bugün

tereyağını bol koyunca yanında baklava halt etmiştir. valla bak. tadını tereyağ verir.
bir irmik helvası olmayandır. ufff fıstıklı fıstıklı tane tane dökülen olsa da yesek.
irmik helvasına 5 basacak fakir tatlısıdır.

Gece gece canım istedi lan.

Dip not; yazar un helvası yapmaya gitmiştir.
irmik helvasından kolay yapılır ama bir irmik helvası olamazsın yavrum..
irmik helvasının ağzınızda tane tane bıraktığı haz ayrıdır; ama tabi boğaz yakacak gibi şekerli olmayacak.
Sabır işidir.
Kısık ateşte, uzun uzun kavurmak gerekir.
Şipşakçılara uymaz!
Irmik helvasının yanında trişka bir tatlıdır kimse kusura bakmasın irmik döver.
Karantina günlerimizin banko tatlısı efenim.

Napsak ki aceba içine bekmez mekmez mi katsak değişik olur belki diyerek başladığımız süreçte manda kaymağı/bal, kestane/tarçın ile çok olumlu sonuçlar aldık. Son aşamada kuvertür çikolatadan dışını ganaj’la kapladığımız un helvamız direk boruya gidiyor.
hem karantinanın hem de oruç olmanın verdiği yetkiyle aşermeye başladığım tatlı. yıllar sonra bir bakayım dedim şuraya bakmaz olaydım. ocağın başında bayılmayı göze aldırır.
Evde un var seker var yağ var. Yani yapacak baska birşey yok.
Bu sıcakta tam kırk dakika un kavurdum abiler.

Sonuç: nefis oldu. isteyene tarif verebilecek kadar profesyonel hissediyorum kendimi. *
görsel
Canımız çekti dönderiyoruz efendim.
Napsın fakir insan. Şekerli unu kavuruyor tatlı diye yiyiyor. Eline kıyma geçse çoğalsın diye ekmek katıyor ahh ahh.
Bu daha hoş bir görüntü oldu. *
görsel
görsel
ilk denemeye göre fena olmadı. Kürek gibi ellerimle şekil vermekte zorlansamda lezzetiyle telafi ediyor gibi. Afiyet olsun efendim.
Yapmak sabır işidir.
Ağır ağır kavrulacak o un, kokusu çıka çıka...
Şipşak yapılmaz.
O kokusu başlı başına çocukluk anılarına yetiyor.
Un helvası >>>>>>>>>>> irmik helvası.
Ama gel de bunu millete anlat.
Yapımı çok daha zor, kıvamı ve tadını tutturmak çok daha kritik olan sevgili un helvası: değerin asla bilinmedi.
Seviliyorsun.
yapımı zor değil aslında sadece yorucu...hele hele çok yapıyorsanız acayip kol gücü gerektiriyor...çok güzel yapar aynı şekilde çok deli yerim...
Un nedir ya, irmik varken. Şimdi adanadan dondurmalı irmik helvası yapıyorlar.
Lezzetini beğenmediğim un, yağ ve şekerden yapılan tatlı.
Birisi yapsa da yesek.
çok severim. ikinci aşkım.
inanılmaz bayıldığım bir lezzettir. Defalarca anneannemden yemiştim, aşığı oldum.
canım çekti ve 10 dakika içinde yaptım. muhtemelen bu kadar basit ve güzel başka bir tatlı yoktur. varsa söyleyin de bilelim...
içine ceviz de konulursa çok güzel olur.