bugün

16 gb ram, 8 gb nvidia ekran kartı ve 1 tb hardisk'e sahip olan bir bilgisayarcı olarak söylüyorum ki windows 7 açık ara farkla alır.
ben ortada kaldım windows 8 deyim.
(bkz: yusuf mahmut tuncer)
bir kubuntu değildir ama.

oyun sıkıntısı içinse wine kullanman yeterli.
Oyumu windows 10 a veriyorum.
eskiden xp vardı amk. nezaman 10 a ectı bu ibneler. windowsa hepsi aynı boktur yiğen.
Windows 10 un alacaĝı versustur. Diĝerlerinden eksiĝi yok fazlası var. Dx12 desteĝi dahi tek basına yeterli bi sebep.
yeni çıkan bir işletim sistemi olduğundan dolayı doğal olarak windows 10 un birinci çıkmayacağı versustur. bir çok hata ve eksik detay var. oyun optimizasyonu çok kötü. bunlar gayet normal. sürekli güncelleme alıyor. bir yıl sonra filan yavaş yavaş rayına oturacaktır. başlat menüsünün gelmiş olması da harika bir durum.

şu an benim favorim windows 8.1. metro görünümü bence gayet hoş ama şimdiye kadar ne kadar kullandınız derseniz ilk aldığım zamanlar dışında neredeyse kullanmadım. dokunmatik tablet-pc ler için kullanışlı olabilir ama masaüstü pc ler için çok gerekli olduğunu sanmıyorum. onun dışında stabilitesi ve performansı gayet iyi. optimizasyon da gayet güzel.

windows 7 için de söylenecek pek bir şey yok aslında. o da gayet başarılı bir işletim sistemi. windows 8.1 le hemen hemen aynı. 8.1 üzerine ek bazı şeyler koymuş o kadar. onunda optimizasyonu çok güzeldi.

hepsi hikaye. windows xp halen kral.
ulan koskoca windows sürüm çıkarmış. birine 7 birine 8 birine 10 demiş. adamlar en son ve en iyi sürüm olarak windows 10'u çıkarmışlar sen hala "yok ben bilgisayarcıyım, yok şu kadar ramim var, yok windows 7 en iyisidir." diyorsun. koskoca windows en iyisini yapmış adını windows 10 koymuş sen öyle desen ne yazar?
daha önceden de söylendiği gibi 10un optimizasyon sorunları var. şu an 7.
(bkz: hayırlı forumlar arkadaşlar)
teşekkürler makina.
tam da windows 7 için sözlüğe gireyim derken karşıma bu başlık çıktı.

evet efendim windows 7 şu an için kullanım açısından en sorunsuz os lerden birisi. ancak güncelliğini de kaybettiği bir gerçek.

mesela dün orijinal windows 10 kullanmak için windows 7 kurmak istedim pc ye. malum yükseltme ücretsiz. windows 7 kolay cracklendiği için windows 10 u bedavaya getiriyorsunuz bu şekilde, neyse.

iso dosyasını usb ye yazdırdım, boot ettim ancak diskleri göremedim bir türlü. ara araştır derken windows 7 native usb 3.0 desteği vermediği için böyle bir sorun çıkarmış bunu da dün öğrendim. yani usb belleği 3.0 a takarsanız format yerine babayı atıyorsunuz ve windows 7 kurulum ekranında aga usb 2.0 a tak demiyor. bilmeyen adam saatlerce tırmalar, kafayı yerdi mesela.

windows 10 şu an en iyisi olma yolunda bir kaç aya ihtiyacı olan bir sistemdir. serilik olsun, kaynakları kullanmak olsun windows 7 şu an geride kalmaktadır.
Windows 7 hem performanstan yararlanma hem de kullanis acisindan en iyisidir.