarar dikilmek sözünün kısaltımı.
eksik bir şey mi vardır...
sınava beş kala bol bol sarf ettiğim cümledir.
umutsuzluk içeren hayattaki en nefret ettiğim cümle. her zaman yapılacak bir şey vardır..
elinin altında bilgisayar varken internetin bağlıyken , söylenen sözlerden biri.
Yapacak hiç birşey yok gitmek istedi gitti
Hem anlıyorum hem çok acı tek taraflı bitti...
"yapcak bişi yok" diye telaffuz edildiğinde kulağa çok itici gelen cümle.
çarezizliği, diğer bir fikrin olmaması, geri dönüşün olmaması, üzüntü ve kaderi ifade eden kelimeler bütünüdür. babamdan duyunca içimin cız etmesine sebep olmuştu.
aciz olma durumudur.
"varsa kaderde düzülmek, neye yarar üzülmek" deyiminin. başka bir versiyonu ve bu durumun itirafıdır...
askerde bol bol duyacağınız cümle.
isyankar bir kabulleniştir.
isyankar olmayan bir kabulleniştir.
(bkz: tayyip erdoğanın soma sonrası açıklamaları)
çaresizliğin başarıya ulaşmış olan ifadesidir.
klasik bir olumsuzluk cümlesidir.
insanların şu aralar çok söylediği cümle kalıbıdır. ya da genellemiyim benim sık sık kullandığım cümle.
en uyuz olduğum sözdür.

birçok kişi ağzına orospunun sakızı doladığı gibi dolamıştır. ota boka yapacak bişey yok yapacak bişey yok la siktir!
hayatta verdiğim kararlar ve hayatımın tam olarak özeti olan cümledir. bu böyle çünkü başka yapacak bir şey yok.