bugün

bugüne kadar rasyonel bir proje yapılamaması sebebiyledir.
halbuki o kadar kolay ki.

işte normal seyrindeki bir boink.
görsel

patlama anı.
görsel

ve nefis proje.
görsel

herkes sağ salim iniyor. işte türkün gücü. evet.
Bom?

En ufak bir trüblansda açılmayacaksa. Bir panik düğmesi varsa neden olmasın.
hayret bu fikir ucak muhendislerinin aklina nicin gelmemis dedigim fikir!
uçak yukarıdan aşağı serbest düşüş mü yapıyor ki paraşüt açabilsin

hem paraşüt dediğin olay öyle her hızda açılabilecek bir şey değil.

uçak zaten 500-600km/h hızla seyrediyor düşme anında belki 1000-1500lere çıkıyor

ayrıca bir uçak kaç ton biliyor musunuz ? o uçağı durdurmak için 1-2 kmlik bir paraşüt gerekir sanırım.

biraz araştırma yapmakta fayda var o hızlarda o kütlede paraşüt açmak mümkün değil
uçak düşme anında genellikle parçalara ayrıldığı için her yolcu koltuğuna ayrı ayrı fırlatma sistemi konulması daha realist bir proce* olacaktır.
Ucak muhendislerini sasirtan onermedir. Serefsiz evladiyim aklima gelmistii..
altına da köşe yastıkları konduğunda sorunları bitiren öneridir.
müthiş bir projedir. resimlerini inceledim, gerek çizim, gerek mühendislik detayları ile çok iyi oluşturulmuş. airbus firması olarak projenizi 1milyar dolar karşılığında satın almak isteriz. saygılarımla.

Frederic Airbus.
c.e.o

ya oğlum manyak mısınız?fırlatma koltuğu nedir amk? uçaklarda koltuklar yekparedir, hiç binmediniz mi? 3'lü bisiklet gibi, 3'lü paraşüt mü yapacaksın? birisi de demiş ki her koltuğa ayrı paraşüt. hee amk binen insanların hepsi bordo bereli çünkü, paraşütü takmayı, onunla atlamayı, hangi irtifada açacaklarını çok iyi bilirler.
gelecekte yolcu uçağı diye bir şey olmayacağından, insanlar kendi özel hava araçlarını kullanacağından böyle bir ihtiyaç olmayacaktır.
Yürüyen uçak kadar gerçekçi bir proje.
inci sözlük ten çalıntı fikir. Başlık sahibini göremiyorum demekki tam adamını donuza atmışım.
amerikalılar ya da israilliler bu mükemmel projeyi keşfedip bize kullandırtmazlar, başlığı zorla sildirtirler diye görselleri bilgisayarıma yedekledim.
merak etme panpa.

not: bunları yazdım diye beni de furmasınlar.
Bir uçak mühendisliği öğrencisi olarak söylüyorum efenin.Devasa bir cismi tasiyabilecek paraşüt nasil yapilacak hadi yapildi diyelim.muhtemelen ucagin boyutunun en az 10 kati olması gereken paraşüt acildiginda ne gibi sonuçlar cikacak.daha mantikli projeler vardır (bkz: yürüyen uçak)
işe yaramayacak eylemdir.

bence uçağın düşeceği yere trambolin koymak daha doğru olur. hatta bu trambolin katlanabilir bir şekilde uçağın içerisinde muhafaza edilir ve tehlike anında uçağın düşeceği yere açılmasıyla kaza bella önlenmiş olur.

görsel
hissetme ve bilim bakani bu projenin tutacağıni hissederek tesvik vermeyi kabul etti,
o uçak zaten uçamaz boşuna paraşüt masrafı yapmayın.
bir takım ekşici hiçlerin çalmaya çalıştığı proje.
https://eksisozluk.com/uc...alara-son-vermek--4715254

yo dostum yo. yemezler. evet.
Bu proje başladı ve başarılı gidiyor,commercial jetlere geçmesi kaç yıl alır bilinmez.

http://cirrusaircraft.com/caps/