bugün

maalesef ne yaptığını bilmeyen trabzonludur. uçağa bindikten sonra yanlışlıkla business class bölümüne oturup kalkmayan bir trabzonlunun hikayesidir bu. yanlış anlaşılmasın, kesinlikle dalga falan yoktur. olaylar gerçekleşmiştir.

geçenlerde trabzona gitmekte olan bir uçakta business olmadığı halde business koltuklarına bir trabzonlu kardeşimiz oturmuştu. haliyle kabin memuru kaldırmaya çalışıyor, cip yer hizmetinden gelen ben de aynı şekil yolcuyu yerinden kaldırmaya çalışıyorduk.

-efendim kalkmanız gerek. siz ekonomi sınıfısınız.
+hayır uşağum kalkmıyacağım bura güzel.
-ama efendim burası daha yüksek ücretli yolcularımız için.
+olsun ben oturdum kalkmayacağım.

ne kadar ısrar etsek de kalkmadı. sonunda kaptan pilot geldi, ve yolcuyu derhal kaldırmamızı yoksa uçağın rötara gireceğini ve bize yazacağını kaydetti. pilotun bu şekilde sert çıkışından sonra götü tutuşan benin, aklına bir şey geldi. kaptana " efendim siz geçin ben halledeceğim " diyerek afilli bir gülümsemeyle selam çaktım.

5 dakika sonra yolcu yerinden kalkmıştı. bunu kaptana kabin amiri bildirdi. kaptan merakından olsa gerek tekrar business bölümüne gelip beni buldu.

-nasıl kaldırdın yolcuyu ?
+efendim, burdaki bölümün trabzona gitmeyeceğini, perde arkasındaki bölümün trabzona gidecek yolcular için olduğunu söyledim. o da "heeeee özür dilerim " diyerek kalktı.

kaptan sicilimi alıp elimi sıktı...

edit: boarding personeli yapması gerek doğru. cip boardingteki kişi yapıyor. yani uçakta businesta kim oturuyorsa cip görevlisinin sorumluluğundadır.
(bkz: kesin öyle olmuştur)
(bkz: yer hizmetlerinin hayal gücü)
(bkz: yapma ali sami)
fıkra olması muhtemeldir. bi benzeri de şöyledir.

bi adam uçakta tuvalete gitmiş geri döndüğünde yerinde bi teyze görmüş.

-teyze yerime niye oturdun?
+uy ben senu indu sandum!
adam trabzonluymuş arkadaşım, neden başlık açarsın ki buna. *
(bkz: 18 yıldır trabzonluyum hiç böylesini duymamıştım)
olmaz değildir olur ama genelde bunu ünlülerimiz yapar.
(bkz: parası neyse vereyim)
(bkz: bülent ersoy)
(bkz: tabi tabi)
o ucağın boarding personelinin yapması gereken bir hareketi neden cip yer hizmeti personeli yapar anlamış değilim..
(bkz: kaptana selam çakan yer hizmetlisi)
(bkz: ilahi sen)
(bkz: çok yaşa)
(bkz: yalancıyı sikseler senin don yukarı çıkmaz)
(bkz: hasiktir lan cevdet)
(bkz: bir uçak içerisinde yaşanabilecek olaylar)
Muhtemelen "Fenerbahçe küme düşürülene, 2010-2011 Şapmiyonluk Kupası bize verilene kadar kalkmayacağım" diye meydan okuyan trabzonludur.

Güldürür.

(bkz: spratt)