bugün

kıskanç insanlardır.
iğne iplik gibidir.
(bkz: beast mode) hastasıyız dedee
"komple" aminoyu basıp yapılmışsa kötülenebilir. ancak küçük çaplı protein tozlarına ses çıkarmamak gerekir. zira bu işler uzun ve ciddi emek ister.

genelde çekememezlik görüntüsü verse de bazı erkekler hak ettiği için kötüleyen insanlardır; mesela kaslı olmanın dünyanın en büyük onuru olduğunı zanneden, kafası kadar kol kası yapıp, kendini kasa kasa kızlara smiley çeken barzo tiplerle alay eden insanlardır.
Belki başka bir konuda kötüleyen insanlardır. Mesela "dişlerin çok sarı" gibi. Vücut çalışan bir erkeği kötüleyen insan bu bağlamda cesurdur, riskli yaşamayı sever.
Abartıya kaçanlar için geçerli olan durumdur. Yoksa kimse fit olan bir erkeği kötü yönde eleştirmez, gayet de estetik bir görüntüye sahip olunur.
bok atmak değil de bunun bir özellik gibi sunulmaya çalışılması ayrı bir saçmalıktır. yoksa kaslı olmak, spor yapmak vs tamamen kişisel tercihtir bir özellik değildir ve takdir beklenmemelidir. bunu söylerken tabiki profosyonel sporculardan bahsetmiyorum. örneğin messi tabiki takdir edilmelidir gibi.
beyniyle basaramadiklarini vucuduyla basarmaya calisan dusuk iq sahibi bireyleri kotuleyendir. haklidir.
kıskançlıktan olanı da vardır , üşengeçlikten olanı da vardır.bunların türlü türlü sinir bozucu çeşitleri vardır aslında.

spora gidince hemen arnold olunduğunu sanan tip:
arkadaş arasında herhangi bir muhabbette spora gittiğini söylemek zorunda (büyük yazdığımı düşünün) kaldığınızda aa sen spora mı gidiyorsun hiç belli olmuyor tepkisini veren tiptir.kuvvetli ihtimal spor konusunda bir baltaya sap olamayacağı aşikardır ama insanların moral ve motivasyonları törpüleme konusunda üstüne yoktur.

ağırlık kaldırmayı amelelik olarak gören ve sadece karı kız için yapıldığını sanan tip:

bu tipler genelde 1.70 boylarında olur neden bilmiyorum ama bu zamana kadar karşılaştıklarımın hepsi kısa boyluydular.(erkek için söz ediyorum). yaşam amacı karşı cinsi etkilemek ya da onlarla birlikte olmak olduğu için diğer insanları da öyle düşünür.o kadar ağırlık kaldırıyorlar amelelik yapıyorlar ama hala yalnızlar ehehehe bak bana göbekliyim ama şu kadar kızla birlikteyim ehehe.

protein tozunu übersonik bir icat zanneden tip:

protein tozunun içildiğinde ilk 10 saniyede kanat devamında omuz,bacak ,biceps ve triceps çıkardığını düşünen tiptir.sihirli iksir gibi bir şey zanneder ve zararlı lan onlar ileride görücem seni diyerek bir halt yediğini sanar.her vücut yapana lan basmıştır proteini yoksa yapabilir mi amk tarzında laflar savurur.

daha nicesi vardır arkadaşlar.bu tarz insanlara rağmen türkiye'de spor yapmaya çalışan sayılı insanları gerçekten tebrik ediyorum.çünkü türlü türlü motivasyon bozma , heves kırma , can sıkma olguları , maddi zorluklar , ailevi sıkıntılara rağmen bu sporu icra etmek büyük azim ve kararlılık gösteriyor.

bu entryi üşenmeden okuyan arkadaşlar belki beni böyle çok kaslı biri falan zannedebilirler aksine olayı tam kavrayamadan uzun zamanımı harcadığım için emeğimin karşılığını tam alamamış bir insanım.yolda görseniz dış görünüşten dolayı geniş omuzlu statüsünden bir tık öteye sokmayacağınız biriyim.ama tüm samimiyetimle söylüyorum bu sporu icra etmek zor arkadaşlar saygı duyun , duymuyorsanız da bok atmayın.

saygılar.
Hayattaki tek başarısı üçlü koltuğa yayılmak olan, çirkin ve kıskanç insanlardır.

Günde iki saat antreman yapıyorsunuz diye sizi kitap okumayan, cahil ve beyinsiz ilân eder. Protein kullanıyorsanız kanser hastasısınızdır bunların gözünde. Fotoğraf çektirince görgüsüz, yürürken kasıntı olursunuz falan. Bu amsalak arkadaşlar sağolsun hepsine bir kılıf uydurmuş.

Peki ben de hodri meydan diyorum. Elinde sigara, her hafta en az 3-4 kez fast food tüketen, beslenme programı oturmamış, besleyici özelliği olmayan yiyecekleri tüketen siz değil misiniz? Protein zararlı yeaa diyip bardak bardak kola içen sen değil misin? Evet sen, sen, hepiniz.
haklı insanlardır.

oğlum ne kas mas yapıyosunuz öyle manyaklar.

zaten şöyle kendimize göre bi cıfır bulamıyoruz,

bir de siz kas yapıp ortalıkta ne kadar hatun varsa kapıyorsunuz.

yapmayın beyler,

yemin ederim sinirden ağlıyorum şu an,

hatta klavyenin "b" ile "n" tuşları arasına bir damla göz yaşım aktı.
Hayvanlar gibi olup iki ayak üstünde düz yürüyemeyecek kıvama geldilerse kafese koyup çekirdek atabiliriz.

Ama azıcık omuz azıcık sırt azıcık bacak kası.. neyse.
aşırısı iğrenç durduğu için kötülüyordur.. kas yığınları ıyyyy.
Vücut çalışmak disiplin gerektirir azim gerektirir düzenli beslenme gerektirir it kopuk gibi takılmaktansa çalışın ağzınız değil elleriniz kollarınız çalışsın bütün gün yatmaya benzemez...
(bkz: Kedi uzanamadigi ciğere mindar dermiş)
öz güvenlerini çekemediklerinden olsa gerek...
(bkz: kaslıyım demenin 100 yolu)

bende spor yapıyorum ama boyle dolayli yoldan kasliyim demektensr koyuyorum fotografi geciyorum aq.
vücut geliştirmek öyle kolay bi is değil. haftada 4 5 gün 2-2.5 saat düzenli çalışmak lazım. siz gezerken adamlar orda zaman geçiriyor. ayrıca insan bazen sıkılıyor. ağırlık kaldırmak kolay değil zorluyor insanı yoruyor.

tabi sosyal medyada vücut gösteren insanlardan hoşlanmam ama bu kadar çalışmış diyorum bırak göstersin. az çok vücut bendede var ne ortamlarda konuşurum ne de göstericem diye uğraşırım. zaten duruştan belli oluyor fit olduğunuz. tek amacım evde aynaya bakınca mutlu olmak.

birde bu spor yapanlar kendini çok kasıyor diyorsunuz. spordan çıkınca kaslar zaten kasılmış oluyor istemsizce oluyor o kasma olayı.
vucut çalışmayanlardır. spor salonunun kokusunu, kaldırdığın her fazla ağırlıkta gururu. kas ağrılarının hazzını bilmeyen şişman, götü göbeği salmıs insanlardır. kaslı beyler dm.
bir süre sonra kafayı vücut geliştirmekle bozmasalar kimse kötülemezdi sanırım. aşırı takıntılı oluyor vücut geliştirenler.
Vücut çalışan erkek kötülenmiyor ki, çalış tabiki, spor yapmak harika bir şey.
Kötülenen şey vücut çalışıp onu sergilemeye çalışmak.
Aynadan yarı çıplak fotoğraflar çekilip onu instagrama oraya buraya koymak.
Nasıl bir kız güzel vücudunu aynadan Fotoğraflar çekilip Saçma sapan pozlar verince tepki alıyorsa bu da aynı şey işte.

Yukarda Bahsettiğim Türden bir arkadaşımla uzun zaman sonra bir düğünde karşılaşmamız sonucu bana bir mesaj atmasıyla aramızda geçen diyalogtan bir kesit;

Ben: sen de kilo almışsın görmeyeli
O: evet gömleği küçük beden aldım sanma üst tarafları sıkıyor
Ben: Ne alaka?
O: yanlış anlama yeni moda gömlekler böyle sanırım üst tarafı dar yapıyorlar
Ben: yok sen kaslısın ya Ondandır.
O: ya kendime zorla iltifat ettirmeye çalışıyorum gibi algılandı sanırım.

(Sizce de çok itici değiller mi?)
Sebebi kıskançlıktır. Aklı sıra heves kıracaktır.
Bu entarimi ne kadar kısa girmek istesem de olmayacak.

Eylül - Ekim gibi başlamıştım.

Kendi doğum günüm pastamı yemedim.

Arkadaşlarla dışarıya gittiğimiz de, kendime kalorisi az şeylere bakmaktan canım çıkmıştı. Aman az olmasın, aman yağı aman tuzu tadı, karbonhidratı. Kütüphanede herkes bir suriyeli edasıyla ben evde kendim yaptığım ton balıklı salatayı getiriyordum. Niye mi? Yararlanayım diye. Her sabah yumurtadan nefret ettim artık. 5 6 yumurta yiyemem ben. içim bayılıyor. Diyette tek yemeğim tavuk ve akşam 5e kadar bitirmek zorunda olduğum 350 gram makarnam. Kuru görünmek için içtiğiniz suya kadar herşeyiniz hesaplıdır. Uyumak zorundasınızdır.
Spor salonunda bir şey dúşünemiyorum ben.
ilk başlar 5 5 ileride 10 10 aylar sonra 15 15 bir yıl sonra tek ses etmeden 20 - 20 takıyorum.
Benchte 135
fençte 50
Diklayn 115
Dumbell press 40
Pullover 50
Bacak söylemiyorum.
Anatomim de en iyi yerim orası

Ve salon artık saygı duyuyor.
insanlar sen ağırlığı kaldır diye öyle motive ediyorlar ki. Set başarılı olursa eğer yardım eden arkadaşta yapmış kadar oluyor.

Olmadığı zaman herkes üzülüyor.

Sırf bir tekrar daha için rezil olmayı göze almak kolay mı sanıyorsunuz?
Sırf evime mutlu yorgun gideyim, yolda müziğin tadına varayım demek ne biliyor musunuz? 6 ay diyet yapıp aynı kilodan 20 kilo fazlasını sadece idman daha iyi geçsin, kaslarım büyüsün diye tekrar aç karna tüm insanlar sizi izlerken 6 7 kat giyinip parkta deli gibi koşmak pahasına yapıyorum.

Herkesin saçma konuşmalarının canı cehenneme. Ben yürüdüğüm zaman erkekler bile bakıyor artık. Yeter, bu kadar aciz olmayın.

(bkz: Do you even lift brah)
Kas yapanlarin cogu dis gorunuse onem veren duygusuz insanlardir. Maneviyattan cok maddeye onem verirler. Hep kaybedeceklerdir.