bugün

içini kemiren o derdini anlatacak kimsen olmaması. Bir şarkı açıp tavana içini dökmek.
Sertab Erener'in Yanlizlik senfonisi dilimden düşmeyen dir. Çocukken dokunulmaz olan aglamaktir.
Çok komik bulduğun bir şeyi biriyle paylaşmak istersin, bulamazsın.
Tek basıma kahvaltı etmek.
Kafan güzelken arayacak kimsenin olmaması.
görsel
Kendin konuşup kendin cevap verdiğin zaman. işte o gün yalnızlığın dayanılmaz efkarı vurur çeperinizi...
Gecenin ikisinde kabus görüp koca evin içinde bir başına uyandığında.
Koltukta uykuya dalıp üşüyerek uyandığınız an.
Eğer yurt dışındaysanız türkçe konuşabilecek kimseyi bulamamak.
Bugün üniversitenin ilk günü saat 10 da ders vardi programa gore.

Sınıfa girdim bi ogretmen karşıladı. Diğer arkadaşlar yok diyip imza attirip cikti geri.

Mal gibi boş sinifta sözlüğe bakiyorum su an amk.
Gece yatağa girip, yaklaşık 50 tane whatsapp mesajını görüp hiçbirine cevap vermek istemediğin, uykuya dalmadan hemen önceki o an.
tek başına kahvaltı yapmak.

bak her şey bir yana bu çok koyuyor insana. eski türk filmleri eşliğinde kahvaltı yapmaya devam.
Onun başkasını sevdiğini hissettiğin an yalnızlık başlar...
ilkokul 1.sınıfa velinin elinden tutarak getirilmektedir.Hele bir de dersin ortasıysa vay halinize.O an hislerime güvendim ve ağlamaya başladım çünkü diğer armutların aksine konuşmaları dinlemiştim ve zeki olduğumdan anaokulunu atlatmak istiyorlardı.Var gücümle ağlamaya başladım ikna edip anaokuluna gittim.insan o yaşta bile çıkarlarını gözetmeyi bilmeli.
“güzel bir müzikle birlikte kendini var olma hissine bırakmışsın sadece ve her şey sana muazzam görünmeye başlıyor birden. hafifçe esen rüzgarın hissi, karşında salınan yapraklarla olan benzerliğinin keşfi, bir kedinin yanında derin bir nefes alarak uykusuna devam etmesi... bunların hepsi seni sarmalamış durumda ve o an bu hisleri paylaşmak, ona duyurmak istersin. ama o diye birinin olmadığını hatırlarsın. o an tüm bu hisler karşında güçlenen bir hortum tarafından çekiliyormuş gibi alınır senden. ”
Uyandığında saat 3-4-5 fark etmiyorsa.
otogarda yolcu edecek ya da karşılayacak biri olmadığında.
Entrynin artı veya eksi oy almaması.
geceleri müzik dinlerken anımsadığım kimsenin olmaması. şarkıyı kafamda hiçbir şey kurmadan boş boş dinliyorken.
Sokaklarda art arda çiftleri görmek, sevgilisiyle birlikte olan arkadaşının yanında bulunmak.
meyve alırken kilo ile almak yerine taneyle almak.
Gecedir.

Yalnız yatıyorsan özellikle.

Bu sebeple geceleri çok duygusal ve manen zayıfımdır.
Dubleks evde ikinci katta iki kişilik tek yatakta yattigim andır benim icin.
Ailesiyle mutlu birilerini gördüğüm zaman. Biz hiçbir zaman mutlu bir aile olamadık.
Gece herkes uyuduğunda ve ortalık sessizleştiğinde, ışığı kapatıp gece lambasını yakıp yatağa oturduğunda ve uyuyamadığında hissedilir.