bugün

yenilesi varlık. canavar diyemeceğimiz kadar tatlı ve merhametli.
şüphesiz tektir.
Bolonezine kurban olduğum anam babam bacım kardeşim mükemmel yaratıcımız.
benten'den sonra erkek çocuklar için çok tutucak bi çizgi film olabilir.

(bkz: bezelye süslemeli lazanya canavarı)*
şüphesiz ki cennetinde bira volkanları ve stipriz fabrikaları vardır. o sonsuz kudretli ve bol karbonhidratlı bir tanrıdır.
her şeyde onun kutsal makarnavi uzuvlarının etkisi vardır.

uçan spagetti canavarı sizi kutsasın...
varlığından şüphe olmayan, bütün nitemlerimizin, evrenin, insanların, canlılığın temeli, adaletli yüce varlık. ona iman etmeyenler elbet hesap günü geldiğinde fark edecekler ama o zaman geç olacak. umarım bir an önce gerçeği görürler.
dua kitabı çıkacak diye söylentiler vardı ki kaan çaydamlı da linkini paylaşmış faceden. çıkacak yani.
(bkz: pastafaryanizm) michelangelo nun adem in yaratılışı freskinden esinlendikleri bir resmi * vardır.
cehennemi acı ketçapla dolu olan bir inanışın tanrısıdır.
makarnayı çok sevdiğimden ötürü taptığım yerleri ve gökleri yaratan tek ilah.
spagetti tabakta güzeldir havada değil. he aq sende bok gibi para olacak da cami klise değil de hastane okul neyim yaptıracaksın. yeryüzünde fakir bırakmayacaksın ben de yedim.
saçmalıktır. spagetti canavarı kesin şişman bişeydir. o kadar spagetti yiyip ince yapılı bir şey düşünülemez kesin 300-400 kiloluk birşeydir. ee onu uçuracak bir kanadı olduğunu zannetmiyorum.
bir kesimin uydurma bir tanrı olduğunu bile bile küfürleri yardırdığı facebook sayfası mevcuttur.
*
--spoiler--
bizi otuz günlüğüne deneyin;eğer bizden hoşlanmazsanız, eski dininiz sizi seve seve geri kabul edecektir, jainler hariç tabii, onların duyguları çok kolay incinir. ramen.

peygamber,
bobby anderson
--spoiler--

pastafaryan inancında bencil olmayan, şakadan anlayan, taraf tutmayan bir tanrıdır.

ayetlerdeki üslup, diğer dinlerde olduğu gibi sadece alimlerin, ilim ve irfan sahiplerinin, arapça, ibranice bilenlerin daha iyi anlayabildiği ölçüde olmayıp edebi ve sanatsal bir tarz da içermiyor.
pastafaryanizm bu yönüyle bizlere onca zaman hissettirilen "sıradan halkın anlamasına gerek yok inanması yeterli" bencilliğinden uzak olduğunu kanıtlar.

yukarıda da açıkladığım gibi "kutsal kitap" yazarı, bobby anderson gayet açık ve halkın dilinden konuşan bir tarz benimsemiştir; just like rte, belki "kutsal kitap" ingilizce yazılmıştır ama;
"bu konuda alınganlık yapmayın, kitap her dile çevrilecek basitliktedir; tefsire gerek yok, yoruma açık değildir, mesajlar nettir" diyerek içimizi rahatlatmıştır.

mübarek gün cumadır. türklerin kitleler halinde bu dine geçmelerinin nedenlerinden biri de önceden benimsedikleri islam dininde de kutsal gününün cuma olmasıdır.
bobby anderson'nın burcuyla alakalı takıntısı ve bu çağda hala ana rahmine düştüğü günü tam anlamıyla bilmemesi kutlu doğum haftası için yüce organayzır inananları hayal kırıklığına uğratmıştır. bu konuda kendisinden yüzlerce yıl önce doğmuş muhammet peygamberin ana rahmine düştüğü günü (bkz: regaip kandili) bilmesine gıpta ettiğini de saklamıyor.
diğer kutsal aylar içinse e-postayla "kafanıza göre takılın" hadisini gönderdi.
14 şubat'ın "domates'in tanrı adına dilimlenmesi" vacip görüldü.

"vacip ne ya böyle kapalılık olur mu sizi şaşırttığım ve ikilimde bıraktığım için özür dilerim" diyerek bu konuyu referanduma taşımaya karar vermiştir.
diğer dinlerden daha taze ve daha eğlencelidir.
peygamber de çoğu zaman onlayndır.
en azından peygambere e-postalarla gusül abdesti nasıl alınır gibi sorular da sormak mümkündür.
peygamber geçmişte yapılan hatalardan ders almıştır.
açıklanmayan her ibadet şekli ilerde mezhep ayrılıklarının temelini oluşturacağını bildiğinden (aslında temel nedinin bu olmadığını biliyor ama diğerlerini gücendirmek istemediği anlaşılıyor)
"tanrıya hareket çekmeye gerek yok düşünün ve sevin yeter" dedi.

yazarnot: burada yazdıklarımın bir çoğu kaynağını hayal gücümünden alır; doğru değildir diyenleri uçan makarna canavarı yakar! çünkü bize hayal gücünü veren odur o zaman hayallerimizde %51 hisseye sahip olduğunu nasıl inkar edebilirsiniz! şüphesiz bu da onun mesajlarının doğru olduğunun kanıtıdır. ramen.

uludağ sözlük yönetiminin mübarek pastafaryan gününde cemaatimize gelişmeler kısmından iyi dileklerini iletmesini diliyoruz.

http://www.venganza.org/join/
ona göre Evren, beraberinde bir dağ, ağaçlar ve bir cüce (resimde "cücük" yazıyor) ile birlikte, görünmeyen ve saptanamayan bir Uçan Spagetti Canavarı (USC) tarafından yaratılmıştır.
Şüphesiz ki aşsız ve parasız kaldığınız zaman ona yönelmenizde büyük bir hikmet vardır.
bira volkanıyla çalmışdır gönlümü, iyi de yapmıştır.
cücelere selam olsun.*
lezzetli bir tanrı. hımmmf olsa da yesek. ramen.
ilahileri bile varmış; http://www.youtube.com/watch?v=l4P-J_RjaVg
(bkz: pastafaryanizm)
en son avusturya'lı bir sporcu ehliyetinin dini kısmına bu dini yazdırmış, kabul ettirmiş ve olay olmuştu. tapıcısı çoktur bunun.
'Evren, dağlar ve bir cüce; görünmeyen ve saptanamayan bir uçan spagetti canavarı tarafından yaratılmıştır' tezini savunan sonra o spagettiyi yiyen kutsal din.
pastafaryanizm inancında lezzetli bir tanrıdır. 8 yapmazsan çok memnun olurum'u şöyledir:
1)eğer benim makarnavi varlığımdan bahsederken sofuluk taslamazsan, "ben senden daha kutsalım" gibi ahmakça davranışlarda bulunmazsan çok memnun olurum. eğer bazı insanlar bana inanmazsa, sorun değil. gerçekten de o kadar kendini beğenmiş değilim. ayrıca meselemiz onlar değil, o yüzden konuyu değiştirme.
2)eğer benim varlığımı başka insanları bastırmak, buyruk altına almak, cezalandırmak, deşmek, ve/veya, yani işte, kaba davranmak için kullanmazsanız çok memnun olurum. ben kurban talep etmiyorum, ve saflık dediğin suda olur, insanda değil.
3)eğer başka insanları yargılamak için nasıl göründüklerine, veya nasıl giyindiklerine, veya nasıl konuştuklarına bakmazsan, veya, yani, iyi davran işte, tamam mı? ha bir de şunu kalın kafalarınıza sokun: kadın = insan. erkek = insan. aynı = aynı. biri diğerinden daha iyi değildir, tabi konumuz moda değilse, zira kusura bakmayın ama onda üstünlük kadınlarda, ha bir de mor ile fuşya arasındaki farkı bilen bazı erkeklerde.
4)eğer sizin ve karşınızdakinin yasal yaş sınırı ve ruhsal olgunluğa ulaşması koşuluyla sizi inciten, veya arkadaşınızın gönlünün ve iradesinin razı olmadığı ilişkilere girmezseniz çok memnun olurum. itirazı olanlara ise şunu söyleyebilirim: gidin kendinizi s****! (özgün metindeki gibi sansürlenmiştir). eğer bu cevaptan hoşlanmazlarsa gidip televizyonlarını kapatsınlar, yürüyüşe falan çıksınlar.
5)eğer başkalarının bağnaz, kadın düşmanı, nefret içeren fikirleriyle miden boşken yarışmaya kalkmazsan çok memnun olurum. önce yemek ye, sonra ne b** yersen ye!
6)eğer makarnavi varlığıma adamak üzere milyon dolarlık kiliseler/tapınaklar/camiler/sinagoglar/türbeler yapmak yerine parayı daha iyi amaçlarla harcarsan çok memnun olurum (istediğini seç):
a)fakirliği ortadan kaldırmak
b)hastalıklara çare bulmak
c)barış içinde yaşamak, tutkuyla sevmek, ve kablolu televizyon fiyatını düşürmek ben karmaşık karbonhidratlı sonsuz kudretli bir varlık olabilirim, ama hayattaki küçük şeyleri severim. bana inan. sonuçta yaratan benim.
7)eğer etrafta dolanıp herkese seninle konuştuğumu söylemezsen çok memnun olurum. o kadar ilginç biri değilsin. o kadar böbürlenme. ayrıca sana insan kardeşlerini sevmeni söyledim, bu ipucu yetmiyor mu?
8)eğer, ee, ilgilendiğin konuda, yani çokça kapütilasyon/kayganlaştırıcı/kayzer wilhelm gerektiren bir konuda, kendine yaptırmayacağın işleri başkalarına yapmaya kalkmazsan çok memnun olurum. eğer karşındakinin gönlü razı ise, (madde 4'e göre) yumul, ve miki fare aşkına, bir kondom tak! cidden, sadece bir lastik parçası. eğer iyi hissetmeni engellemesini isteseydim onu dikenli olarak falan yaratırdım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar