bugün

artık çok geç olan andır.
merkezkaç kuvveti.

gazdan çekmeniz yada el freni çekmeniz sizi boyut atlatabilir. *
gaza aynı tepkiyi vermeye devam ederek, yada biraz daha yüklenerek virajı alabilirsiniz. tabi ki önden çekişli araçlar içindir bu.

arkadan itişli araçlar içinse motor freni mantıklı olandır. yoksa atılacak taklanın haddi hesabı yoktur.
önce hadi be denir. sonra hafifçe koltukta doğrulunur ve ve frene basılır. kurtulma oranım yüksek şimdiye kadar.
Sigirin biri ciddi ciddi vites kucultmek icin kick down yapin demis ya cok güldüm. Lan malcık, kick down yapinca vites küçülüyor ama gazi kokledigin icin devir artiyor bunu ne yapacaksın. Dene de gör, ebeninkini tersten görmeyi birak ciktigin yere geri girersin salak seni.
Aracına göre degişen histir saglam bir araçla isem adrenalin ama yerli bir araçla isem g.t korkusu.
anlık 'sıçtık' hissi gelsede zar zor toplayarak derin bir of çekilen andır.
arkadaş şu başlığı günde 85 sefer görüyorum ve her defasında "vajinaya girerken hissedilenler" tarzı bir başlık sanıyorum. alışamadım arkadaş entry girip durmayın yeter.
motosikletle girilmediği ve bariyerlerin öteki tarafı uçurum olmadığı sürece sıkıntı yoktur. zira motosikletle girince hafif bir fren bile kazaya sebebiyet verebilir. tecrübeyle sabittir.
feci bir kazanın eşiğinden döndüğüm andır. direksiyon birkaç saniyeliğine kontrolümden çıkmıştı... neyse ki etrafta başka araba yoktu ve yol genişti de toparlayıp kaza yapmaktan kurtulabilmiştim. siz siz olun, keskin viraja hızlı girmeyin.
O an çok kısa sürer, çünkü girmenle karşıdan çıkman bir olur.
bir an beynin kıvrımlarında; acaba savrulur muyum, şarampolden uçar mıyım, vitesi düşürmeli miyim gibi soruların canlanmasına neden olan durumdur.
taşaktan mideye gelen his, arabadakilere hissettirmemenin vermiş olduğu ağırlık ve içten içe "aha şimdi yarağı yedik!" duygusuyla saniyeler içinde ecel terleri döktüren andır. hele bir de arabanız ticari ve yüksüz bir araçsa bu duygular x2 oluyor.
özellikle S tipi virajlarda aşırı çok yaptığım harekettir. tehlikelidir yapılmaması gereken bir harekettir sonuçları fazlasıyla ağırdır çok zevk verir ama can yandıktan sonra aldığın zevk kursağında kalır. ülkemizde boşu boşun yarış pistleri yapmıyorlar bu hareketlerin pistte yapılması gerek ve orda burda makas atan ibneleri pistlere bekliyoruz.
Şimdi araba şarampole yuvarlanıp gittiği vakit hava yastığı ya devreye girmezse ya ben camdan çıkıp iki gözüm o ara yuvalarından çıkarsa kulaklarim ani sarsilmalarla patlarsa daha sonra araba infilak edip orda vahşi bir şekilde yana yana can verirsem gibi düşüncelerdir. insanın aklına herşey geliyor yav.
vakti zamanında çok kötü bir örneğini yaşadığım andır. kazanın eşiğinden zar zor dönmüştüm. o gün bugündür viraja hızlı girmekten çekinir ve iyice kaçınmaya çalışırım.
1 saniye sonra bankete düşüp yan hava yastığının patlamasıyla toz içinde kalınır ve yanınızdaki arkadaşın bembeyaz suratına bakıp gülersiniz.
cozıf,
cozıf,
konu kıvrılmaya çalışılır.
görsel
sürücülerin otoban girişlerinde ve çıkışlarında sık sık yaşadıkları bir olaydır.
Özellikle çıkışlarda sonsuz spiral şeklinde döne döne uzanan yollar tehlikelidir.
tabelalarda yazan hızlara uyarsanız sorun yok ama lüzumundan fazla bir hızla girerseniz aracın altınızdan nasıl kaydığına bizzat şahit olup torbayı doldurabilirsiniz.

(bkz: torbayı doldurmak)
17 jant geniş tabanlı lastiklerle techiz edilmiş bir Renault megane 2 hb ile hiç hissetmeyeceğiniz andır.
"aha bu sefer gittim işte" dedirten andır. her seferinde ömründen bir miktar çalar.
Geçirdiğim tek trafik kazasında yaşadığımdır. Viraja gereğinden hızlı girdiğimi hissettiğim an panikleyip frene bastım büyük hataydı daha gençtik. Arabada benden başka kimse de yoktu. Sonrasını pek hatırlamıyorum. Arabanın içinde inanılmaz bir ağrı cektigimi ama nereden geldiğini bilmediğimi hatırlıyorum bir tek bu ağrının. Sonra kendime geldiğimde hastanedeydim. Sağ bacağım ve kaburgam kırılmıştı. Daha yaşayacak günlerimiz varmış deyip geçmiştik.
viraja gereğinden fazla girmek değil de, virajda yüksek hızdayken çukura denk gelmek size takla attırabilir. hızı kontrol edebilirsiniz ama çukura denk gelirseniz yapacağınız tek şey sert manevralar yapmamak. panik yapıp direksiyonu kırarsanız taklayı garantilersiniz. türkiye yollarında araç kullanırken sadece karşıya değil, arada önünüzdeki asfaltın durumunu da hızlıca kontrol edin. malesef yollarımızda bu kör çukurlardan çıkabiliyor. emniyet kemerinizi takın, aşırı hız yapmayın. maceraya gerek yok.
yanımda biri varsa hafif sesle 'aman allahım' derim, yanımda kimse yoksa çığlık şeklinde 'ananı sikiimmmmm' diye bağırırım.
“aha barra yiycez la” dedirtir.
güncel Önemli Başlıklar