bugün

yanlis yerine yalnis yazmakla birlikte en fazla yapılan yazım hatası olarak görülmektedir. doğru yazılışı yanliz mi yalniz mi sorunsali başlığında irdelendiği üzere son derece basit olmasına rağmen inatla yanlış yazımın birçok kişi tarafından defalarca tercih edilmesi bu yanlışta ısrar etmekte olan kişilerin kişilikleri hakkında çeşitli ihtimalleri akıllara getirmektedir. bu ihtimaller nelerdir sorusuna verilecek cevap şıkları ise şöyle sıralanabilir. a) yalnız kala kala artık yalnız kelimesini bile doğru yazamayacak hale gelmiş bünyenin kendini ifade biçimi b) yalnızlık nedir bilmediğinden onun doğru yazımından bile bihaber olan bünyenin gerçekleştirdiği olay c) yalnız yazdığında dikkat çekemeyen bünyenin dikkatleri üstüne çekme adına belirlediği kendine özgü bir strateji d) hiçbiri e) hepsi *.*
yalnızın yalından, yanlışın yanılmaktan geldiğini düşünen bünyenin yapmasının zor olduğu hatadır.
yanlız yalnış yapmak insana mahsus...
en çok yaptığım hata. birisinin yanlış olduğunu hatırlarım hep ama hangisi bilemem. beni bu konuda uyarmayan sevgili sözlük yazarlarınıda bu konuda esefle kınıyorum. her naneye mesaj atıyorsunuz ama imlaya gelince biraz zayıf kalıyorsunuz.
herkes yerine herkez yazmak kadar yaygın bir yanlıştır.
yalın" kelimesinden geldiği beyne çıtlatıldığında "yanılmak" tan gelen "yanlış" kelimesiyle karıştırılmaması sağlanabilecek insansı kusur.
yalnıştır.
ilişkiyi bitirme sebebidir! bir de herkes yerine herkez yazan ve herkez diyen tipler vardır. onlar da boşanma sebebidir!
eylenmeyi, rahmet eğlemeyi ve kipriği yazana haktır yanlızı yalnış yazmak.
"yanlız" , "herkez" bi de "şarz" yazan adamlar koşarak uzaklaşma sebebimdir.

bi de "citti misin" diyen insan görmüştüm ki evlerden ırak diyorum.