bugün

yapı kredi world card'ın, world puan hizmetini tanıtmak amacıyla, reklam kampanyasında kullandığı küçük mor animasyon yaratıkların adı ve bunların çıkardığı garip seslerden en anlaşılır olanı.
world reklamlarında puanları temsil eden yaratıklar.
(bkz: ya da)
Oyuncaklarının bile çıkması ile sokak aralarında
- Vadavadavadavdavada vadalar 1 milyon Vadavadavadavadavada
gibi nidaların yükselmesine sebebiyet veren cisin, nesne, obje
World card ın maskotu olan enteresan yaratık.Irkı bilinmiyor...
yapı kredinin sahibinin uludağ sözlüğe üye olup kendi reklamını yapmak için girmesi muhtemel başlık.
yapı kredi'nin iğrenç sloganı. yapı kredi'den ileride kredi alacağım vardıysa da içimdek tüm yapı kredi sevgisini öldürmüştür.

ama bendeki yapı kredi nefretinini oluşmasındaki en büyük etken büyük ihtimalle bunu söyleyen o vıcık vıcık morumsu yaratıklardır. ben şimdiye kadar hiçbir canlıdan o yaratıklardan nefret ettiğim kadar nefret etmedim. elimde olsa hepsini toplar döverim ama adam oldum dövemem ama çok istiyorum.
çoğu reklam yaratıkları gibi sinir bozucu olan, derhal bir katliama kurban gitmelerini umduğum yaratıklar.

bir diğeri için;

(bkz: çelik)
(bkz: vada va)
pikaçu tarzı mor yaratıklar.pikaçu şimşek saldırısı yaparken bunlar bonusla saldırıyorlar rakiplerine.jelibonumsu havaları en büyük avantajları,çok esnekler.
yapıkredi pos makinelerinin işlem yaparken çıkarttığı ürpertici ses.
her yeni reklamıyla tabularımı yıkan, her yeni hareketiyle gözlerimin beyazını büyütüp sinirden nefretten gözbebeklerimi kum tanesi tadında küçülten, morumsu rengine her rastladığımda mideme kramplarla bulantı sokabilen, bu kadar tiksindirmeyi nasıl başardınız ulan dedirten yaratıklara verilen genel isim.

insan soruyor kendine stadyumda djlik yapan, cep telefonunuzu kapatın yazan tabelalara inat bir değil iki değil tam altısı birden cep telefonuyla şebeklik yaparak benzinciden çıkan, amerikan filmi tadında üstü açık arabalarmış şunlarmış bunlarmış gezip tozan yaratıkları görünce sevmem mi lazım, bir gazla yapı krediye koşup 30 yıllık kredi alıp oraya buraya havale, eft mi yapmam lazım? içimden gelmiyor ulan tam tersine tiksiniyorum. garantideki flexi elemanından daha çok kimden tiksiniyorsun deseler vadaaaaaa diyip baltayla dalarım yapıkrediye.
dünya üzerindeki tüm sevimli canlıların birleşiminden doğan, fazla sevimlilikten mide bulandırıcı bir kıvama gelmiş eciş bücüş yaratık.
iLk çıktığı zamanLar "aman ne şeker, vadaaaa vadaaaa" diyerekten etrafta doLaşırken, sonraLarda kaybettiği ün nedeni iLe benden eksi oyLar aLmaya başLayan bir şey.. mor şey..

(bkz: ne Lan bu)
(bkz: veda)
(bkz: nerede benim ıslak odunum)
bütün gün kahve içip age of empires oynamaktan başka birşey yapmayan reklam senaristlerinin, toplantının birinde bi taraflarından uydurdugu saçma şey.
(bkz: van gölü canavarı)
sadettin çok sevdiği vadaların oyuncaklarından alır gelir ve aile üyelerine dağıtır. herkes çok sever, bastırınca vıcırık vıcırık ses de çıkartmaktadır bunlar. hele yeğenler elinden düşürmez, dişi kaşınan küçük yeğen ise, damaklarına sürüp keyiften dört köşe olmaktadır. tam o esnada annenin sesi o büyülü mutlu ortamı bozar;
" ayyy iğğreeençç o saddoo, yenirce gibi hayvanlar"

hamiş: yenirce diye tabir ettiği hayvan sanırız ki, hüseyin turan'ın şarkısında izah ettiği ecayip hayvanlardan biridir.
oldukça sempatik bulduğum slogan. reklam filminde minik animasyon mor yaratıklar "vadaaa" diye bağırmaktadırlar. şimdi pos makinalarında da bu sesi duymak mümkün.

(bkz: vadaa diye bagiran pos makinasi)
yapı kredi bankasının çok kötü tasarlanmış karakteri. çirkin bir kere, sempatik değil ki. neden tasarlanmış onu da anlamadım. yetişkin insanların hedef kitlesi olan banka, müşterilerini çocuk yerine mi koyuyor nedir yani. ajans bankaya bu karakteri neyi ve nasıl savunarak sattı, çok merak ediyorum doğrusu.

ajans böyle bi iş yaptığı için, banka da bunu bunu kabul ettiği için sınıfta kaldı.

otur sıfır!
mor yaratik. yilbasi hediyesi olarak gelse, kim hayir der ki? *
ykb nin şirin yaratığı. en son milli piyango bileti dağıtırken, yakalanıp,karakolluk olmuştur efendim kendileri.
duyduğum zaman gayri ihtiyari de amına koduğum deyip ağzının ortasına çakasım gelen iğrenç reklam karakteri.
orospu çocuğunun ta kendisidir. son bi reklamı var ki şanlıurfa da çekilen ona duyduğum nefret katmerlenmiştir. ne biçim reklam amk.
güncel Önemli Başlıklar