bugün

erkut soyak lisesinin kendi imkanlarıyla hazırladığı çanakkale belgeseline verdiği isimdir.
ışın karaca'nın ne kadar has bir müzisyen olduğunu kanıtlayan bir albüm. not düşelim: seyhan müzik, 29 mayıs 2009.
ışın karaca'nın dinlenesi şarkısıdır. klibi de pek hoş olmuştur.
bir spiker ismi.

(bkz: uyanış tuğtaş)
müzikal altyapı olarak ışın karaca 'nın en iyi şarkısı olabilir. aynı zamanda kendisine şarkıcı ve sanatçı diyen ve hiç bir boktan anlamayan tayfaya kapak olması gereken ders gibi bir şarkıdır.
"zeitgeist"
ışın karaca nın belki de en iyi parçası.

sana dargın değilim,
gidişlerin bir anlık öfke,
yok sebebi
zaman geçer acın diner,
ah söz silerim,
siyah beyaz ne fark eder ki,
yas dediğin gizli sürer,
devam eder hayat
ışın Karaca' nın ne kadar güzel ve güçlü bir sese sahip olduğunu ispatlayan çok güzel şarkı.
mükemmel şarkıdır.
kelime anlamı -kıyamet- tir.zaten bütün insanların bilinci yavaş yavaş uyanmaktadır.
kıyamettir.
2 yıl önce karaladığım yazının başlığı.

uyanamam dediğim,uykulardan uyandım.uyandırdılar kırıp kırıp yapıştırmaya çalıştılar hayata beni.yalnızlığıma uyandım.
ucundan köşesinden kırptılar nefes alışlarımı.kaçınılmaz bir sona giderken kaçmak fayda eder mi kanayan yaraya? hiç sormadılar ve sorguladılar hep.

hep olcak sandıklarım yanımda kafamı geriye çevirdiğimde ilk giden olmuşlar.gözlerimde büyürken korkularım dönmelerini dilerdim.hatırlarlar mı ismi mi?

kaybolup aniden unutulup bir buhar olup süzüldüm artık gökyüzüne.dileğim tutmamış,kalbim üşümüş sıcak bir gülümseyişi görmeden soğuk taşlara uzanmış bedenim...

seslenmişim,
sessizliğime gömülmüşüm...
-nora
bence bugünün özeti budur, artık millet uyandı ve ben ne istersem yaparım kimse karışamaz devri bitti.
her şeyi olduğu gibi algılayabilme evresine geçiş.
scott sigler adlı yazarın yazmış olduğu bilim kurgu, aksiyon, gerilim türlerini kapsayan, kitap üçlemesinin ilk kitabı.
Öğleden sonra 3 gibi.

Hayatımı düzene sokmaya çalışırken günlük programa dahil etmişimdir.
insanı sanki on kişi aralarına alıp yumruk ve sopalarla dövmüşler gibi yapan, böğrüne bir öküzün oturup hiç gitmeyecek gibi ağır geldiği, gerçeklere ayma durumu. Aydınlandıktan sonra da hiçbir şey artık eskisi gibi olmuyor. Sana yanlış yapan Ana bacı kim varsa bir silgilik ömrü kalır.
Dünyada olmak gerçekten çok zormuş. Yordu.