bugün

hakaaan vurdu ve top ağlarda hemde leedste allen roadda kim att kral attı , hakan attı şükür hakan şükür. ** *

edit:Başlık üstüme kaldı.
bir kemal sunal filmi.
*
klasik kemal sunal filmlerinden biridir.
ringo şaban köyden kente mirasını almaya gelen çizgi romanlar kovboy filmlerinden dolayı kovboy psikolojisine bürünmüş saf bir adamdır.kente geldiğinde de mirasının olduğu yerde arsa ağaları ile vatandaşlar arasında problem vardır ve kendini bir anda bu olayların içinde bulur.

filmden akıllara unutulmaz replikler kazınmıştır:
-manası çok derin.ben adama bilezik gibi geçiririm demek.
-saksıya fesleğen gibi oturturum manası da çıkar.

ünlü halka sesleniş sahmesi:
http://www.youtube.com/watch?v=UU7YXHPqqaw
Konu : Köyden kente gelen Şaban`ın yaşadığı yerde, köyünde olduğu gibi bir arsa ağası türemiştir. Halk ile arsa ağası arasında büyük bir çekişme yaşanmaktadır. Ağaya karşı çıkan Şaban, halk tarafından kahraman ilan edilir. 1979 yapımı bir kemal sunal klasiği.
--spoiler--
şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok...gördünüz, yürüdüm çıktım. ama çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır; çıkmamışsam çıkmamışımdır... görünen köy uzakta değildir.( bravoo, yaşa, varol ) Buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bir takım uydurma laflardır. sahi yahu... ben buraya neden çıktım, kim çıkardı ulan beni buraya!
--spoiler--

şeklinde dönemin başbakanı süleyman demirel'e mükemmel bir gönderme olan diyaloğun geçtiği 1979 yapımı film.

" ve de şunu unutmayın: oylarınız damlaya damlaya...(uzun bir sessizlik) dağdan kestim kereste."
bir western hayranı olarak sırf müzikleri için izlediğim film. filmdeki müzikler sergio leone'in dolar üçlemesindeki müzikleridir çünkü, ayrıca kemal sunal sayesinde güldürmektedir de.
an itibariyle kanal 7'de yayınlanmaktadır.
an itibariyle kanal 7'de yayınlanmaktadır.
çok ince espiriler içeren güzel bi kemal sunal filmi.
efsane kemal sunal filmi.
dışarda kar, elde çay ve televizyonda şaban.
prensibi "az iş çok laf"tır.
Kemal Sunal candır.
sayesininde jon weyn amcayı tanımışızdır...
Rahmetli kemal sunal'ın ayni donemde cekilmis diger filmleri gibi halktan birinin kahramanlasmasi temasiyla cekilmis bir filmidir.
kendini kovboy sanan şizofren şaban'ın efsane olmasını konu alan komik film. açık ve net.

https://www.youtube.com/watch?v=iR5tcEroNOg
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=eBnu1hJcJSk
Halk hikayelerinde, destanlarda ve yaşar kemal gibi modern yazarlarda sıklıkla gördüğümüz bir konunun modernize edilmiş ve tiye alınmış halidir.

Zulme uğrayan halk zamanla birine doğaüstü güçler bahşeder ve tüm Umudunu ona bağlar.

Filmdeki sosyalist ve hatta konünist temalar barındıran sahneler dönemin Fatsa belediye başkanı terzi fikri'nin yaptıklarını hatırlatır.

O dönem tüm Türkiye'yi kasıp kavuran kovboy fırtınası ise filmin bir nevi çeşnisi olmuştur.

Muhtarlık seçimlerine karıştırılan hileler ve bunun savunması ise 40 yıl evvelden bugüne Türkiye demokrasisini özetlemektedir.

"Ringo bu, ne bok yiyeceği belli olmaz"
- Simdi ben buraya ciktim! Niçin ciktim?! NAsil ciktim?! Bunu izaha gerek yok! Gordugunuz gibi yurudum ciktim! Sahi ya, kim cikardi ulan beni buraya?!

+ biz cikardik!!!
ringo
iki çay yap
kaç kurşunlu olsun
iki şekerli
benimki tek.
tamammmm
iki sağlam çay yap.
filmin giriş repliği.
anlık 360 tv de yayınlanmakta. babam yüzünden zorunlu izliyoruz aq.
Anlık kanal d de başlamış film.
+ ben adamı bunlan şişlerim ulan
- kebapçı salonu mu ulan burası ayı.

30 yıldır bu işlerdeyim böylesini ne duydum ne gördüm.
kabadayı diyince heykeli dikilir böylesinin.
direkt ben vurdum demiş.