bugün

yuppii başlayör.. izleyelim.
Tarihsel olarak sonunu bilince izlemeyi bıraktığım dizidir.Regnar hep öyle kalsın aklımda istiyorum.
Reis geri dönmüştür.
19 şubatta başlayan 4. sezon, 21 nisan da yayınlanacak 10. bölüme kadar devam edecektir, sonraki bölümlerin tarihi henüz belli değil.
6. bölümüne kadar tarihleri kesinleşti, diğerleri henüz kesin değil.

S04E06 What Might Have Been 24.03.2016
S04E05 Promised----------------- 17.03.2016
S04E04 Yol------------------------ 10.03.2016
S04E03 Mercy-------------------- 03.03.2016
S04E02 Kill the Queen----------- 25.02.2016
S04E01 A Good Treason--------- 18.02.2016

kaynak: http://www.dizi-takip.com/dizi/6539/Vikings
yeni sezonu yayınlanmaya başlamış efsane dizi. ilgililere duyurulur.
o değil de fanatiği olduğum dizidir ne zaman izlesem yelken basasım gelir herifler cücük gibi teknelerle kuzey denizini geçiyor, ben ısıtmalı kamaramda marinaya bağlı konyağı tüketirken içim titriyor.
rollonun babaannesi kaşar.
rollonun orospu çocukluğuna kaldığı yerden devam ettiği dizi.

yaa ulan bir insan bu kadar oç olamaz. böylesini joffrey de gördük, ne bolton larda ne de frey lerd.
Abi şaka maka savaş sahneleri hariç zevk alamadığım dizidir. Büyük olayların çoğunu biliyorsun. iskandinav tarihi ile ilgili kitap okuduğum için üzüleceğim hiç aklıma gelmezdi.
Kan ve gözyaşı gırla olduğu için kesinlikle tv'den seyretmeyip hafta sonuna sakladığım dizidir. Sevdiğin şeyleri böyle beklemeye bırakınca daha keyifli oluyor, şarap gibi.
yeni sezonuna hala başlayamadığım merakla beklediğim dizi.
Reis geri dönmüştür.
19 şubatta başlayan 4. sezon, 21 nisan da yayınlanacak 10. bölüme kadar devam edecektir, sonraki bölümlerin tarihi henüz belli değil.
Flokiye kalkan eller kırılsın!
Sonunda izledigim bölüm.

Cok ozlemisim ve hala game of thronesdan daha iyi oldugunu dusunuyorum.

Diziye gelince ilk bolume gore gayet durgun diyordum ki son anda rollonun ihanetiyle ben şok.

Ragnar reis. Seni bir ayri ozlemisim.
------------mobil spoyler-------------
-günün birinde kral olmak istiyor musun
+evet
-o zaman bana bira getir
adamsın ragnar reis sakalına kurban.
------------mobil spoyler-------------
--spoiler--
earl kalf'ın laggherta'ya yürüme çabaları bayağı kanlı bir hal almaya başladı. *
--spoiler--
rollo ile prensesin "gerdek" sahnesi bombaydı. *
Spoiler ibaresi kullanan adam gibi adamları göstermiş dizi. Feyz alın.
ikinci bölümü yayınlanmış dizi. bundan sonrası spoiler, dikkatli okuyun derim.

--------spoilerr---------

öncelikle benim gibi lagertha sevenler için kötü haber, bu bölüm hiç lagertha yoktu.

biraz ingiltere ağırlıklı bir bölümdü. yavşak kralımız ecbert sahalara geri döndü. gelinini yatağa atmaya çalışıyor pezevenk. bence başarılı olacak adam zeki zira. taaa fransalardan hoca tuttu getirdi kutsal metinleri incelemeyi öğrensin diye. kadınlara bu ilmi öğretmek yasakmış hristiyanlıkta. ama şarap içmeyi biliyor pezevenk piskoposlar. sik sik kurallar işte.

björn tam bir survivor olma yolunda ilerliyor. kar, buz dinlemeden yoluna devam ediyor. mal, ragnarla lagertha'nın oğlu olamaz bu gerzek. kesin evlatlık. insan rahatını, ragnar gibi bir babayı bırakıp dağın karın içinde ne bok yer? sik sik dolanıyor işte. umarım ölür.

floki bölümün başında kaçtı, sonra ragnar'ın ortanca oğlan bunu yakaladı. björn'den daha zeki o oğlan, kesin kral da o olur. neyse konu dağıldı, floki malı itiraf etse ragnar bağışlayacak o malı da, bu floki de ayrı mal. tutturdu dinci damarını "tanrılar söyledi" diye. ragnar iyi dayanıyor bunlara.

ve ragnar. aslında artık dayanamıyor bu mallara ki, adam da haklı. adam köyün zeka seviyesini tek başına yükselten bir adam, ziyan oluyor oralarda. bugün yaşasaydı isviçreli bilim adamlarından biri olurdu muhakkak. neyse dayanamıyor dedik açıklayalım bari. bu sinirle at ağızlı karısını bi güzel tokatladı. kaşınıyor o orospu da. ulan adam sinirli, masayı sandalyeyi tekmeleyerek geliyor; bu karşısında bik bik ötüyor.
bölüm sonunda floki'nin kızı ölünce yüzündeki üzüntüyü gördüm reisin. çok da tatlı kızdı sarı cimcime. björn ile floki'nin mallığından öldü. şu ragnar'ın işine bi karışmayın amk ya. bu arada jest ve mimikleri bomba her zamanki gibi. floki kaçtığında muhafıza verdiği ayar, geçen bölüm oğluna verdiği ayar vs. muazzam. takipteyiz ragnar.

ve en son, adamım rollo. bu adamı bi ben seviyorum lan herhalde. karşılıklı içmek, sabahlara kadar geyik yapmak isterdim. ingilizceyi ilerletmiş kerata. mal fransızlara bir iki savaş taktiği verdi, sizin yapacağınız işi sikeyim dercesine. saçının kesildiği sahnede hunharca güldüm. benden sonra kasıntı prenses de güldü bu mala. ulan rollo nasıl kıydın o saçlara. sen benim idolümdün saç konusunda. neyse rollo da o prensesi sikecek, kaçamaz başkandan.

bir dahaki bölüme lagertha olmazsa götünüzü keserim senaristler, saygılar.

---------spoiler---------
bir kaç gün içinde başlıyorum. Hadi bakalım.
hail ragnar!
şu tarz dizilerde bertaraf edileni, ezileni tek seven benim galiba. herkesin aksine inadına rolloyu seviyorum, vur kır parçala lan rollo!
https://youtu.be/9YEyuRlSieg

Ve bu mukemmel muzige sahip olan dizi. Sirf dinlemek icin gecmiyorum dizinin basini

Edit: floki gemi felan yapiyordu. O isler nasil olacak simdi.
ilk üç sezonun aksine bu sezon 10 değil 20 bölüm olacağı için elbette ki hikayeyi biraz daha yayıp hızı aksiyonu azaltacaklar,mal gibi atlamayın yani yeni sezon bok gibi diye.
game of thorones un yoklugunda izlenecek dizidir. güzeldir sürükleyicidir. rollo işi karıştırdı ama floki bu diziye lazım yada yerini dolduracak bir yetenek lazım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar