bugün

uyku aşamasındayken hatuna gönderilen mesajın karşılığıdır bazen. gülümsetir insanı...
eğer sevgili kişisinden ise gülümseme aptalca bir hal almaktadır.
neredeyse her ilişkinin başında sıkça dile getirilen fakat bir süre sonra giderilen meraktan dolayı sayısı giderek azalan bir istek cümlesi.
bu ricayı ne zaman alsam, nedense ciddi ciddi sabahın köründe uyanmam gerekiyor ertesi sabah.
Önce gülümsetir daha sonra bıktırır. Çünkü sana gelen uyuma ya konuşalım mesajına sen tamam dersin, o senin uyuma ya konuşalım mesajına bir bahane ile karşılık vererek ossura ossura yatar.
karşılığında uyunursa hayal kırıklığına dönüşür, konuşmaya devam edilirse sevince boğabilir. kırmıştır, kırıklık yaşatmıştır.
"ama benim uykum var" diye cevap alınabilecek sevgiliye söylenen istek cümlesidir.
Acayip demek istediğim şeydir. O denli sevdim sözlük. Bu kadar tatlı olmak zorunda mısın be ?
Uyuma ya konuşalım.
(Artık kim üstüne alınırsa)
uyumayla ilgili konuşmak isteyen yazar beyanı.
''uyudun mu?'' cümlesinden kat be kat güzel cümledir.
karşındakinin ne kadar odun olduğunu belgeleyen bir sözdür.
karşıdaki kişiye zor anlar yaşatacak olan ağır bir istek cümlesidir.
(bkz: uykuya düşkün olmak)
bir tarafın diğer tarafa daha az ilgi duyduğunun kanıtı olan cümledir.
"Ah ne cok duydum, ne kadar az soyledim"

Seklinde dusunup gulumsedigim cumlecik.
Mesajla whatsappla yazışılıyorsa Konuşalım tatlım ama cevap vermezsem uyumuşumdur cevabı verilir. Bir iki mesaj sonra cevap gelmez.
değerini bilin oğlum bu insanların.
Erotik bir konuşma yapılıyorsa bu talebi yapan henüz tam anlamıyla tatmin olmamıştır.
uykusu henüz gelmemiş birinin karşısındakine düşüncesizce ve ısrarla söylediği söz. saygı denen bir şey de kalmamış artık.
eğer sevgili evresindeyse '' yaa şapşal tabikii de '' denilip uyumamak.
sevgili olduktan sonra ise '' amaan koy göte '' diye düşünülüp hunharca uyumaya sebebiyet veren cümledir.
tatlı sözlük yazarlarına söylemek istediğimdir. gece uzun, biliyorsun.

hadi tut elimi, gel.
(bkz: uyuma ya sevişelim)
Kesin uyuyup kalacagim icin "yok ben kacayim artik" derim.
Uyuyun kimse icin uykunuzdan olmayin. Degmiyo harbi.
5 dakika sonra iki taraftan birinin uyuduğu konuşmanın başı.
Muhabbetin tarafi karşı cins ise, uyuma birazdan konuyu sekse getirecek demenin başka şeklidir.