bugün

beta sürümü piyasada olan yeni media player. görsellleri oldukça değişmiş, ve de zannımca hoş olmuş yeni media player... resimlerinizi de görüntüleyebiliyorsunuz.
arayüzünün; windows vista arayüzüne sahip bir görüntüsü olan oynatıcı program. Ancak, uzun zaman media player 10 kullanınca insan zorluk çekebiliyor. Şöyleki; iki programın kitaplık dizini biraz farklı.
Ancak, media player 11'in geliştirilmiş codec servisi ilgi çekici.

(bkz: windows media player 11)
eğer korsan xp kullanıyorsanız, açamayacağınız program.
http://download.microsoft...1-windowsxp-x86-tr-tr.exe adresinden indirilebilen program.

korsan xp kullanicilari * *, kurulum dosyalarindan ( kurulum dosyalari, indirilen .exe uzantılı paketin winrar veya winzip ile unzip veya extract yapilmasi ile karsimiza çıkmaktadır) wmp11.exe ile kurulum yaparlarsa, sistemin orjinallik engelini aşmalari mümkün olan program. *
ses kalitesi 10a göre daha iyi olan ayrıca daha çok kodek destekleyen windows media player'ın en son versiyonudur.
siyah teması ile hoş izlenim veren aslında vista için üretilmiş wmp versiyonudur.
media guide özelliği bulunmasına rağmen ülkemizde desteklenmemesi sebebiyle kullanılamıyor.
ki türkiye'de ki korsan kullanımına bakarsak çalışsa da kullanmayacağımız bir özellik olduğu anlaşılıyor.

windows media player 10'a 10 basmasıyla birlikte tabi birkaç eksi özelliği de var;
en önemlisi çalınan en son listeyi kapattıktan sonra göremiyorsunuz,
bir de harici bir depolama aygıtı gördüğü an*** eşitlemeye kalkıyor ve kısa süreli de olsa şarkı da kasma yaratıyor.
apple i-tunes'i andıran , buram buram apple-microsoft rekabeti kokan versiyon.
kullanmaya alıştıktan sonra bi daha wmp10 u kullanmak istemeyeceğiniz program.
(bkz: hepsi aynı bok)
kitaplıktaki parçaları karışık çalma modunda iken bazı albümlere ciddi şekilde ağırlık verdiğini düşünüğüm program, ya da shania twain'e karşı bir aşk besliyor. onlarca albüm yüklü, her 5 şarkıdan biri shania twain'in "up" albümünden.
örneğin "türküler" diye bir klasörünüz var ve burada yüzlerce şarkınız. wmp 10'da türküler diye arama yapınca hepsi listeye gelirdi şimdi böyle birşey imkansız. o yüzden fak yu 11
windows media player'ın vista için üretilmiş ama xp'de de babalar gibi çalışan en son versiyonu. yeni siyah bir temayla gelen wmp11 çok şık. yalnız yüklemeden önce dikkatli olun orijinal windows isteyecektir, eğer korsan kullanıyorsanız crack yöntemleri mevcuttur.
4 yıldır winamp ve dfx ikilisiyle progressive rock, black metal, trash metal, american metal, power metal, rock gibi müzik türleri dinlemiş bir vatandaş olarak "daha önce nerdeydin" demek istediğim program. her nedense, dinlediğim müzikten sadece ekolayzırına rock ayarı yapararak winamp' dan daha fazla zevk alıyorum.
vista temasıyla kendisine hayran bırakan, daha sonra çeşitli yollarla bilgisayarıma vista temasını** entegre etmeme neden olan, neden winamp ın bilmem kaç katı ram yediğini anlamadığım player.
srs audio sandbox plug-iniyle taş plakları bile vinyl vinyl şeylere çevirebilen güzel ic(ra)at.
windows genuine advantage hedesinde problemi olan kullanicilarin, microsoft'tan orjinal mi orjinal wmp11-windowsxp-x86-enu.exe dosyasini indirip winrar la paketin icinden;
+ wmfdist11.exe
+ wmp11.exe
dosyalarini bulup yukledigi (update hatasi aldiginda sistemi yeniden baslattigi) kosulda kullanabilecegi hede.

hani olurda maclari izlemek icin kullanilan tvu, sopcast, tvants gibi programlar update isterse diye yazdim, yoksa winamp varken yanina yaklasmak abes olur orasi ayri. **
zaten su uc kurusluk anuna gomdugumun dunyasinda ota boka* para vermekten biktim, o bill'in de ben..
(bkz: jetaudio)
(bkz: yemişim windows media player ı)
artık korsan xplerinde kullanabileceği program bana göre tasarımı ve rengi * iyi winampa göre kullanımı daha basit sanki en azından msnde dinlediğiniz şarkıyı gösterip karıya kıza hava atmanızı sağlıyor.
şarkı isimlerinden albüm kapaklarını indiren program. gayet güzel bi olay olmuş, göze çok hoş gözüküyor. sanırım başka da bir numarası yok. gerçi birkaç kişi itunes'un bunu yaptığını söylemişti ama ben bugüne kadar minimalist winamp'tan başkasını kullanmadım, ta ki rhythmbox'u tanıyana kadar. (bkz: ubuntu)*
dipnot: internette yazanlara göre winamp'ın son sürümü de aynı işi görüyormuş ama ben bulamadım.