bugün

bir sözlük yazarı tarafından evet bu site güvenilir bir kaynak olarak nitelendi ve üstüne eklendi, tarih kurumu tarafından onaylıdır. hemen tanım zamazingosuna gireyim bu iddia doğru değildir, türk tarih kurumu'nun da web sitelerini onaylama gibi bir yetkisi yoktur, idare hukuku bilenler bilir, idarede asil olan yetkidir, yetkisiz idare tuvalete bile gidemez. ayrıca bu güvenilir kaynak vikipedi'de ronaldinho'nun 2 ay boyunca fenerbahçe'de oynadığı gösterilmiştir. sözün özü evet vikipedi çok güvenilir bir kaynak.
(bkz: ulusozluk guvenilir bir kaynaktir)
yarı yarıya doğru tespittir. bilgilerin çoğu yerde bulamayacağınız kadar toplu ve düzenli olması wiki'yi güvenilir bir kaynak yapmaktadır. ama wikipedi'ye okuyucuların da katkı yapması işin cılıknı çıkartmaktadır. 3 sene önce pacers ve lakers takımları arasında kobe bryant ve jo'yu içeren bir takas yazısına rastlamıştım ve oyuncuların da bilgilerinden takımları değiştirilmişti.
(bkz: götüm en güvenilir kaynaktır)
görsel

götüm daha güvenilir kaynaktır.

bakın ingilizce vikipedi'den bir örnek.

ünlü masonlar listesi -
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Freemasons_(A%E2%80%93D)

listede atatürkün adı da var. kaynak olarak ne gösterilmiş? youtube'dan bir video. videonun ne olduğunu merak ediyorsanız söyleyeyim . kadır mısıroğlu videosu. evet, ingilizce vikipedide kaynak olarak kadir mısıroğlu. inanmayan gitsin baksın. almanca vikipedide de aynısı var.

sonra vikipedi güvenilir değil derken biz yobaz oluyoruz, "koynok vororok dozonlo" diyorlar.