bugün

utancından veya gururundan mesaj yazamamaktır. kişinin kendine sürekli; "acaba profil resmini değiştirdi mi?","statüsünü güncellendi mi?" gibi sacma sapan sorular sordurmasına sebep olur. aklında yazacak o kadar çok şey vardır ki, ama sen bi hi bile diyemezsin. halbuki bi selam yazabilsen son haftanın satış rekoru kıran kitapları arasına girebilecek güzellikte satırlar yazabilirsin. ama sen sadece profil resmine bakıp, dertli bir iç geçirdikten sonra whatsappı kapatır, yakarsın bir sigara. onunla kurduğun hayallerinde, yazacağın o harikulade kelimelerde yanıp kül olur o sigarayla. keşke bir kere daha karsi karsiya gelip, gülerken parlayan gökyüzü mavisi gözlerini, adeta sıra sıra, tek tek özenle dizilmiş dişlerini, gülerken ahenk içinde dans eden dudaklarını, o altın sarısının bir kac ton altındaki sarı saclarını, o kahkahanı duyabilsem.
(bkz: adam aşık)
(bkz: 2 saattir mesaj atmayan hoşlanan kız)
acizliktir.
(bkz: git konuş bence)
Bütün gün bunu yaparak, en son WhatsApp hesabımı silerek kurtulduğum durum.
Eğer olurda mesajı gönderirseniz; Keşke mesajı göndereceğime arabanın altında kalsaydım diyecek kadar pişman olacağınız bir durum.
Acaba ne yapıyor demektir.
o kisi sizi terketmis olabilir.
Verilecek cevptan ya da hiç cevap verilmemesinden korkmaktır.
internet paketin bitmistir odaya biri girmistir telefonun yazilimlarini mahvettigin icin tefon kitlenmistir. Ne diye duygusallik yapiyonuz?
(bkz: sadece bana mı oluyor hissi)*
bir de yanlışlıkla bir harfe basıp göndermek vardır ki oy oy oy.

(bkz: yer yarılsa da içine girsem denilen anlar)
allah başka dert vermesin durumudur.
o da aynısını yapıyor haberiniz olsun, bence ilk adımı götü yiyeniniz atsın.
daha beterleri olan durum. konya da işe başlamayı planlayan eski kız arkadaş, ankarada kalması için ikna edilmeye çalışılırken: 'konyada sikilirsin' gibi bir cümle kurmak. 'i' harfleri sikti belamı.
numaranın profiline bakılan kişiye verilmek istenmemesiyle açığa çıkan durumdur.
Son görülmesine falan bakarsin. Cevrimici olunca heyecan yaparsin. sanki sana yazacak profili batasıca.
Yazık o insana! Düşüneceği kadar yazsa kurtulacak o başındaki dertten ama nerde..
internet paketi olmadığında karşılaşılacak durum.
eliniz kayar mesaj atıverirsiniz yapmayın böyle mallıklar dedirten olay.
Acizliğin dibine vurulan andır. Bu durumdan bir an önce kurtulmakta fayda vardır.
Genelde cevap vermez korkusuyla yaşayanların basina gelir.
engellenmekten iyidir.
insanı kahreder. aylar geçmesine rağmen hala yasiyorum bu durumu. seviyor muyum? bilmiyorum. keşke mesaj atsaydim diyorum. gururuma sokayım. dertliyim sözlük, pismanım. hala mesaj atma sansim var. atiyor muyum? hayir. çünkü gururlu salak bir insanim.
birde whatsappta durumuna detaylı bakmak var yazsam mı yazmasam mı dedikçe deliriyor insan.
last seen kontrol ederim genelde, iki gunde bir girmesi kendimi avutmama yeterli.
bi de tıklayıp salak gibi cevap alamayacağı bile bile mesaj yazanlar var sözlük.
En çok koyan olaydir. Cok koyar be sozluk.