bugün

insanı sıkı bi yusuf güney dinleyeni yapabilecek kadar harika bi şarkı. şurda (bkz: aşka inat/#7976092)yazılanların aynısını hissettiriyor. vay be.

http://www.izlesene.com/v...y-unut-onu-kalbim/2072635
müthiş bir yusuf güney şarkısıdır.

Akıl almaz, geçilmez karmaşık bir yolda
Yürüdüdüm, yürüdüm bir baktım
Nerdeyim ben şimdi?

Gittiğin geceyi unutmadım
Daraldım, bunaldım, kendime küstüm
Herşeyden geçtim
Lanet olsun, aşk uzak dursun
Hiçbir sevda senin kadar değerli değil
Başın dik dursun

Bana aşkı haram edip hala gülüyorsa
Küçülmeyi gurur sayıyorsa
Zalimin gönlü oluyorsa
Unut onu kalbim offf
Hayırsızın önde gideniyse
Benden gidip bana dönmediyse
Yalanmış herşey dediyse
Unut onu kalbim offf

Gittiğin geceyi unutmadım
Daraldım, bunaldım, kendime küstüm
Herşeyden geçtim
Lanet olsun, aşk uzak dursun
Hiçbir sevda senin kadar değerli değil
Başın dik dursun

Zalimin gönlü oluyorsa
Unut onu kalbim offf
Yalanmış herşey dediyse
Unut onu kalbim offf.
sadece bayanların dinleyeceği şarkıdır.e nede olsa yusuf güney.
sözleriyle insanı yüreğinin tam ortasından delip geçen içli mi içli şarkı. arka arkaya belki 10 kez dinledim yine bıkmadım.
kıymet bilmeyen, yok yere terk eden sevgiliniz varsa kendisini 9999 kez dinletir.
unutmadan önce her şeyi yapmış olup olmadığına, keşkelerinin kalmamasına dikkat edilmesi gereken emir.
empire of the sun grubunun we are the people şarkısından çalınma şarkıdır. birebir neredeyse aynıdır. şarkının girişi özellikle aynıdır. müthiş bir şarkı diyenler sanırım müzik piyasasını takip etmiyor. Hadi aldın, ya da taklit ettin ya da esinlendin diyelim de böyle mi rezil yapılır şarkı be arkadaşım.

http://www.dailymotion.co...n-we-are-the-people_music
müziğinin giriş kısmını we are the people'dan araklaması can sıkıyor. resmen keriz yerine koyuyor insanları. şarkının sözleri için ise kelimeler kifayetsiz kalıyor.
yusuf güney'in 2'inci albümünün en güzel şarkılarından biridir.

bu güzelim şarkıyı "empire of the sun" grubunun "we are the people" adlı iğrenç şarkısına benzetenlerin müzikten anlamadığı gün gibi ortada. girişteki çok küçük bir ritim benzerliğinden dolayı "tamamen benziyor" demek saçmalıktan başka bişey değil. hatta o şarkıyla hiç alakası yok bile diyebilirim.

http://www.youtube.com/watch?v=GvYBC944mGs
tarkan söylese daha güzel yorum yetireceğine inandığım yusuf güney şarkısı.
rafet el roman şahane söylermiş diyebileceğimiz şarkıdır. sevmiyorsanız da söyleyeni değişen birşey olmuyor ama şarkı sevdiriyor kendini..
sağlam şarkıdır ve x şarkılarla benzerliği yoktur.
Arkadaşın telefonda çalınca we are the people çalacak sandım. Sonra yusuf güney çaldı. itiraf edeyim çalıntı da olsa bi kaç kere dinleyince insanın içine işliyor. Güzel yorumlamış yusuf. Belki de bugüne kadar ki en güzel şarkısı yusuf güneyin.
Kalbinde Unutulacak birisi bile olmayanlara daha da koyan şarkıdır.
eğer bir gün bizim toplumumuzda yapılan işe verilen emeğe saygı duymaya başlarsa bu tip eserler dahada anlam kazanacak. şarkı şarkıya benzer arkadaşlar ama hepsinin tadı damakta ayrı tat bırakır. bırakın artık körü körüne eleştiriyi şarkı güzel işte dinle yada dinleme ama bok atma, varsa yeteneğin daha iyisini sen yap biz dinleyelim.
evet we are the people çakması gibi duruyor, ve evet yusuf güney söylüyor, ama ben neden dinlemekten vazgeçemiyorum? bunu çözene 100 bin lira vereceğim
nakaratına gelince yürek parçalayan şarkıdır.

Zalimin gönlü oluyorsa
Unut onu kalbim offf
Yalanmış herşey dediyse
Unut onu kalbim offf.
yusuf güney'in harika bir parçası.
yusuf güney sevmeyen biri olarak söyleyebilirim ki iyi bir şarkı.melankolik sözlerine takılmadan keyifle dinlemek lazım.
adamın söyleyiş tarzı şarkıyı daha güzel kılıyor. beğendim valla.
güzel şarkıdır. şarkıcının yorumu ve ses tonu da güzeldir. power turk gün boyu çala çala zorla sevdirmiştir bu şarkıyı sonunda. *

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=THx__YD9zas)
yusuf güney'in damar şarkısı.
son günlerde en çok dinlenen türkçe şarkıdır.
unut onu kalbim, unut onu sevme.
'' acı çekmek istiyorum '' diye haykıran bir şarkı. klibi izlerken Yusuf Güney'in yüzündeki acı ifadenin içinize işlemesi ve yüzünüzün buruşması kaçınılmaz. ama bu buruşma tiksinmek buruşmasıdır. resmen acı çekmekten soğuyorsunuz. insanı mazoşistlikten soğutan parça.