bugün

bizim yobiler sanırım bundan sonra oruç tutmayanların, şort vb giyenlerin sokağa çıkmasını yasaklayabilirler. islamın yaşadığı dejenerasyon sebebiyle islam değil ama bir kısım sözde inanlar hoşgörülü olmaktan çıkmışlardır.

--spoiler--
ulan dal yaraklar sizin yüzünüzden "islam:sapık din" olarak yaftalanıyor *.
--spoiler--

tabi bir de şu var ama:
(bkz: dinime küfreden müslüman olsa)
biz arayıp bulamıyoruz, elin hayvanı hırpalıyor.
(bkz: iranlaştıramadıklarımızdan mısınız)
mesele asil olarak laik islam sort ile alakali degil. isin ozu cinsellik ve hayvani durtuler. lumpenlerle icice gecmis istanbul gibi bir sehirde olmasi gayet dogal. islam isin sadece kilifi. hic bir din islam dahil gunumuzde ciplak bacaklilari dovun diye telkin etmez.

asil sorun asayis ve insanlarin guven icersinde toplu tasima araclarinda seyehat etmelerini nasil saglanacagidir. yolculardan bunu beklemek ise pek gercekci degil. asil gorev otobus soforlerine ve polise dusuyor. boyle bir olayda soforun derhal polis cagirmasi veya polis gelinceye kadar otobus kapilarini acmamasi gerekir.

bu olayda sebebi cok daha degisik kulturel yerlerde aramak lazim.

edit:imla,hosgoru vb
günden güne daha kötüye gidiyoruz. bunun önüne geçilmeli ama kimse ne yapacağını bilmiyor, bilse de yapamıyor.
bahsedilen haberi okudum. şöyle ki kişi kendine hakim değil ise böyle şeyler yapabilir.
hakim olsa zaten onun şort giydiği ile dair ilgilenmezdi hatta görmezdi bile.
türkiyede haberler biraz abartılı,reytinğ uğruna.insanın aklı almıyor,şortlu diye bir kıza saldırı olması.genelde ramazanda bu tip haberler cıkar...
kızıyoruz bu insanlara. ama sonra yine erkek çocuklarımızı kız çocuklarımızdan çok sevmeyi ciddi bir problem görmüyoruz. eskiden tarlayı traktörü bırakmak için köylerde erkek çocuğu istenirmiş de, şimdi ne oluyoruz??? işte ondan sonra bizim değer veremediğimiz, koruyamadığımız, her şeyden çok sevemediğimiz kızlarımız rezil ediliyor yine bizim gibi korumayanların aklınca?? kız çocuklarınızın doğuşuna sevinin, onları güçlü kudretli büyütün, başkalarının emirlerine uymalarını sağlamak için sürekli emirler verip azar işittirmeyin, güçlü durmayı öğretirken güçlü durduğu için onu sevin, kararlarına saygı duyun, yeri geldiğinde acımasız olduklarında onlara güvenin. işte oğlan çocuklarına her arbedeyi yakışık görüp kız çocuğu sadece söz dinlediğnde, çok konuşmadığında, emir ve kısıtlamalara ful itaat ettiğinde değer veriyorsunuz, sonra bunu böyle gören erkekler elalemin kızlarına neler yapmasınlar?? her şeyi yaparlar! ama diyorum ya, alttaki bilinç altı çok önemli bir faktör: kız çocuklarına az değer veriyor, onları kendileri gibi olduklarında değil, sizin istediğiniz gibi olduklarında değerli buluyorsunuz. sonuç: kadına saygı duymayan, sevemeyen, sikmelik varlık olarak görüp bir yerlerini ortada gördü mü ya sikmeye ya dövmeye çalışan toplum. kızlarınızı en az oğullarınız kadar sevin, ve onları başkalarına itaat etsinler diye yetiştirmekten vazgeçin.
delinin birine rast gelmiş. adam ona çatmak yerine bir türbanlıya çatsa "böyle örümcek kafanızla otobüse binemezsiniz" diyerek yumruk atacaktı. adamın niyeti arıza çıkartmaksa her türlü çıkarır.

bir müslümanın böyle bir gerekçeyle kadın döveceğine inanabilen dangalaklar bence vakit geçirmeden bir psikiyatra görünsünler, durumları pek iyi değil.
Eyvaaah! Ben buradaki arkadaşların çoğuyla aynı fikirde, değilim... Bu dayak olayından yola çıkıp şu yorumu da yapabilirdim: Vaaay densizlere bak; bak sen sokaktaki insanların kılık kıyafetlerine de karışıyorlar; şeriat geliyor; laiklik elden gidiyor; AKP'nin düzeni oturuyor; artık farklı yaşam biçimlerine yaşam hakkı tanınmıyor; asker keşke güçlü olsa; keşke buna niyetlenenleri 'yamultsa', hatta gerekiyorsa tanklarla ayar yapsa...

Maalesef ben de SAYGISIZ gençler görünce uyarıyorum; elbette dövmüyorum; ama laf yetiştirmeyi becerebilirsem, uyarmayı deniyorum. Dindar mıyım; hayır dinsizim. Maganda mıyım; bilmiyorum, belki de... Hele otobüste öpüşen çiftler görünce ifrit oluyorum; bu çocuklar nasıl bu kadar densiz hale geldi; köpürüyorum; ama sesimi çıkartmıyorum... Yanıma oturup cep telefonundan sevgilisiyle seks konuştuğu açıkça anlaşılan genç kıza, ağzım açık salak salak bakıyorum. Belediye otobüsünde sosisli sandviç yiyen gençler bile görüyorum. Anlaşılan o ki ben de AKP'lileşiyorum????????????

Genç kızın olayla ilgili anlattıklarını dinledikten sonra, ne düşüneceğimi nasıl düşüneceğimi bilemedim: http://www.nethaber.com/v...iza-kisa-sort-dayagi.html
facebooktan şu an konuştuğum kız.
mesele bu tacizi gerçekleştiren adamın zihniyetini siyasi görüşe indirgemek değildir.
onlar zaten bellidir ama asıl mesele
kıza saldırırken,kız taciz edilirken sesini çıkarmayan onu savunmayan otobüs şoförünün ve diğer yolcuların sessizliğidir.
insanlar bu kadar mı korkak bu kadar mı kendine yaşar olmaya başlamıştır?
(bkz: değişim başladı)
(bkz: hedef 2023 canım türkiyem)
çok şaşırmamak lazım, daha bunlar başlangıçtır, oruç tutmuyor diye dayak yiyenler varken şort için dayak yenmiş, rutin normaldir bu ülkede.
bu daha başlangıç demekten korkuyorum.
anlayamadığım konu voleybol şortu ile otobüse binen kız eğer yüzme sporu ile uğraşsaydı ne ile otobüse bineceğidir. adamın yaptığı ayılık eyvallah bunda hemfikiriz. lakin ''toplu taşımaya da kısacık şortla binmenin ne alemi var'' yani diyorum.
olmayan dayaktır.

ömründe hiç dayak yememiş, ergenler şaşkın, ehehe.
ramazan sıcağı insanların başına vurduğundan kaynaklanır.
bir sinir hastası yüzünden tüm ülkeyi bu zihniyette sanmamak gerekir.
halbuki efendiler efendisi; "oruçluyken size ters laf edenlere 'ben oruçluyum' deyin, tartışmayın"
buyurmamışlar mıydı?
bu yapılan olay bir insanlık ayıbıdır.
islam arttıkça özgürlükler azalır..

(bkz: ya ne olacağıdı)
insanımızın ne kadar hayvan olduğunu gösteren dayaktır. işallah o adam kendi gibi insanlar tarafından tecavüze uğrar.
dahada kötüsü kıza ne otobüste nede emniyette hiç kimse yardım eli uzatmamış. burda bir kıza yumruk atılıyor ve görevliler dahil herkes sineye çekiyor. türkiyede insanlık öldü mü? ister tesettürlü olsun ister spor kıyafetiyle gezsin, herkes özgürdür ve kimin nasıl gezeçeği insanin kendi hür iradesine kalmıştır. Yarın bir gün sizin yakınınızın başına gelse ve kimse yardım etmese, naparsınız? 'napalım oda öyle gezmeseymiş' mi dersiniz?
sike sürülecek akıldan yoksun bir adamın* şort giyen kızı dövmesi olayıdır. o kız ise voleybolcu ve voleybolcuların giydiği şortu giyiyor. eğer rahatsız oluyorsan siktir git başka yere otur, görmemezlikten gel. ne giydiyse giydi sanane?

o adamı geçtim, o adamı şikayet eden kızcağızı polisler ciddiye bile almamışlar. en kötüsü de bu. vatandaşın güvenliğini sağlaması gereken polis vatandaşın güvenliğini tehdit eden bu magandayı cezalandırmadı bile. hadi onları geçtim, şişli adli tabipliği bu kızcağıza darp raporu vermemiş. yani bir darp raporu bile alamamış. bu olay ülkemizin bugünkü durumunu özetleyen bir örnek. allah sonumuzu hayır etsin.
vatan gazetesinin uydurması. akp'nin politikaları bir yana. bir yerlerden toplumsal ayrılık çıkarmaya çalışan vatan gazetesi ne yazık ki bu tür haberleri sıklıkça yapar. yaklaşık 2-3 yıl önce antalya'daki bir boşanma davasını yine böyle bir rejim sorunu haline getirmişlerdi. ilaç mümessili olarak çalışan bir kadın hastanede tanıştığı bir adamla evlenir ve bir süre sonra boşanma davası açarlar. adam boşanma dilekçesinde eşinin görevlerini yerine getirmediğini ve hasta olan annesini bile ziyaret etmediğini belirtir. kadın ise karşı dilekçesinde evliliğinde kendine hizmetçi gibi davranıldığını ve başını zorla örtmeye çalıştıklarını belirtir. ancak vatan gazetesi haberi her zaman ki gibi tek boyutlu yani işine gelen boyuttan alır ve haber yapar. o davanın sonu ne olmuştur takibini yapmaz. bununkini de yapmayacağı gibi. bir kişinin lafıyla bir anda bir kesim tümden suçlu ilan edildi. ya kız yalan söylüyorsa. bir çok habere "iddia edildi" diyen gazeteler neden bu haberde kesin doğruymuş gibi ifadeler kullanıyor?
28 şubat'ı da yaşadık. bizi ne saçmalıklara inandırdılar. bu sebeble yemezler artık.
vatan gazetesinin uydurması. akp'nin politikaları bir yana. bir yerlerden toplumsal ayrılık çıkarmaya çalışan vatan gazetesi ne yazık ki bu tür haberleri sıklıkça yapar. yaklaşık 2-3 yıl önce antalya'daki bir boşanma davasını yine böyle bir rejim sorunu haline getirmişlerdi. ilaç mümessili olarak çalışan bir kadın hastanede tanıştığı bir adamla evlenir ve bir süre sonra boşanma davası açarlar. adam boşanma dilekçesinde eşinin görevlerini yerine getirmediğini ve hasta olan annesini bile ziyaret etmediğini belirtir. kadın ise karşı dilekçesinde evliliğinde kendine hizmetçi gibi davranıldığını ve başını zorla örtmeye çalıştıklarını belirtir. ancak vatan gazetesi haberi her zaman ki gibi tek boyutlu yani işine gelen boyuttan alır ve haber yapar. o davanın sonu ne olmuştur takibini yapmaz. bununkini de yapmayacağı gibi. bir kişinin lafıyla bir anda bir kesim tümden suçlu ilan edildi. ya kız yalan söylüyorsa. bir çok habere "iddia edildi" diyen gazeteler neden bu haberde kesin doğruymuş gibi ifadeler kullanıyor?
28 şubat'ı da yaşadık. bizi ne saçmalıklara inandırdılar. bu sebeble yemezler artık.
üniversitelerde türbanla giren kızlara neler yapacaklarını anlatan ateist gençlerinden örnek almış fakat ters uygulamış zatın işidir.