bugün

sozluğe yazmaya değil sozluğu teftiş etmeye gelmiş olan müfettiş..hoş gelmiş..
girdiği entrylerle kaliteli bi yazar olduğunu anında belli ettiren kullanıcı."hoşgelmiş" der sözlük hayatında başarılar dileriz kendisine buradan.
eleştirgen insan...zina hakkındaki yorumu bütün müslümanlara atfederek kırıldığım insan...yinede hoşlandım yorumlarından...hoş gelmiş...
ing. çarşamba
türkçe karşılığı çarşamba olan, 1000'li yıllardan önce ingilizce diline girmiş, old english kelime.
bugun.
Kökeni, "Day of Mercury"dir. (lat. Mercurii dies). Alman Mitolojisi'ndeki tanrıların tanrısı odin tarafından bu isim verilmiştir bugüne. "Merkür'ün Günü" anlamındadır.
yahudi olduguna kanaat getirdiğim uuser.
scarlet's walk albümünün en kaydadeğer ve güzel şarkılarından biridir kimilerince.

Nothing here to fear
I'm just sitting around
being foolish when there
is work to be done
Jjust a hang-up call
and the quiet breathing
of our Persian
we call Cajun on a Wednesday

so we go from year to year
with secrets we've been
keeping
Though you say you're
not a Templar man

Seems as if we're
circling for very
different reasons
But one day the Eagle
has to land

Out past the fountain
a left by the station
I start the day
in the usual way
Then think
well why not
and stop for a coffee
then begin to recall
things that you say

No one's at the door
You suggest a ghost
perhaps a phantom
I agree with this in part
Something is with us
I can't put my
finger on
is Thumbalina size 10
on a Wednesday

so we go from year to year
with secrets we've been
keeping
Though you say you're
not a Templar man

Seems as if we're
circling for very
different reasons
But one day the Eagle
has to land

Out past the fountain
a left by the station
I start the day
in the usual way
Then think well why not
and stop for a coffee
then begin to recall
things that you say
Pluck up the courage
and snap it's gone again
I start humming "When Doves
Cry"

Can someone help me
I think that I'm
Lost here
Lost in a place
called
America

iyi fikir!
wednesday (çarşamba) günü woden's day (odin'in günü) den gelmektedir.
ingilizce çarşamba günü. Bu kelimenin kökeni woden ya da bir diğer bilinen adıyla iskandinav mitolijisindeki odinden gelmektedir. Bu tanrı Cermen mitolojisi'nde Wotan ve Wodanaz ,Anglo Sakson Mitolojisi'ndeyse Woden olarak isimlendirilir. Kutsal günü olan çarşamba'ya onun adı verilmiştir. (Woden'ın günü,Eski ingilizce Wodensday bugün Wednesday)
(bkz: addams family)
turk.net gigafiber sayesinde tek gecede oturup bitirdiğim dizi. gizem de var gençlik de komedi de...
tim burton dan beklendik bir tarzda sürükleyici bir diziydi keyif aldım.
Addams ailesinin en komik ve sevimli/korkunç bireyi. Büyümüş versiyonunu yapsalar incicilerin Açmayın beyler korkunçlu karı muhabbetine konu olur. Çok net.

Ayrıca bir Netflix dizisi. Dizideki Gomez karakteri berbat. Allah günah yazmasın, çok çirkin. Gomez Yakışıklı, nazik ve muzip bir adam olmalıydı. Wednesday fena değil ama daha beyaz tenli ve koyu renk rujlu olsaydı daha güzel olurdu.

--spoiler--

Kardeşini korumak için onunla dalga geçen piçlerden intikam almayı kafaya koyan wednesday havuza Pirana atar ve olaylar gelişir.

--spoiler--

Henüz ilk bölümdeyim. Ama Gomez hariç gayet güzel.
Tim burton çektiği için bolca edgar allan poe göndermeleri olan dizi. Wednesday zaten ailenin en ilginç bireyi idi. Çok iyi iş çıkarmışlar. Gomez konusundaki eleştiri çok yerinde. Çok çirkin bir Gomez kullanmışlar. Olmamış. Onun dışında çok güzel dizi.
beni ekran başından kalkıp emily 203 üzerine parmağımla pıt pıt mac d for danger sürmek zorunda bırakan dizi. hangi ruj acaba o ya.
Sözlükte bir kız yazar daha tespit edildi.
-detected-
Harika bi tim burton dizisi karaktere bayıldım henüz 2. Bölümdeyim.
Bir beni mi sarmadı. 2 bölüm izledim ıı ıhh bunu izleyeceğime açar tom ve jerry izlerim daha iyi. Bir de sosyal medyada herkes bu karının dansını yapıyor. Kusmak istiyorum
dans sahnesi editi

https://twitter.com/TheAg...tatus/1604278132793540609
dans sahnesi editi

https://twitter.com/TheAg...tatus/1604278132793540609
Çarşamba gününün ingilizcesi.
Ben de izlemeye başladım. Şimdilik iyi gibi.
öğh bir dizi. sikindorik bir dansı var,çok itici bu dansa göre popüler olmuş dizidir. izlemeyin değmez. gidin adam gibi dizi seyredin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar