insana huzur veren eylemdir.
(bkz: kediler yazar olsa açacağı başlıklar)
insanı cennette gibi hissettiren eylemdir. bir de kedi küçükse ve bebek kokusuna sahipse öldürür.
genellikle komik bir şekilde uyudukları için resmini çekmeye doyamazsınız.
şayet yavru kedi değilse imkansıza yakındır. siz gözlerinizi üzerine diktiğiniz vakit o kedi asla uyumayacaktır. uyur gibi yapıp kandırır sizi.
kedi sevgisini ikiye katlar. ne kadar tatlı bir andır o.
Hele bir de yavruysa, uyurken patilerini heyecanlı heyecanlı hareket ettirmeleri kadar güzel bir şey yoktur. Küçük bir bebek gibi... En masum, en tatlı oldukları an.
en huzur veren eylemlerdendir. hele bir de uykusu hafifse her gürültüyle irkiliyorsa, o tepkileri izlerken dakikaların geçişini fark etmezsiniz bile.
Hele yavru kediyse dayanamayıp onu uyandırmadan sevmeye çalışırsın.
uyuyamayan sözlük yazarlarının imrenerek izleyebileceği durum.
görsel
insanın yüzünde tebessüm bırakan bir eylemdir kesinlikle. Birde böyle , uyurken patilerini yüzüne bastırır 2 saniyeliğine ,o zaman ayrı bir tatlı oluyorlar .(Tam yazdım o hareketi yaptı,çok tatlı yahu . ) insanın sarılıp uyuyası geliyor .
Öte yandan eğer o tatlı kedi uyurken sizin uyumak için zamanınız yoksa "Hayat sana güzel . " diye düşünüp iç çekersiniz .
uyandıktan sonra tıpkı insan gibi gözlerini hemen açamaz halde oluşlarını ve göz altı torbalarının ne kadar belirgin olduğunu görmektir. benim yavru kedilerimin gözleri böyle , ne hikmetse. ama çok tatlılar. elimi minicik ağzıylaroyla ısırmaya çalışıyorlar , eşşek sıpaları.
az önce yaptığımdır.

kanepenin üstünde uyumuş kıyamam.

beli falan tutulacak diye yanına gittim,

"kalk da yerine yat lan" diye sağ ayağımın ucuyla havaya kaldırıp, voleyi yapıştırdım.

önce duvara çarptı sonra yatağına düştü.

orada yatsın artık.
Karnından mırlıyorsa uyku getirir, bir süre sonra sızarsınız muhtemelen.
görsel
Garip uyuyuşlarını izlerken derin düşüncelere dalmanızı sağlarlar. Ilk geldiği günden başlayıp bugüne kadar yaşadığınız mutlu, mutsuz bütün anları düşünürsünüz. Bir evlat gibidir sizin için, sevginiz sonsuzdur. Uyurken ki o masum halinde kaybolur bakmaya doyamazsınız. Hepimize kedilerimizin uyuyuşlarını izleyebileceğimiz uzun yıllar diliyorum.
insanın ısırası geliyor izlemeyi bir yana bırakın.
Anlayamazsiniz.