bugün

1988 Viyana doğumlu Türk asıllı futbolcu. Rapid Wien'de oynuyor. Geleceğin yıldız adaylarından biri olarak gösteriliyor. hem klübün hem de taraftarın üzerine titrediği futbolculardan. bir ara Fatih Terim'in A Milli takıma çağıracağı söylentileri çıkmıştı. bunun üzerine Avusturyalılar uyanıklık yapıp daha henüz 17 yaşında iken milli takım formasını giydirerek Türkiye'ye gitme ihtimalini ortadan kaldırdılar.
rapid wien'de forma giyen ve çoktan keşfedilmiş olan futbolcu. 4 kez avusturya a milli takımının formasını giymiştir.
avusturya'daki bütün türk gençleri gibi kaşını aldıran tipitip futbolcu.
beşiktaş koyunca deli olan wien'li.
türk kontenjanında iyi bir transfer olabilir. beşiktaş alabilir makul bir fiyata.
an itibariyle beşiktaş ile anlaşmıştır.
teknik ve adrese teslim ortalar gönderen bir yetenek. beşiktaş' a hayırlı olsun.
beşiktaş'la anlaştığı söylenen sol kanat oyuncusu. eğer doğruysa bizi ismail köybaşı'dan kurtarmış olacak.
beşiktaşın yeni transferi. hem türk hem genç hem maliyeti ucuz.* akıllıca bir transfer olduğunu düşünüyorum zira son zamanlarda 30 yaş civarı futbolcu alınıyordu arada gençlerin enerjisinden yararlanmak gerek.
750 bin avro bonservis bedeli ödenmiştir.
beşiktaş'a faydalı olacak yetenekli, ucuz transferdir.

edit: o kadar da faydalı olmayan, yeteneği tartışılır transfermiş. *
bu ucuz transfer işini çok anlamamaktayım. bonservis hariç bu futbolcuya yıllık 350 bin euro garanti para ve ilk 18'e girdiği her maç için de 11 bin euro verilecekmiş. yani başka deyişle bu çocuk antreman dışında topa değmese beşiktaş'a bonservis hariç 4 yıl için toplam 1.4 milyon euroya mâlolacak.(3,22 milyon türk lirası). yani aylığı çıplak ek gelirler hariç 67 bin lira. bunu ucuz bulan arkadaş bana özelden son 5 sene de 67 bin kazanmış mı söylerse çok sevinirim. ya ben çok fakirim ya bazılarımızın gönlü zengin.

not: mesele beşiktaş ve veli kavlak değil, galatasaray, fenerbahçe ya da mersin idman yurdu da olabilirdi örnek. mesele; kulüplerin hesapsız harcamalarla günden güne batağa sürüklenmesi.

ev ödevi: 3,22 milyon lira kaç sezon kombinesi eder hesaplayınız.

edit: veli kavlak için yapılan sözleşme ilk yıl için 600 bin garanti para, diğer yıllar için 400 bin garanti para şeklindeymiş. yani daha da yüksek.
http://www.kartalbakisi.c...k-beni-hesaba-katin/1502/
kampta yapılan laktak testlerinde her kategoride 1. çıkan futbolcu.
oyunun iki yönüne de koşmaya çalışan, ayağı düzgün bi arkadaşımız. faydalı efenim bu çocuk.
beşiktaşımızın yeni 8 numarası.
gelecek vaad eden kartal.
alania maçında göz dolduran futbolcu.
ben bu takımda oynarım dedi bugün. açık ve net.
kaliteli oyuncudur. önümüzdeki sezon 3 kulvarda mücadele edecek beşiktaş kadrosuna genişlik katacaktır.
bu transfer piyasasında bu kadar düşük bir bedelle transfer edilmiş bir futbolcuyu bile pahalı bulanlar var ya akıl alır gibi değil. adam karın tokluğuna mı oynasın? türkiye liginden alsanız en az 3-4 milyon euro ödeyeceğiniz adamı 750 bin euro'ya almışsınız daha ne istiyorsunuz?
finishing 1. o da kanaat notum yani.
özgüveni, tekniği ve şutlarıyla beşiktaş taraftarının yüzünü güldüren.
aurelio yerine necip ile birlikte daha çok şans bulması gereken adam.
ernst-necip-veli orta sahasının dinamizmini düşünmek bile insana keyif veriyor.
gerektiğinde fernandes, guti, aurelio falan da dahil edilmeli ama şu form durumuyla bu üçlü iyi gibi.
müthiş oyuncu kendisi 10 numara değilde 2.forvet oynadığında çok can yakacak. son vuruş çalışmalı. adam girdiği net pozisyonları atsa 6-7 golü vardı ligde.