bugün

insanı zevkten dört köşe yapan anların sözleridir. vurucudur, hatta o an sizden daha haysiyetli, şereflisi yoktur. yalandan emin olunan anlarda öyle hissedersiniz çünkü.

+''hiç utanmıyorsun değil mi''
+''yazıkk''
+''anlamadım. bir daha söylesene''
+''sen beni gerizekalı mı sanıyorsun''

ya da okkalısından bir kahkaha.

illa ki duygusala baglayacagım derseniz;

yalan üzerine yalanlar söyle olur mu? hayatını yalan üzerine kur, işin garibi o yalanların hepsini gerçek sanmaya devam et. o yalanlar içinde onurlu bir insan olduğunu farzetmeye devam et. bu arada hiç etrafına bakma mesela. insanların gözlerinin içine de öyle... çünkü eğer biraz dikkatli bakarsan senin yalanlarını yutmadığımızı görüp hayalkırıklığına uğrayabilirsin. ve bizler seni hayalkırıklığına uğratmak istemeyiz.

öylece boşluğa bak. boşluğa ama gökyüzüne değil. gökyüzü karga dolu bu aralar...
+"Yalancı"
(bkz: sogudun mu)
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
+ valla öyle dedi abi.
- sittir lan pezevenk. Ben arkanizda sizi dinliyordum olm.
+ eeeömmm aslında...
+ seni taksim meydanında heykele doğru domaltıp sittirmessem adam değilim lan yalancı i.bne.
pinokyo.
"yalnızca kendini kandırdığının farkında mısın?"
aşşağılık köpek.
(bkz: yalan atanı zükmüyolar ya) önüne gelen yalan atıyo.
(bkz: yalanini sikiyim)
(bkz: senin yalan benim yalanı da sikti)
"bana yalan söylemiş olman değil, artık sana inanamayacak olmam beni üzen."
yıkıl karşımdan seni böyle bilmezdim artık biliyorum "böyle"sin
hiç bir işe yaramıyorsun bari o küçük beynini biraz yor ve yalan söylemeyi becer.
At yalanı s*keyim inananı.
Yalan yalandır. Acısı tatlısı pembesi mavisi olmaz. Günbegün oluşturduğun güveni sarsar.
Söylenebilecek tek şey güle güledir.
Kanıtlar ortaya çıkarılır ve karşıdaki açıklama beklenir.
Söylenecek bir sey yoktur. Yalanini yakaladiginizi belirtin yeter. Arlı bi insansa zaten yerin dibine girer, uzun sure gozunuze bakamaz. Arsızsa zaten degmez. Kendinizi yormayin, gardinizi alin kafi.
Günümüzde moda olmuştur. Yalan söylemek söz verip tutmamak. Öyle insanları mümkün mertebede hayatınıza almayın.
Sadece çevremde olan birisi çok ciddi yalan söylesin koymaz, ama sevdiğim insan yalan söylediğinde bir süreliğine dünya yaşanmaz hale geliyormuş gibi hissediyorum, sanki bu dünyaya ait değilmişim gibi.
yalanını si.
yalanına so. vb.
Başkası adına utandığım için anlamamış gibi yaparım bozulmasın karşımdaki diye. Ama gözümde bitmiştir artık o insan hadi geçmiş ola.
neden böyle bi şeye gerek duyduğunu sorarım. neden yalan söylemiş yani? kızar mıyım? zevkine mi söylemiş? arkamdan iş mi çeviriyor? bunların tümü önemli.
Koca bir hiç. Çünkü yalan yakaladığımda susmayı öğrendim. Mesela birinin bana yalan söylediğini biliyorum, yani işin gerçeğini biliyorum ama bunu ona çaktırmıyorum. Ben de böyleyim işte.
Utanmaz arlanmaz serefsiz niye yalan soyluyorsun gercegi soylesen laftan anlamicaz sanki derim. Yuzune yuzune bam bam bam vururum kabahatini haketmistir mutlaka. Acik ol durust ol cigerimi ye yeter ki dogruluktan sasma.