bugün

Herkesten 7uzak allaha yakın olacan.
daha ilk görüşmede geçmişteki kendince başarılı olduğunu düşündüğü şeyleri abartarak anlatan tipler...
şu an fenerbahçeliler ağlıyorlar. sakinleşsinler tekrar ağlatıcam.
1-çok bildiğini sanıp hiç birşey bilmeyenler,
2-kendini birşey zannedenler,
3-yalancılar,
4-ezikler,
5-görmemişler.
bendeniz, vatan millet din iman bayrak şehadet ırk kimlik vb söylemleri dilinden düşürmeyen ve ilişkilerinde insanları bu düşünce ve bu düşüncenin ideolojileri açısından değerlendiren insanlardan uzak durulduğu (mümkün olduğu kadar) için anca kendi açımızdan tavsiye verebiliriz.
Sevgiyi zayıflık, kaba olmayı güç zannedenlerden.
sevgisiz büyüyen ve merhametsiz olan insanlardan uzak dursak diğerlerini bir şekilde hallederiz gibi.
Kendini öne çıkarıp, başkalarını geride bırakan insanlar. Bunlardan tiksiniyorum.
Her kesimle iyi anlaşan insan.
BK. Ben
Edit: AKP'li ve benzerleri hariç. Asla o kadar bozulmam. Swh.
Ben.

Yaklaşmayın bana ben insan sevmiyorum.
katılıyorum.
çevresindeki insanlar olmasa bir hiç olan insanlar.
kendi fikirleri bile yoktur.başkalarına göre fikirleri şekillenir.
dışlanmaktan korkar. onaylanmamaktan korkar.eleştirildiğinde kaçar.
aslında yoktur.
onu başkaları var eder.
Siyasal dinciler. Net.
Herkes abi illa bir zarar görürsüjn.
geldim geldim.

bakın, ruyada bile belalara karıştım uyandım.

bir tost bişiren olsa da yesek, buse.
(bkz: ben)
her insana uzak olmalıyız, buna mesafe deriz. her sosyal dinamik mesafeler üzerine kurulur. bir kişiye ne kadar yakınsanız sınırlarınızdan da o kadar feragat etmeniz gerektiğini bilirsiniz. ya mesafeyi korursunuz herkes kendi sınırlarında mutlu mesut yaşar gider. ya da iki taraftan biri diğerini fetheder ve diğeri yok olur gider. sınırlar, sınırların, sınırlarımız. önemliler.
Yanlışı doğru, doğruyu yanlış gösterenler.

Ama esas mesele de bunu görebilmek zaten.
Yıl olmuş 2023 hâlâ insanları kategorileştiriyorsunuz, yazık valla….

Hepsinden uzak durun işte.
Menfaatcilar
Dedikoducular.
Davranışları kötü olanda ve size karşıt görüşlü olandan özellikle akp gibi dincilerden ve mhp, bbp gibi sahte milliyetçilerden.
görsel
kendinize benzeyen insanlardan uzak durun, ikizler çok gelir.
iş arkadaşlarınızdır. iş arkadaşlarınızla aranız iyi olsun ama samimi olmasın. bu, ince bir çizgidir. yani ser verin, sır vermeyin. götünüz kaşınıyorsa eğer, sır verin.
seviye olarak kendinizden daha düşük insanlar.
sürekli şikayet eden ve negatif enerji yayan insanlar..