bugün

ameliyathanede cerrahi müdahale yaparken terlediğinizde alnınızı silecek kimseniz olmamasıdır.
insanı güçlendiren şeydir. Yalnız kalınca anlarsın dünyanın kaç bucak olduğunu. Öyle gerine gerine tek başına ayakta kalacağını sanarak beylik laflar edersin. Aslında ne yapıp ne yapamayacağını yalnız kalınca anlarsın. Arkanı kollayan ailenin, omzunda ağladığın dostun öneminin senin düşündüğün kadar küçük olmadığını farkettiğin an, yalnız kaldığın andır. iyi mi, kötü mü bilmiyorum. Çok şey öğretirken, çok şey de götürür.
uzaktan bakıldığında hoş bir şey gibi gelen, yaşadıkça zorluğu anlaşılan ızdıraptır yalnızlık.

sivilcesiyle yatıp kalkan, suratındaki tüyler sertleşsin diye her gün jiletle yatıp kalkan ergen modundayken benimde en büyük isteğimdi yalnız yaşamak. pederle edilen kavgalar, validenin 'dışarı çıkarken montunu da al, üşütürsün oğğğluumm' nidaları arasında olgunluğa erişme safhasında olan bünyem bunu çok arzuluyordu. hatta testesteron hormonunu fazla sargılamanın neticesi olarak, 'ohoo her gün birini atarım la eve, çıkarım üstüne vururum kırbacı amuha guyyiiim' gibi hayvansal beklentiler içinde olduğumu da itiraf etmeliyim.

bu düşüncelerin üstünden yıllar yıllar geçti ve ben artık yalnız yaşayan bir insanım..

ne pederle eve geç geldin kavgası var, ne üşümemem için beni uyarabilecek bir anacığım.

şimdi en yakın arkadaşlarım 4 yanımı kuşatan duvarlar.

özgürlüğüm var mı? evet var, param olduğu sürece.

çünkü özgürlük dedikleri şey, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde bitmiyormuş. meğerse özgürlük paranın bittiği yerde bitiyormuş beyzadeler...

kısacası, yalnızlık puşt gibi ipne gibi bişeydir. aynalarla muhabbet edersiniz, çatal-bıçak takımıyla ahbaplık kurarsınız, yandaki odanıza misafirliğe bile gidebilirsiniz. eğer alışırsanız boku yemişsiniz demektir, kurtulamazsınız bu illetten.

not: öyle her gün am üstüne am sikmek falan da boş hayallermiş, beklentileri büyük tutmayın *
yalnızlığını kimseye anlatmamaktır.
yalnız olma durumudur. çoğunlukla herkesin bir dönem başında olan bu duygu zamanı gelince sizi bırakır, çeker gider. özellikle kalabalığın içinde yalnız olmak en kötüsüdür. insan kendine şu soruyu sormadan edemez:

"bunca insan yalnızken, neden bunca insan yalnız.."
yalnızlık boş otobüste ayakta gitmektir. oturabileceğiniz bir çok yer vardır ama siz ayakta kalmayı tercih etmişsinizdir. belki koltukların pisliğinden belki göt ağrınızdan.
en gerçekçi olanı, kalabalıklar içinde olanıdır.
Sadece sıçarken yalnız kalan insanların anlayamadığı hal.
gelişmeler butonundaki rengi göz ucuyla görüp özel mesaj geldi sanmaktır.
bir insanın başına gelebilecek elemlerim en zehirlisi; yalnızlıktır.
hayatta yalnızız ama nedense yalnızlık hep fazlalık olarak görülür. aman yalnız kalma denilir. olabilecek en yalın durumun fazlalık olarak görülmesidir belki de yalnızlığımın onaylandığı tek yer olan mezarlarımızı kabartan.
paylaşılmaz.
dünyada içinde bulunduğum her an "mutlu" olduğumu farkettiğim "zaman dilimi" ...
kendi yağında kavrulmaktır.
(bkz: tek başına sinemaya gitmek)
yal gibidir. ya zorla yersin ya aç kalırsın.
ah,çok yalnızım, dediğinde
-ben de
diyecek kimsenin olmamasıdır.
uğruna kimleri kimleri terkettiğim saplantısal yaşam biçimim.
bir yaşam biçimidir. o kadar bağlıdırsınız ki yalnızlığınıza, hayatınıza birisi girdiğinde ne zaman çıkacak acaba düşüncesine kapılmaktır. çünkü bilirsiniz ki her ilişkinin sonu hüzün, her hüzünün sonu depresyondur.

aşık olup, ayrılık aşamasında kendini yok etme davranışına girmektense, kimseye aşık olmamayı tercih edip öyle takılırsınız hayatta.

loner olmak en iyisi.
Fikirlerini kimse anlamıyor ve hak vermıyorsa veya hak verenler de dahıl herkes arkandan dedıkodunu yapıp kem söz söyluyorlarsa o zaman sen kalabalıklar içindeki yalnız adama olmuşundur.
yalın olma hali.
" dünya'nın en kalabalık zindanı" diyor şair.
dinlenme hali,çok fazla uzun sürerse bunalıma sürükleyen hastalık.
gecenin ve yeni günün ilk saatlerinde daha çok hissettiren meret. fena bir şey aslında. içten içe sakladığınız vakit; bir anda 'puf' patlaması olduğunda insan kendini daha kötü hissediyor. yalnız hissetmek illa ki kötü hissetmek değil.
bence %99 öyle dostlarım. yalnızlık; sadece sen olma hali. tüm yalınlığınla.
mesela kalabalıklardan uzaklaşmak, yalnız kalmak. harika bir şey...
harbi ama ben ne saçmalıyorum burada? yalnız olmak böyle bir şey işte.
ne yazılırsa yazılsın, nasıl tarif edilmeye çalışılırsa çalışılsın asla ve asla tanımlanamayacaktır.