bugün

Bu sıralar kendimi inzivaya çekmiş gibi hissediyorum çok fazla şey yapmak içimden gelmiyor tek motivem dışarı çıkıp yürüyüş yapmak uzun süredir de onu yapmadığımı ayakkabılarımın eskidiğini fark edince anladım. bankkartımla Converse'lerimi yenilemek için alışveriş yaptım 250 tl de bankkart lira kazandım güzel bir kampanya yapmışlar mağazaya gitmeme gerek bile kalmadı. Yürüyüş birçok şeye deva sıkıldıkça yalnızlaştıkça yürüyün derim.
yalnız yapılacak aktiviteler sosyal aktivitelerden daha çok ve güvenlidir, huzur verir en kıymetlisi. tümü kişiliğe ve genel kültüre katkı sağlar, zihin açar. yalnızlık her zaman en değerli sahipliktir diye düşünüyorum.

yürümek, araştırmak, izlemek, gerekli gereksiz gözlemler yapmak, mutfağa girmek, pazıl yapmak, yazı yazmak, müzik dans renk... çok fazla var.
Ağzınıza silahı götürüp sıktın mı? bitti. Artık ne yalnızsın nede etrafın sıcacık gülümsemeler var artık.
Kendini bırakıp yalnızlığın ve yalnız alınan keyiflerin tadını çıkarmaktır.
Zaten kafa uyumuna sahip arkadaş, dost, hayalindeki ya da ona yakın sevgilisi yoksa insan yalnızlığı bin defa tercih eder.
psikiyatriye gitmek olabilir. yaklaşık 2-3 senedir bu yanlızlığı iliklerime kadar yaşıyorum. yıllarca yurtdışında olmamdan dolayı türkiye'ye dönüş yaptığımda sosyal çevrem kalmadı. dışa dönük,sosyal,gezmeyi seven biri olarak bu yanlızlık beni ciddi anlamda yıpratıyor.en sonunda bu böyle gitmez diyerek psikiyatriye başvurdum.psikolog gibi detay değil de sonuç odaklı oldukları için 15 dakikada majör depresyon teşhisi konuldu.normalde bir arkadaşım benim yaşadıklarımı bana anlatsa,fikir istese ona önerebileceğim veya yapması gerekenleri söyleyebilirim ama kendim yapamıyorum. mental sağlık önemlidir dostlar. bu yanlızlık hissi sizi mental olarak yoruyor ise bir görüşünüz veya dm geliniz dertleşiriz.