bugün

kaliteli hizmet verebilen birkaç otobüs firmasından biri.

http://www.varan.com.tr
top sky modelleriyle tavanı tamamen cam kaplı otobusleri hizmete sunmuştur.
ulusoya tercih edeceğim otobüs şirketi. kaliteli hizmet vermektedirler.
otobüsLerinin bir uçak konforunda oLması ve her iki sırada bir lcd tv nin oLması beni ve benim gibi rahatına düşkün bir çok kişiyi kendisine hayran bırakmıştır...kısaca kalitedir
dun sabaha karşı bursa cevre yolunda bir otobusunun kamyonla carpıştıgı firma.4 ölü 40 civarında yaralı vardır.bu varanın cok uzun yıllar aradan sonra yaptıgı kazadrı.şoför uyumustur.
thy eski genel müdürlerinden yusuf bolayır'ı genel müdür yaptıktan sonra karayolu taşımacılığının da eski cazibesini yitirip havayolu taşımacılığının popüler olması nedeniyle havayolu taşımacılığı için şu sıralar fizibiliteler yapan ve yakın zamanda havayolu taşımacılığına da başlamayı planlayan şirket.
aynı zamanda türkiyenin kavşak niteliğindeki cazip yerlerinde kurdukları dinlenme tesisleri (afyon , bolu , pamukova)seyahat esnasında tercih edilebilecek mekanlardır
her zaman kaliteli olan fakat genelde kabak gibi yanlışlıklara sebep veren firma. örneğin yeri gelmiştir ankara istanbul arabasını minibüs olarak belirlemiştir. resmen minibüs gibidir küçücüktür ayrıca 1-2 numaralı bileti bizle beraber bi 10-15 kişiye daha vermişlerdir. 1 saat geç kalkmışızdır.

ayrıca köpek getirebilir miyiz diye sorulduğunda o zamanlar evet diyen firmadır. köpek bagajdan havlamaya başlayınca, yolcuların da şikayetiyle ( rahatsızlıktan değil de acımadan daha çok ) durdurup, sahiplerini indirmişlerdir.

ayrıca servis olarak kesinlikle ve kesinlikle ulusoy,metro ile karşılaştırılamaz. örneğin nitelik olarak vermek gerekirse, verdiği sandviçlerden, bisküvilere kadar vs. kaliteli mallardır. kahve olarak nescafe, çay olayak lipton kullanırlar.
nicelik olarak da aynı şeyleri söyleyebiliriz. ulusoy'da topu topu yanlış hatırlamıyorsam 2 defa (moladan önce,moladan sonra idi bizim gittiğimiz güzergahta) ana servis yapılıyorsa, varan'da abartısız en az 5-6 kere yapılmaktadır. ve dediğim gibi çok daha kalitelileri ile.

müzik sistemi de bulunur da ben bunu beğenmiyorum metal çalmıyorlar *
gece seferlerinde diğer firmalardan pek farkı kalmayan otobüs şirketi.diğer otobüslerle yarış yaptıkları olur kimi zaman.
Bir olayın tek kalmayıp arkadan daha başkalarının gelebileceğini anlatmak için birden başlayarak sıra ile sayıların başına getirilen bir söz. Televole ve realiy show ların vazgecilmezi
örnek : "Varan bir. Varan iki."- gibi.

(bkz: vare vare vardım sulo nun yanına)*
1946 yılında kurulan belki de ulusoy'la birlikte türkiye'nin en sayğın ve en kaliteli otobüs firması, otobüsleri kaliteli verdikleri hizmet mükemmel olan istanbul'da çağlayan ve ataşehir'de kendine ait terminali bulunan firma.
üç sırada bir bulunan lcd ekranlarındaan akşam sadece kanal d sabah ise cnn türk ü gösteren firma. sanırım bir anlaşmaları var
her geçen gün eriyip giden otobüs firması. uçak fiyatına yakın fiyat politikası firmayı perişan etmiştir. önceden bütün araçları firmaya aitken, şimdilerde kiralık araç kullanmakta ve bazı bölgeleri * kapatmaktadır. ayrıca personeline verdiği sıfır değerle daha beter olması mümkündür.
(bkz: aile şirketi)
(bkz: ahbap çavuş ilişkisi)
türkiye'deki en kaliteli otobüs firması.
setra marka otobüs kullanan otobüs firması.
(#715036) no lu girdiye zeyl:

"varmak" fiilinden türeyen isim "varan"; "ulaşan", "varmış olan"...

varan bir, varan iki bu manada kullanılır.
ankara- istanbul otobüsleri (özellikle gece 00:00 delux) mükemmeldir, fakat akdeniz bölgesine giden otobüsleri dehşettir eskidir. 6 saatlik yolda iki şoför değişir, güvenlidir, aynı zamanda yazın bolu dağı tesislerinde dağ çilegi yerken manzara izlemek, kışın sıcacık çay içerken uzaklara dalmak güzeldir.

edit: uçak parası kadar bilet fiyatları vardır. yazın dondurma verirler bir de.
son çıkan tavanı camdan yapılmış, otobüsleriyle yıldızları ve ayışığını izleyerek seyahat edebileceğiniz romantik ve kaliteli otobüs firması.
camdan tavanında gökyüzünü falan izlemeye gerek olmadan adam akıllı bir havayolu şirketinden aynı fiyata uçak bileti alarak gökyüzünden direk geçiş yapma olanağı olduğundan gereksiz pahalı firma.
otobüslerinde internet hizmeti sunan firma imiş.
(bkz: bayan yanı) problemi olmayan firma.
kendi varmakla kalmıyor beraberinde bir sürü insanı da yanında götürdüğü için adının vardıran olarak değiştirilmesini talep ettiğim şirket.
advantage kredi kartı puanlarını bilet olarak değerlendiren kişilerin kullanmak durumunda olduğu karayolu taşımacılık firması.
zamanın birinde, kuzenle birlikte yaptığımız bir antalya seyahati esnasında kullandığımız, ayı gibi kahkahalarımız ve gürültülü konuşmamızla gece boyu kimseyi uyutmadığımız, önümüzdeki yaşlı teyzenin dayanamayıp en sonunda muhabbete dahil olduğu, yolculuğun sonunda teyzenin varuna'da indiği, birkaç kişinin birden karşıladığı teyzenin bize tekrar el salladığı, muavinin yanımıza gelip "hanımefendiyle iyi kaynattınız" dediği ve hanımefendi kim diye sorduğumuzda "firma sahibinin annesi" cevabını aldığımız güzel müessese.

teyzeye selamlar...
istanbul-ordu seferinde mola saat ve yerleri açısından saçmalayan firma.
dün zonguldak-istanbul seferini yapan otobüsün bistrosunu katlettiğimiz firma. nasıl denk geldiyse arka 8 koltuğun tamamı ben ve türevim arkadaşlarıma satılmış. hatta muavin koltuğu bile bize zimmetli idi. yiyecek-içecek servisi sırasında muavin bize gelirken önce derin bir nefes alıp sonra da elinde ne var ne yoksa bırakıp gidiyordu. yaklaşık 70 poğaça tarafımızdan hunharca katledildi. el kızartmaca ve sıçtım mıçtım tarlaya oyunları esnasında ise yarılan kafalar tarafımızdan özür dilenerek tamir olundu. bu adamlar bizi o otobüsten atmadılar ise, gerçekten kaliteli iyi bir firmadır.