bugün

doğu yetmez. batıyıda verelim. hatta biz çıkıp gidelim. rahatsız olmasınlar. devlet arazisine gecekondu yapanlara tapu vermezsin. ama memleket babanın malı gibi dağitırsın. asıl soru sen de kimsin?
"salak salak konuşma da siktir git lan" tepkisi verilmesi farz olan önerme. vatan toprağı öyle "hobaa verelim" diyip verilmez. her karışında şehit kanı vardır o toprakların, ha diyince kopulmaz.
(bkz: verelim gitsin ege bölgesini yünanlara)
(bkz: verelim gitsin trakyayı bulgarlara)
(bkz: verelim gitsin doğu anadoluyu ermenilere)
eee ! biz nerede yaşayacağız?
gaza gelmeden yorumlanması gereken cümledir. birincisi doğu kimsenin tapulu malı değildir. türk devletinindir. kimseye de verilmez, verilemez!

türkiye'de hala bir ayrışma yoktur. çok isteseler de türkler ve kürtler hala arkadaştır hala komşudur. bu yüzdendir ki kürtlerin genelinin böyle bir talebi söz konusu olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

yine de bir türk genci " verelim doğuyu gitsin " tarzı söylemde bulunursa, bireysel olarak üzüntü duyarım. lozan mübadelesi ile türkiye sınırlarıne gelen naçizane bir birey olarak bu nasıl vatanseverlik diye sorgularım.
olayın kürtlerle alakası olmadıgını bilmeyen kişi isyanıdır. dogu bölgesi insanı ve destekliyenler ordan bir karış toprak alacagını falan mı sanıyoru. güldürmeyin insanı. anıra anıra bagırıyorum heryerde burda da bagırmaktan çekinmem. gidin büyük israil projesi haritasına bakın sonra birde kürdistanın kurulacagı haritaya bakın. israil götü kırık kürt lere toprak mı verecekler. buna sesli güldüm. ordan bir karış toprak kürtlere degil direk b.o.p ne vermektir. yine uyarı lazım ama o bazı küçük beyinler algılamıyor. sevgili kürt arkadaşlarım, size ordan bir karış toprak yok, masonlar, siyonistler kısaca israilin oyunu içindesiniz. kullanılıp hepiniz yok edileceksiniz. hem kendinize hem bize zarar vereceksiniz. ama nasılsa işe yaramıcak bu sözcükler. ne ilk vatan haini oluyor nede son olacaktır. kandırılmaya devam.
hangi mantıkla söylendiğini anlayamadığım cümle.. Şehit vermemeliyiz evet yazık boşuna gidiyor gencecik insanlar. Önce al söz hakkı ver sonra da bu çocuklar güya vatanı korurken şehit olsunlar. Ateş sadece düştüğü yeri yakıyor...

bu cümleyi söyleyene verilecek cevap: ne veriyorsun? sakız mı?
şuan vermekten beter durumdayız. birde üstüne besliyoruz adamları. bilmem ki ne yapsam, elimden gelmiyor ki birşey.
kes elektriği, çek öğretmenleri, çek o bölgeden suyu, yaptıgın bütün yatırımları geri al, al doktorları, kapat hastahaneleri,al pkkya destek vermeyen kürt vatandaşını o bölgeden, kapat fabrikaları ver bakalım öylece ellerine. kendi başlarına bir bok oluyorlar mı görsünler it sürüleri.
doğu-batı ayrımı yapmak yanlış o şehitlerin hesabı ise öbür dünyada verilicektir. dedelerimiz torunları olarak böyle bir yanlışa düşmemeliyiz.
isteyen kürte versin ona karışmayız. ama vatan bizim kendinize gelin.
doğuda zamanında ne kanlar döküldü yavuz sultan selim doğuyu almak için ne kadar şehit verdi ve şu zamanda doğuyu korumak için kaç şehit verildi. sen doğuyu kürtlere verirsen bu şehitlerimizin kanını boşa dökmüş olursun. vatan birdir bölünmez
doğunu versen, güneşin doğmaz.
-ne için geldiniz?
+ne için olacak torpaklar için.
-yok size toprak falan, bizden bi sikimi alaman.
minibüste bi kişi bakırköy verir misin diyor sanki yavşak.
pkk destekçisi kafası çalışmayan türk söylemi. evet kafası çalışmayan türk dedim. çünkü pkk denen taşeronun istediğini burada dillendiriyor.

pkk nın kürt hakkı ya da kürt toprağı gibi bir derdi yok. eğer öyle bir derdi olsa önce suriye'ye saldırırdı.
hiç düşünmüyormusunuz suriyeye bu adamlar neden saldırmıyor.

işte bizim vatanperver ergenlerin tek yaptığı şey pkk nın istediğini yapmak.
(bkz: ülkeyi babasının malı sanmak)
orayı burayı madem her isteyene vericektik de bu adamları niye gonderdık oraya dediğim saçma sapan bi önerme. orda ki şehit olan askerlerin suçu ne lan! allah aşkına fikir özgürlüğü olurda bu kadar özgür olmasın abi. herkes düşünmesin gerçekten. insanlar bu topraklar için ölüyo lan orda. boş boş oturmaktan ölmüyo. bunun bilincinde hareket edin.
doğusu batısı türkü kürdüyle türkiye burası. kimin vatanını kime kim veriyor!! doğu da batı da kürdün, türkün, lazın.. zamanında savaşırken sen orda sen burda savaş mı dediler.. içiçe geçmiş ırklarız biz. anlamıyorum japonlar ve fransızlardan mı bahsediliyor. saf türk, saf kürt milyonlar var sanki. muhakkak karışmıştır kanlarımız, ırklarımız. akan salt türk kanı yada salt kürt kanı değil.. "onlar" diye bir şey yok esasında. hep "biz" var. üç beş ben üstünüm edasında salağın gazına geliyor bi' ton insan ya benim aklım bunu almıyor..
yakında batı kanadından çok sık duyulacak öneri.

sıkıldı millet doğunun sorunlarıyla uğraşmaktan. terörü bir yandan, töresi diğer yandan. hoş değil ama. aması var işte.
şehit vermekten bıkmış insanların söylediği sözdür. ancak türkiye doğuyu kaybederse ekonomik çöküş yaşar, iç savaş çıkabilir.
Saçma bi o kadarda insanı sinirlendiren hede. Varmi öyle bi dünya o zaman Karadenizide lazlar alsın Trakyada bi Roman Cumhuriyeti kurulsun he izmir guzelyaliyida bana verin nolcak ki. (bkz: hadi bsg)
verilen kayıplar yüzünden geçirilen bir bunlaım sonucu söylenen bir sözcük yumağıdır.

kürtler yavaş yavaş amerikan piyonu olduklarını anlamaya başlamışlardır. bundan dolayı, kandırıldıkları, ve esir edilmeye çalışıldıklarını anlamaktalardır. bundan dolayı, yakında buna gerek kalmayacaktır.
gitmezler. doğuyu verirsin istanbul u isterler, onu verirsin geri kalanına da ortağız derler.
öyle verip kurtulunacak gibi olasa ver amk. değil ama!
verilmelidir.

perslerden beri bu toprakların asıl sahibi kürt ulusunun en doğal hakkıdır. kürt büyüktür, kürt güçlüdür. bugün burası verilmezse, yarın sike sike alınacağı bilinmektedir.

her türk evladı gibi kürtlerden korkuyorum. onlar bizim canımızı acıtmayı kessinler, istanbul u bile veririz. sonuç olarak mülk hakkı her zaman abilerdedir.
onca şehidi boşuna mı verdik? üç beş çapulcu alsın diye mi? günahımızı dahi vermemeliyken, doğuyu vermek söz konusu bile olamaz!!
güncel Önemli Başlıklar