bugün

sorun anksiyete değilse biraz pahalı ama tavsiyemdir.
(bkz: melatonin)

( bağımlılık yapmaz. türkiye de 3 mg lık 60 tablet şuan 400 tl. 3 mg çok. yarıya kırıp kullanmak yeterli)
Bende olmayan problemdir. Uykum gelince hemen uykuya dalıp uyuyorum.
yatmadan önce, özellikle un, şeker veya margarin içeren gıdalar ile sindirim sistemini zorladığımızda başımıza gelen olay.
Bugünlerde mecburiyetiniz yoksa hiç kasmayın uyuyamıyorum diye. Ne zaman uykunuz gelirse o zaman yatın. Öbür türlü yatagın içinde iki saat dön dön daha geriliyor ve uykusu kaçıyor insanın.
uykuyu o kadar çok severdim ki son 5 gündür 3 saat uyuyorum. zihnim çalışıyor beden yorgun. umarım daha uzun sürmez.
Son 29 yıldır çektiğim problem. Evet nedir?
Yani bu problemi çözüyorsunuz sonra yeni bir problem ortaya çıkıyor. Ben artık takmamaya çalışacağım.
Yoğurt. Evet bildiğiniz yoğurt bu illetin devası. Yatmadan evvel bir kase sade yoğurdu kaşıklayın. Çok değil 10 dk. içerisinde mışıl mışıl uyuyacaksınız inşallah.
ciddi ciddi sahip olduğum bir şeydir. resmen bünyem uykuyu reddediyor.
temelde üzüntü sinir ve stresten kaynaklanması muhtemel olan bir problemdir. yarasa gidi yaşatır insanı.
2. öğretim olmanın verdiği zararların başında gelir. Bütün arkadaşların uyurken sen boş boş oyalanırsın, uykuya dalamazsın. Çünkü erken uyursan erken kalkıp ne yapacaksın ?
bilir kişi değilim tahmin yürütüyorum bence sebebi ya nefes problemidir yada en büyük ihtimal psikolojiktir.
Melatonin sayesinde büyük oranda çözdüğüm sorun ama tam çözebilmiş değilim.

asıl temelde yatan sorun ise stres ve kaygı.
24 saat nöbetten 24 saat nöbete koşan insanlarda sık görülür.
Yoğurt ile biraz çözülür.
görsel
(bkz: insomnia)
Anksiyete sebebiyle dönem dönem yaşadığım, uykudan önce melisa çayı içerek ya da doktorumun yazdığı düşük doz uyku ilacını içerek uyumaya çalışıyorum..
Kötüdür. Uykuya dalamama, yorgun uyanma, uyku felci... Genelde kişinin hayatında bi şeylerin yolunda gitmediğine işarettir.
hafta içi öyle ya da böyle sabah erken kalkıp işime gücüme bakıyorum da iki haftadır hafta sonları beni korkutuyor.

10 civarı kalkarım hem uykumu alırım hem de vaktim olur diyerek yattığım yataktan kaçta çıktığımı söylemekten utanıyorum sözlük.

ne lan bu şimdi?
Gelmedimi gelmiyor ne çareler ürettik ama olmuyor bazen .
Güzel bir abdest al. Al eline 100 lük tesbihi. Gir yatağa. Dön sağ tarafına Başla zikretmeye. La ilahe illallah diye. On tesbih çevirmeden uyur kalırsın. Tecrübeyle sabittir.
Genelde zeki insanlarin yasadigi problemmis.

Not:kendimi boyle avutuyor olabilirim.
görsel

Bu da çözüm olmazsa ciddi ciddi doktora gideceğim.
Sabah işe yarayıp yaramadığını editlerim.
Edit: kısmen işe yaradı sanırım 15. Dakikasında uyumuşum.
Eski başlıklara tanım yaptırandır.
Peş peşe iki uyku felcinden sonra bu gece tekrar olur korkusuyla yaşadığımdır.

Nöronlarıma tüküreyim, size bir şey olmasın.