bugün

'' gözüme az ışık gelsin hemen uykum dağılıyor, geri de uyuyamıyorum '' diyen hafif uyku mağduru insanlar için tam tatlış bir icat.
* *
siz de bir şeylere bağlanma delisiyseniz fena halde alışkanlık yapar, son yolculuğumda yanıma almayı unuttuğumdan 5 gün bunsuz uyumam gerekti, her uykuya dalış öncesi kendimi tedariksiz kalmış eroinman gibi hissettim, şimdi kendi yatağımdayım uyku bantlarım baş ucumda kalbim pır pır.
Bunu ilginç bir şekilde tavanı ve duvarlarının %50 sinden fazlası aynadan oluşan bir otel odasında uyurken keşfetmiştim.
En ufak bir ışık olsa yasıma yapıyordu ve uyumamı engelliyordu, artık baktım olacak gibi değil gözümü bağlayacak bez gibi bir şey ararken çekmecelerde bunu bulmuşum. Nasıl sevinmiştim anlatamam.
Güzel bir şey.
çıkarınca uyku kaçıyor.
Onun gerçek adı göz bandıdır. Baktım sol framede uyku bandı yazıyor. Dedim herhalde uyku aralığınızı yazıyorsunuz. Ne bileyim saat 3 te yatar 10 da kalkarım gibi.

Ayrıca yatarken bunsuz yatamıyorsanız 2 tane yastık kullanın. birisini başınızın altına diğerini başınızın üstüne Burnunuzu açık bırakacak şekilde koyarsanız çok rahat bir şekilde göz bandının yokluğunu hissetmeden uyuyabilirsiniz.

beyin bedava.
ilaçlar varken ne gerek vardır banta. Akşamları 300mg cedrina, 10mg rexapin, 30mg zestat kullanıyorum. Uyutmuyor, adeta bayıltıyor. Çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.
görsel
uykudan arta kalan zamanlarda bir diy bdsm objesi olarak kullanılır sıklıkla.
En küçük ışık hüzmesinden rahatsız olan, Zifiri karanlıkta uyuyabilen bünyelerin olmazsa olmazıdır.
Hatta bir değil, kaybolur ya da başına bir iş gelir diye, evin muhtelif yerlerine yedeklenir.
Valiz hazırlarken, demirbaş olarak en hızlı o girer valize.
El çantasına da, bitane atılır, her ihtimale karşı.
Evet, uyku bandı koleksiyonum var.
Gün ağardığı vakit uyuyan insanlar için adeta bir biçilmiş kaftan. Başta Gün ışığı olmak üzre tüm ortam aydınlığına karşı siper.

Tabii arada deli yatmaktan boyna dolanabilir. sabah kalkınca " az kalsın bok yoluna gidiyormuşum ya ben" Hissi kaplar içinizi ve güne gözü kara başlamanıza sebep olur.
Bağımlılık yapar.

Zifiri karanlıkta uyumama rağmen, önlem olarak uyku bandını da takmadan uyuyamıyorum.
Hani olur da bir ışık hüzmesi sızar da uykum pert olur diye.

Seyahate çıkarken valize çifter çifter attığım, olmadı bir tane de kol çantama tıkıştırdığım olmazsa olmazım.
En yakın dostlarımdan biri. Gözü ve epifiz bezini kapadığı için karanlıkta Melatonin hormonunun salgılanmasını sağlar. Kaliteli bir uyku için gereklidir.

"Uyumuyorum gözlerimi dinlendiriyorum" yazılı olanını kullanıyorum. Esprili yazılı ve Türk üretimi olanlar çok hoş.
Daha çok kadınların kullandığını düşündüğüm ama düz siyah renkli olanını hemcinslerimin de kullandığını öğrenince şaşırdığım zımbırtı.

insan gözünde bir şey varken nasıl uyuyabilir aklım almıyor.
sahsim denemiş ama kendisinden bekleneni yani ışığı kesme işini yapamamaktadır.
yan ve alt kısımlarından ışık gelmektedir.
çoğu da aynı şekilde dizayn edildiğinden sonuç hepsinde aynıdır.
Kışın kafami birşeyle örtüp sadece nefes alacak kadar boşluk bırakıp uyudugum icin yazın ihtiyaç duydugum , ama hiç denemediğim bir çeşit lastikli banttir. Sıkıyorsa rahat edemem ama aklimda bir deneyecegim.