bugün

var mısın yok musun u seyretmeme sebebidir. her konuştuğunda televizyonu kapatasım gelir. sanki kendisi notermiş gibi konuşması ayrıca iticidir. çok kesin yorumlar yapar. geçenlerde yayınlanan bir programda, kutunda kesin 500.000 var demiştir bir yarışmacıya. yarışmacı ise mantıklı olanı yapıp teklifi almıştır. yarışmacının kutusundan da küçük bir miktar çıkmıştır. neyine güvenerek bu kadar kesin yorum yapıyor anlamıyorum ki.
görende matematik profesörü sanar dallama.

- hakkı abi, şimdi 8 tane kutu var. 4 tanesi 500bin. yani yaklaşık olarak yüzde elli ihtimalle kutunda kırmızı var. eğer şimdi bir tane mavi açtırırsan bu oran daha da artacak.

***işte evlat! matematik böyle birşey.
iki gün önceki programda "abi güven bana kutumda küçük var" diyip, son 3'e 2 mavi bir 500.000 ile giren adama 500.000 lira açarak 500-600 lira ile eve yollatmış adamdır. hala hayatta olması bile yarışmacıların iyi insanlar olmasından kaynaklıdır.
ilerde çok güzel hareketler bunlara dahil olucağını düşündüğüm var mısın yok musun yarışmacısıdır. Nedense hiç kanım ısınmamıştır ona.
programa gelmeden önce müneccime oral yapan lakin buna rağmen tahminleriyle yarışmacılara saç baş yolduran lavuğun biridir.
müneccim mi siktin yarraaam? diye sormaktan alamıyorum kendimi.
fenerbahçeli olmasıyla nefretimi kazanan yalaka..
birkaç kez doğru tahminde bulununca havalanmış olan var mısın yok musun yarışmacısı. son dönemlerde insanları sürekli yanlış yönlendirmesine rağmen tahminlerine devam ediyor. biri şu adamı durdursun.
furkan: aç kutuyu abi açççç
pazarcı: 500 bini alıcaz bu akşam kork benden hamdi bey!
furkan: çok iyi tablo abii harikaa tablo hayatın boyunca beni hatırlıcaksın abi ben inanıyorum bu kutuya.
pazarcı: tamam açalım.
furkan: ahh bee ahhh canın sağolsun be abi.
pazarcı: 300 lira aldım hayatım boyunca hergün seni anımsıcam.
birinin kafa göz dalmasını beklediğim ama bir türlü gerçekleşmeyen olayın baş kahramanıdır. tahta kutunun içindeki yazan rakamı sen nerden bileceksin eşşoğlusu ? kabahat onda değil ona kutudakini sorup dediğini yapan mal zihniyetinde.
acun hale bu adamı nasıl bu programda tutar anlamış değilim. ya acun birader bu adam yüzünden senin yarışmanı izlememekete bu halk. mesela bir kutu açılıyor. acun yarışmacılara fikrini soracak hemen bu herif atlıyor yok şöyle yok böyle. şöyle olsa daha iyi. bunu açtır bunu açtırma.
ya adama demezler mi e birader senin gözler de x-ray özelliğimi var nerden görüyon kutuyu. az sus da motorun soğusun ya.
istatistiğin canına okumuş var mısın yok musun yarışmacısı. ulan rastgele dağılım yapılan bir durumda hangi kutuda hangi tutar olduğunu kesin tahmin etmek kimseye kısmet olmamış, bilimsel olarak olamaz da. sen kimsin ki kalkmış kutunda kesin 500bin var diyosun? gittikçe daha beter sıçıyosun.
yarışmacı yerinde ben olsam gözüm kapalı söylerim kutuları, bana ne kim ne hissediyo küçük mü büyük mü. manyaklık.
dünyada kendiyle çelişen en birinci yarışmacı.
neden söz verirler şuna anlamıyorum, başka adam mı bitmiş orda. yok işte kardeşim o furkan olucak beyinsiz göt konuşmaya başında sinirlerim gerilmesin bana kalsınlar diye başka kanala zıplıyorum, reytinginiz meytinginiz kalmıyo. konuşturmayın şunu. ölsün hatta o. vala bak.
(bkz: var mısın yok musun furkan ı öldürelim kampanyası)
ukalalık ve gıcıklığın tavana vurduğu antipatik şahıs..Herseyi bilirim edasıyla bık bık kutular hakkında yorumlar yapmasıyla ünlüdür..Hakan ve ikisi bu akımın öncülerindendir.Yarışmacı olsam üstüne para vereyim abi bi sus allahaşkına demekten zevk alıcagım insandır..
her yarışmada önündeki kağıtlardan fal açıp yok ordan bu çıktı şurdan şu çıktı burdan bu çıkabilir (ama ben seni yanıltmış olmayayım) demeyi artık huy haline getiren, kaşında piercing'i olan, aşırı fenerbahçeli gıcıklık abidesi yarışmacı.
acundan nasıl bir gaz aldıysa artık acunun '' hadi oğlum Furkan tam sırası'' der gibi bir bakışıyla harekete geçen adam.*
tam dayaklık tiptir. 3 gün dövücen niye dövdüğünü de söylemiycen. o kadar gıcık olmak yani.
(bkz: başyalaka)
kendisi olasılık konusundaki çok önemli bir noktayı atlayarak bık bık ediyor.

yok önceki 3 yarışmada son 4 kutuya 500.000 girmiş, böyle bir durumda kutunun 500.000 olma olasılığı yüksekmiş, yok ilk 3 kutuda maviyle başlayanlar, son 4'e 2 500.000 sokmuş vs vs...

arkadaşım, senin bu dile getirdiğin olasılıkları açıklaman için, önceki yarışmalardan örnekler vermen saçma olmuyor mu?

peşpeşe olan iki yarışma birbirini takip mi ediyor sanki?

bu "sarı top çektin, şimdi kalanlardan sarı çekme olasılığın kaçtır?" sorusu gibi değil ki.

her yarışma yeni olasılık, yeni şans.

sen gidip gerçekleşme ihtimali %75 olan bir olayı tutturup ertesi güne 2 kağıt fazlayla gaza gelmiş şekilde gelmesene, sakin olsana diyeceğim, giydiğin tişört zamazingolarını görüyorum yarışmada, vazgeçiyorum zira fazlasıyla gaz bir insansın belli ki.

not: kendisi fatih-kıztaşı'nda bir tuhafiyecide çalışıyormuş yarışmaya katılmadan önce, keşke arada karşılaşsam da şu kağıtlarıyla ilgili duygularımı yüzüne söylesem.

kıztaşı'nı bilenler için: bp'nin yanındaki havlucu la.
acun'un ne kadar dallama olduğunu gösteren belge niteliğindeki insan. yaptı yapacağını, yine koydu o adamı oraya...zaten bir sesi var mına koyayım, tezahurat yaparken borazan gibi çıkıyor (tamam ulan borazan olması gerekiyor elbette tezahurat yaparken, biliyoruz ama yine de itici duruyor).
(bkz: şakşakcı)
beş-yüz-bin beş-yüz-bin tezarühatını cıkartan antipatik insan.
bir yarışmacıyı daha yakmak üzere olan tombalak.
an itibarıyla yine akıl veren yarışmacı.*
milleti gaza getirmede birinci.. yanlış yönlendiriyor her zap yapışımda.