bugün

türk insanının o çok özlediği ahmet kaya'nın, merhum olmadan evvel bir güruh ellerinde trafik lambalarından oluşan bayrak taşıyan insanlara elinde sazıyla seslendiriği, youtobe dan kolaylıkla bulunabilecek sanat şahaseri!!!

edit: asıl üzücü olan şudur ki, bu entrynin girildiği andan itibaren gerek buradaki bir sscb bayrağına sarılmış densizin hemen entrymin altına girdiği,(moderatörler sağolsun artık silinmiştir) gerekse genel ve özel mesajlar vesilesiyle eksi yağmuruna tutulması oldu! Meğer Apo'yu özleyen ne kadar da yazarımız varmış bizim, umarım o özledikleri şahsiyetsizin emrindeki zavallılar bunların da yakınlarına dokunurlar da, bu sayede bazı gerçeklerin geç de olsa farkına varırlar.
onu özleyenler çoğunlukla bunları da özledi:

- eşşek sudan gelinceye kadar bir temiz sopa
- daha askere gitmemişlere uzun dönem hakkari'de komando görevi
- askere gitmişlere o özlediği yerlerde mecburi hizmet
- özledikleri yurtdışındaki yerlere zoraki tehcir
- ve tabii ki şeref, namus, haysiyet gibi değerler...
"evimi ve arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" cümlesinin çıktığı ağızın sahibinin bir incisi daha.

aynı tarz bir söylemi, at gözlüğüne sahip bireylerin vatansever yaptıkları bir şair süslü ağız da böyle söylemişti.

"benim vatanim sovyetler birligi'dir, beni stalin yaratti"

Sizi sevmeyen ölsün!!
evet onu özledik. onun dağın başında yanındaki yalamalarıyla show yaparken onlara, annelerine, ırklarına küfretmeyi özledik. şehitler de onu özledi. hatta hemen yanlarına bekliyor. apo'yla kısa bir hesapları var. belkide helallik alacaklar. belkide apo zebaniler eşliğinde ebediyet yuvasına ağır adımlarla ilerlerken, onlar ona son görevlerini yapacaklar.

edit:özür diliyorum herkesten. apo sıfatıyla şehitler kelimesini aynı cümlede kullandığım için. oyla kardeşim kötü oyla senin kardeşininde kafası bedeninden ayrı gelir merak etme. o zaman sana iğne iplik veririz. dikersn belki ya da imralı ya göndeririz ulu önderiniz diker.
(bkz: tek tek sordun dimi herkese)
hayatı boyunca kesin ve net duygularını dile getiremeyen bir şarkıcının yine kaçamak bir şekilde üstü kapalı belirtmek istediği yanlızca bir duygusu. buna sorduğun zaman ne demek istiyorsun*ya benim amca oğlu apo var ona hitaben söyledim diye kıvırabilir zaten hayatı boyunca kıvırmadımı merhum. açıkça kendini dile getirmeden düzene karşı koyma girişimindeki bu sanatçımıza gerilla diyebiliriz dağa çıkıp savaşmadıkça. teröristlere gerilla denen ülkede bölücüyede sanatçı diyoruz hatta bu sanatçının çalışmalarına şahaser. ama bir yandanda bunlar azınlık pek kafaya takmayalım diyoruz ama biz dedikçe şiddetle kaşınmaya birilerini özlemeye devam ediyorlar evet bu hakkı bizler veriyoruz aynı bu ilk entry gibi. özgür bir düşünce platformu olarak gözüken uludağ sözlük fazla kasmamalı kendini bu ortamı yaratacam diye göz yummamalı böyle entrylere.
(bkz: vay be anan da mı apocuydu)
(bkz: şehitler ölmez vatan bölünmez)
apoyla beraber ozlenecekler listesi;

1- durmadan akan kan

2- daha cok sehit

3- daha cok oldurulmus bebek

4- daha cok tecavuze ugramis coluk-cocuk

5- haritadan silinmis koyler

6- aglama haykiris sesleri

7- bagri yanik bir cok insanin feryadi

8- daha cok gazi
bu başlıkta ahmet kaya denilen kişiye küfür eden, diğer tarafta system of a downdinler.
(bkz: türkiyeli kürt ahmet)
(bkz: ahmet anani al da git)
(bkz: yada bekle o gelsin) *
keske apo da seni ozlese de geberse de gitse diye bir cok sozlukdasin ic gecirmesine sebebiyet veren sarki sozu.
apo ile ahmet kaya nın, annesinin arasındaki ilişkinin, ne denli iyi olduğunu gösteren söz.
ahmet kaya, 1999 yazında düzenlenen bir festivalde (yanılmıyorsam, mazlum doğan gençlik festivali) , "kürdüz sonuna kadar, vallahi biz dostu özledik" dizelerini muhtemlen kendisini izleyen yüzbinlerce (onlarca, yüzlerce, binlerce ya da onbinlerce değil) insandan etkilenerek "vallahi apo'yu özledik" biçiminde söylemiştir. Çoğul konuşmuştur ve kanımca Kürt halkının görmezden gelinemeyecek duygularına tercüman olmuştur.
bunu söyleyen bunu da söylemiştir:
beni bilimle anla iki gözüm, felsefeyle anla ve tarihle yargıla...
bunu söyleyen ne başka skimi söylerse söylesin; affedilemez...

şeye benziyo;
-ananı bacını çam altına yatırayım, odan sonra... (anladınız siz)
-ne diyon la?
-öyle deme lan, ben bilim adamıyım, felsefeciyim. tarihten de anlarım. saygısızlık yapmalan bana götoş.

nasıl cevap veririsiniz peki bu lafa?

-peki abi, kusura bakma.
-senin alayını sayıyla mı verdiler la banaa!!!

buyrun seçin. ilk seçeneği seçenler ya da seçebileceğini düşünenlerin ben de birinci göbekten bazı akrabalarını düşünüyorum. zihinden ama. tuvalette düşünüyorum hem de, elim sabunluyken. akıl fikirle la! kızmayın. düşünüyorum dedim, felsefik yaklaşıyorum. en iyi fikirler helada çıkar zaten hep...

edit: tarihimle yargılamayın la beni.
toprak haber götürür derler,burdan ölmüş adama küfür etmeyeceğim...
nitekim gerekte yok,böyle başa böyle tarak işte.
bugün bunu diyenler yarın bush'u özledik diyecekler...
başka günde kim çobanlıklarını yaparsa onu özledik diyecekler.
(bkz: apo yu da al git) *

(#1178063)
bir konser şarkısında, ahmet kaya'nın vallahi barışı özledik yerine kullandığı mısradır. Bu mısranın arkasından gelen çakal sürüsü uğultularıda katledilmeye değerdir.
vatan haini şerefsizlerin başka bir vatan hainine özlemlerini dile getirdiği söz.
(bkz: dövlet büze hapishanöde yer ayırsın)
terör örgütüne lanet oku midenden ağzına kadar küfür et sonra bu örgütü seven öven özleyen savunan birini türkiyenin en iyi sanatçı diye tartışmaya sun.

sonra ama sadece sesini diyoruz biz diye de camiye değil artık mekkeye kılıf uydur. biraz duyarlı da olmak lazım şimdi öyle öyle sempatiklik kazanıyor bu şeyler. terörü sevmiyorsan teröristi de sevmeyeceksin. düz mantık bazen en güzel yoldur.
benim şimdi yazacaklarım olaya tamamen objektif bakmamla alakalıdır. sakın beni pkk ve apo yanlısı yapmayın. ikisini de lanetliyorum. fakat bu adamı çok basite aldıgımız için bu iş bu kadar uzadı. bilinmesi gerekn sudur bence; bu adam öle basit bi adam değil. amerika'nın california eyaletinde bi üniversitede kitapları kütüphanelerde ve bu adam filozof olarak görülüyor. onu özleyene gelince. ben bir vatansever olsam vatanımın ve milletimin birliğini istesem onun için mücadele etsem fakat ben ülkemden kovulursam bana göre asıl vatanın yaptıgı nankörlük olur. adam hiç bir şey demedi. su an biz ne diyorsak o da onu dedi.(kürtçe şarkı yapcam kürtçe klip cekcem) sizce ne var bunda su an cogumuz bunu ıstemıyor muyuz?
Müziğini severdim taki bu haberi öğrenene kadar 1 yıl kadar oldu dinlemiyorum kimseyede dinlettirmiyorum benim yanında. müzik evrenseldir evet ama orospu çocukluğu kişiliktir. Ben orospu çocuklarının müziklerini dinlemem ve dinletmem kusura bakma arkadaş.
(bkz: al abi bi öşex sik)

kendine gel.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar