bugün

diyelim ki uyku düzeniniz bozuldu. sabaha karşı yatıp öğleden sonra uyanıyorsunuz o zaman yapmanız gereken durum. yani 24 saat hiç uyumayarak akşam vakti yattığınızda sabah kalkabiliyorsunuz. hiç deneyeniniz var mı bilmiyorum ama işe yarıyor
gündüzleri uyuyup geceleri oturarak geçen yaz tatilinin bitişinde okul vakitleriyle uyku vakitlerimin çakışmasından dolayı her eğitim-öğretim yılıyla beraber başvurduğum formül.
Uyumak ta bir lükstür felsefesini benimsemeyen insanın yaptığı daha doğrusu yapmadığı eylem.
bundan 2 sene önce yasadigim uyku düzensizligi.sabah 7 kadar oturup aksama kadar yatmak gibi.
düzensiz hayatı verdiği alışkanlıkları terketmek isteyen ya da buna mecbur kalan insandır.
(bkz: evet var böyle bir şey) özellikle sınav ve proje zamanları inekleyerek sabahlamak zorunda kalınca oluyor.. arada da kafa dağıtmak için sözlüğü girilir hatta... gün geçtikçe daha geç saatlerde uyanmaya başlıyorsun ve eski uyku düzenine girmek için tam bir gün uyumuyorsun...
bir de uyku sorunu için melisa çayı tavsiye edilir, narkoz almış gibi uyuyorsun..
yaklaşık olarak bir kaç gün önce denediğim ve başarıya ulaştığım eylemdir.

isviçreli bilimadamları da doğrulamış bunu öle diyollaa..