bugün

Kendini bir bok sananlar.
Anlaşabileceğimi düşünmediğim insanlarla tüm bağımı ve ilişkimi kesiyorum komple kafam rahat ediyor.
Şikayet etmeyi alışkanlık haline getiren insanlar.
sizi anında satacağınızı hissettiğiniz insanlardan uzak durulması gerekir.
kararsız, güven problemi olan ve önyargılı insanlardır.
Hepsi lan hepsi aq. Ciddiyim hepsi. imkanım olsa dağın başında bir bekçilik işi falan olsa tek başıma onu yapacağım. Nedir lan bu? Lan dışarı adım atmıyorum, kimse ile görüşmüyorum. Zaten görüşecek halimde yok. Ama hıyarın teki geliyor senle konuşacam diye, gelme mi diyim adama? Bu adam la da en yakınlarım tanıştırmış beni. Neyse, bir vakit sonra bu hıyar bir halt yiyiyor ve hayatımda 3-5 defa görüştüğüm bu öküz yüzünden ben zan altında kalıyorum. Zaten diyordum bu kavşak benle ne konuşuyor diyordum. Hiçbir ortak nokta yok. Gerçi durmadan kendi derdini anlatıp duruyordu. Yaptığım tek şey onu dinlemek. Bu arada oda bende erkeğiz yanlış anlaşılmasın. * Yaptığı şeyde aşırı bir şey değil ama benim kandırılmam ve zan altında bırakılmam söz konusu. Zaten en yakınlarım gözünde doğru düzgün bir değerimiz yok olanıda kaybedeceğiz. Yani nasıl oluyor anlamıyorum böyle insanları oturduğum yerden bile çekiyorum. Dağ başına gitsem oradada bulur beni bu bilmemneler.
(bkz: toskaa).
hiçbir insandan uzak durmayın sadece mesafe koyun aranıza. işiniz düşünce kullanırsınız. bu devir çakal olma devri. miş gibi yapın inanmış gibi sevmiş gibi görmüş gibi. sadece aşk sevgi düşündüğünüz insanlarda kötü huylulardan uzak durun.
her fırsatta siyaset konuşan huysuzlardır.
Ben.

Uzak durun benden virüslü müsünüz nesiniz amk!
ben değilimdir.ewed
Sürekli kavga çıkaran ve huysuzluk eden en ufak meseleden huzursuzluk çıkartan insanlar her zaman bana itici gelmiştir. Bunlarla hayat sürdürülmez kardeşim.
Gizemden de gizemliden de uzak durun. Hayatta en katlanamadığım belirsizlik.
Ben Siz Sokağa Çıkarken Annenizin Uyardığı O Kötü Çocuğum.

zina, alkol ve kumarbazım. bukowski okur, waits dinlerim.

tanıma katkım o dur ki; ben başlıktaki o insanlardanım.
Sizden Uzak durmanızı isteyen insanlar.

Biraz anlayış be kuzum;
Elini uzat deyince her seferinde insanın yakasından tutup çekilmez ki,
Az ötede durun..
1. Dedikodu yapanlar,
2. Borcuna sadık olmayanlar,
3. Ne oldum delisi olanlar.
(bkz: susta kazim)
Malum partili şahıslar..
Ben genellikle herkesle arama mesafe koyarım ama gerçekten gönlünün güzelliğini keşfettiğim insana ıcimi acarim hiç çekinmem. Ama art niyetli ve kendini bir sik zannedenlere insanlar icinde dalga malzemesi yapmaya çalışan kibirli insanlara acayip uyuz olurum ve olabildiğince kendimi çekerim. Benden uzak şeytana yakın olsunlar.
Yalan söylemekte bir sakınca, görmeyenler.
akpliler ve feministler.
sizin kötü giden hayatınızda dostane adı altında " çok üzüldüm" yapıp aslında durumunuza üzülmediğini bildiğiniz insanlar.
karadenizlilerdir.
Düşünen düşünemeyen, yürüyen yürüyemeyen, konuşan konuşamayan, ölü diri hepsinden uzak durulması gerekir.
Kamalistler, chpliler, Kürtler ve lazlar.