bugün

inanılmaz bir vakit kaybı olarak gördüğüm durum.
düşünsenize 60 yıl yaşamışsınız. 20 yılı uyuyarak geçmiş.

günde 8 saat için bu böyle.
uyumayın arkadaşlar. kalkın.
az sonra deneyeceğim eylem. biz bu yola pijamalarımızı giydik de çıktık. hele hele.
Acıdan başka bir şey getirmiyorsa gereksiz olan eylemdir. Kitap okumak, film falan izlemek zamanı kolay geçirir ama bir yerden sonra beyin sessizlik, gözler de karanlık ister.

Bu hayatta herkes bir şeyler ister zaten...

Kim bir taşın altına elini sorgusuz sualsiz koyma cesaretini duyar ki?
Kim duymalı?
"...Canım öylesine uyumak istiyor, eksik kalmış o kadar uykularım var ki. Şöyle iyi bir gece, tek bir gece, bütün bu öyküleri silip süpürüverecek..."

(Bulantı - Jean Paul Sartre)
bu hAyatta en sevdiğim şey keşke bir gün uyuduğumda bir daha uyanamasam ve sonsuz bir uykuya dalsam.
sahurdan sonra yapacağım güzel eylem yemeği yedikten sonra rahatça tok karınla yatarım.
Ruhun gündüz hep sen dolaştın bırak da biraz ben dolaşayım deyip bizi bayıltmasıdır.
Huzurla birleşince tadından yenmez ama geceyle birleşip seni boğduğu zaman kapına uğramaz olur.
"Hem çok seviyorum dostlar başına hem sıcak demir aşk olsun tutana. Ben yoruldum. söyle, senin gücün var mı hala?"

-sıla

Uykuya armağan olsun.
Ruhunu zedeleyen dünyaya bir müddet gözlerini kapatmak.
Öğle uykusu kadar tatlı bir uyku yoktur.
insanların sağlıklı bir hayat sürmesi için en az 8 saat yapması gereken eylemdir.
iyi uyudum valla.
yazasım geldi. ehehe.

öğlen uykusu gibi yok.
ayıların kış uykusunu da deneyimlemek isterdim. nasıl bunu ayılara kaptırdık aklım almıyor.

t: gerçek ve mecazi olarak rüyalara dalmak.
şu sıcak günlerde çok da olmayandır. evet.
görsel
Tahminen ne zaman böyle uyuruz bilemem ama çok güzel olacağından eminim.
T: bir eylem.
melotonin hormonumun az olmasından kaynaklı kolaylıkla yapamadığım hede.
"...Uyudum, uyandım, uyudum, uyandım, kepaze bir yaşam..."

(Franz Kafka - Ernst Fischer)
Düş görülebilir ölüm hali.
günlerdir hasret kaldığım eylem.
Zaman geçtikçe daha cok ihtiyac duymaya başladığım aktivitedir. Cok değil 27 yaşındaki bir genç olarak, onceleri geceleri 2-3lere kadar otururdum. Nezemanki gerçek hayata atıldık hep ozaman olmaya basladi, uykulae yetmez oldu.
Dünyanın en güzel şeyi. Yaratıcının bir armağanı gibi.
Uyumak çok güzel. Uyku ölümün kardeşi aynı zamanda . Uyku tatlı ve güzelse kardeşi olan ölüm de güzel o halde. Mevlana'yı bir de bu pencereden seyretmeli.
Gidin bakalım ruh sağlığı aciline ‘birkaç gündür uyumadığınızı söyleyin’ yeriniz hemen kapalı servistir!
Ayrıca yok günde 3 saat uyumak yeterliymiş vs saçmalıklarını geçin lütfen! Beynin besine ihtiyacı olduğu kadar uykuya da ihtiyacı vardır.
Huzur vericidir.
bugün hiç yap(a)mayacağım bedenin yarı ölü hale geldiği ve insanın savunmasız kaldığı eylem. şimdi uyuyayım desem 4-5'den önce uyuyamam.. 08:30'a yetişmem lazım. yani sikerler. hiç uyumam daha iyi! var mı itirazı olan? hadi iyi uykular.