Alıştık çünkü. Bu şekilde instagramı da kapatsalar yine unuturuz. Güzel taktik.
wikipedia türkiye´de kapalı mı?...valla bilmiyordum...muz cumhuriyeti resmen...oha diyorum başka da bir şey demiyorum...zavallı akape...yasaklar, yasaklar...yok yayın yasağı, yok wikipedia yasağı...

harbiden bilmiyordum...dünyada başka bir ülkede wikipedia yasak diildir herhalde.
Wikipedia dediğimiz sitede insanlar bu siteye bakıp kesin doğru olarak görüyordu ki wikipediada herkes yazabilir ve bu yüzdende varolan bilgilerin çoğu yanlıştı. Bu yüzden kapalı olmasını destekliyorum bilgi bir tek wikipediadan bulunmuyor o yüzden bilgi öğrenemiyoruz diye ağlamayın bilgi bulmak isteyen insan her yerde bulabilir.
Gizlice girebiliyorsam neden ses çıkarayım ?
Evet bencede öyle.
"wikipedia herkes yazabiliyordu ve varolan bilgilerin çoğu yanlıştı" buradan sonra okumaya gerek yok *

yılların vikipedistiyim düzinelerce madde düzenledim makale yazdım, vikipedide içerikler bir kaç çeşite ayrılır.

"onaylanmış, kabul görmüş" yahut kabul görmemiş bilirkişiler tarafından onanmamış olarak bir kaç kolu vardır, siz bir başlığa girdiğinizde önce "kaynak" kısmına bakmalısınız yani madde okurken ne kadar kaynağa dayandırıldığına.

bu kadar cahil ve basit bir yorumla nasıl vikipedi çoğu yanlıştı deniyor dünyanın en sağlam bilgi kaynağı hala * açık kodlu ve düzenlenebilir olması onların düzeltilmediğini sandığınızdan siz mesela çok ünlü birinin maddesini düzeltir "lasjdlaskjd" yazarsanız kontrolcü modlar tarafından şikayet veyahut analiz üzerine hemen bakılır ve geri düzeltilir.

götünüzden element uydurmayın *
Wikipedia ya dünyanın en sağlam bilgi kaynağı denmiş rastgele bilim adamı çıkar bu önermeye kıçıyla güler, Türkiyede ki yöneticilerinin Türk düşmanı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim bi foşik terörist aptal saçma Türk milletine hakaretler yazıyor sen bunu editlemeye çalışıyorsun editini kabul etmiyor. Wikipediada var olan bilgileri gerçekten güvenilir sitelerle karşılaştırırsan yüzde kaçı doğru olacak merak ediyorum. Bilgisi olmayan dingilin teki yazı yazıyor başka dingilde ödevi için kopyalıyor bilgi için başka siteye bakmak yok. Bilgi için ağlıcaksanız orda koskocaman internet duruyor rahatlıkla bulabilirsiniz tabii bir iki kelime yazıp zahmet etmek çok zor geliyor.
VPN kullanan kesimdir büyük ihtimal.
Niye kapanmış.
Vikipedia çok saçma bir şey bir kere. Sözlüklerden beter. Inanılmaz yalan yanlış bilgiler var. Siz açıp atıyorum turkan şoray hakkinda abuk subuk şeyler ekleyebiliyorsunuz. Oynamadığı filmleri oynamış gibi yazabiliyorsunuz. Gerçek bilgiye ulaşabileceğiniz bir kaynak değildi. Girip kuzey kore nüfusunu 50.000.000 yazabiliyorsunuz mesela. Farkli bir şekilde yapılsaydı sahiden güzel olurdu. Bilgilendirme acısından iyi de olurdu. Şu an bilimsel bir şey araştırırken dahi bilimsel makaleler dışında bir şeye inanmıyorum . Tezleri okuyorum.
ortaçağda avrupa´da yakilan kitaplara sesini cikarmayanlarla es degerde olanlardir.

her ne kadar wikipedia kaynak olarak güvenilirligi olmasa da hizli bir sekilde bilgiye ulasmak icin kullanilan bir platformdur. hakli olarak tez ve makalelerde kaynak olarak gösterilmesini asla dogru bulmuyorum ama kisinin (dogru veya yanlis) bilgiye ulasiminin engellenmesi asla kabul edilebilinir bir durum degildir.

zaten; dogru bilgiye ulasmak isteyen kisiler sorgulayan ve o bilginin dogrulugunu arastiran kisilerdir. en azindan wikipedia kiside merak uyandirip, bircok kisinin sorgulama yetisini arttirmaktadir.
vikipedi yalan yanlış bir bilgi kaynağıdır. hatta bir bilgi kaynağı bile değildir. bilgileri doğru olsa bile ayrıntılı değildir. ansiklopedilerden okumayı tercih ederim.

keşke sosyal medyanın tamamı çökse de kurtulsak.
10 gb internet vaadi yapanlar...
neyse, susalım.
ben de okulun not giriş sistemini kapatmak istiyorum şahsıma büyük hakarette bulunuldu. ikinci defa alttan aldığım dersin notuna 03 girmek nedir yahu? üstelik bir de sadece belirli kişilerin giriş yapmasına izin veriliyor. büyük adaletsizlik. (bkz: swh)

durum buna benziyor. gerçi bizim okulun sistemi ders seçerken eninde sonunda çökecek orası ayrı.
(bkz: usis)
yaa bi bitmediniz amk.
kurbanda ne kessek diye düşünen cahil çomarlardır. bilgi yok birikim yok dümdüz insanlar.
açılmasına karşıyım. beni linç etmek isteyenler önce açıp bu sitenin neden erişime kapatıldığını araştırsın. benim ülkemi kimse teröre destek veriyor diye tanıtamaz. çok merak eden vpn ile girsin kardeşim. sırf muhalefet olmak için olmayın. adamlar sizin kara kaşınıza kara gözünüze hayran değil sadece gelir kaynaklarını düşünüyorlar.
wikinizi ayrı pedianızı ayrı sikeyim. Ne var şu soktuğumun sitesinde. Herkesin dilinde wikipedia. Ağzına soktuklarım. Çok istiyorsanız kendiniz yapın amk. Ne diye götünüzü başınızı bu kadar yırtıyorsunuz. Başka örnek mi yok. Her boka wikipedia kapalı. iyi yapmışlar kapatmakla. Eline kitap alıp okumaz Wikipedia kapalı diye çan çan öter koduğumun cahili seni.
Wikipedia, herkesin yazili olan bilgileri degistirme yetkisine sahip oldugu bjr mecra idi. Yazilan bilgilerin ne kadar dogru ne kadar yanlis oldugu tartisilir.
Kapali olmasina ses cikarmayan kesim, bilginin ssdece wiki den ibaret olmadigini biliyordur.
Saygilar.