bugün

kısaca "ripple" denir (gülücük)

bitcoinin yavruları arasına girer (altcoin), işlem sırası olarak 2. sıraya yükseldi sebebi ise. 1 günde 2 kat arttı. 50 dolar civarı kaar etmeme sebep oldu vede çok az bir miktarla bu işe girmeme rağmen.

Xrp'nin arkası oldukça sağlamdı fakat yinede diyorum ki "hızlı giden atın boku seyrek düşer." aniden çıktı ve aniden inmesi muhtemel olmasada 1.70 seviyelerinden 1.3 lere gerileyebilir. inerse tekrar alırım.

elimde bitcoin mevcut değildi (tabi ilk alırken hariç. çünkü btc ye güvenimi yitirdim biraz.) xrp ve ada coinleri X2 olunca direk btc ye çevirmek zorunda kaldım çünkü piyasa çok sallantılı. yine güvenmesemde yapacak birşey yok.

size tavsiyem elinizde xrp ve ada varsa direk btc ye çeivirin. sonra btc yi dolara çevirip ettiğiniz kaar ile bana yemek ısmarlayın. (tabi büyük parayla girdiysen çok kaar ettin şu anda. yemek ısmarlayın dememin sebebi, aç gözlülük kötüdür. düşebilir şu anda. ileride bana dua edeceğinizi bildiğim için şimdiden yemeğimi istiyorum. geleceğe daha çok var. ) (gülücük)

xrp, iota, ve Ada coinlerine bir nebze güveniyorum. ripple zaten yaşam felsefesi oldu.

piyasada hep hodl diye bir kelime duyacaksınız. bunun anlamı coinin artmasını beklemek demek. (uzun vadeli yatırım yapmak. arttığı zaman çekmek)
vede bunun bir hikayeside var ama üşendim. eğer aşırı ısrarcı ve aç gözlü iseniz paranızı bu dediğim coinlerde bekletmekte fayda var.

tabi düşerse beni suçlamayın sonuçta kafanıza silah dayamıyorum yatırın diye.

şeytanınız bol olsun.

kısaca özet: Xrp (ripple) candır.
5000 adedi beş ay önce 0.7o den panik satış yaptığımdır...
xrapid lansmanından sonra fiyatı %1000 daha fırlayacak kripto paradır.
2500 tlm boşa gitti şimdi 252 xrp var ,pismanım bunlar dolandırıcı .
Cripto coin yatırımcıları xrp'ye dikakt edin. ripple ilerleyen aylarda sushi coin gibi patlayabilir. Hakkında açılan davada en ufacık bir pozitif bilgi sızıntısı bile %40-50 yaptırabilir. stoplu şekilde diplerden toplanabilecek duruma gelmiş.

Yatırım tavsiyesi değil tabiki ben ne anlarım. Merak eden sushi coinin son 3-4 aylık olay/fiyat durumunu inceleyebilir.
%50 yapmış mubarek iyi ve şanlı bir trade oldu benim için.
gün içinde tsi16:30 da büyük pump olacağı söylenen fakat 16:30 a kadar 6 tl civarına yükselip acayip bir dump yiyen coin. şuan 3 tl civarlarında.
dananın kuyruğunun kopmasını beklediğimizdir. sec dava ilk celse sonrası editleriz.
dolardaki hareketlilikle birlikte bir günde %20 kar getiren altcoin.
0,30'dan, 1,60'a çıktı. almayanlar pişman.