bugün

(bkz: #12071893)
sekolo: b vitamini eksikliğimiz var. ithalat listesinde birinci sıraya konmasını istiyoruz.
Terör, borç, yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, BOP, cari açık, Atatürk ve inönü nefreti......
sözüm milletin yarısına; kimse vay benim işim yok, vay evime et girmiyor, vay çocuklarımı okutamıyorum, bir evim yok... her şeye vergi, hayat pahalı deyip ağlamasın. daha beter olunca sizin için hiç üzülmeyeceğim çünkü hakkettiğinizi yaşayacaksınız!
anlaşılan, türkiye'nin fon müziği 4 sene daha aynı çalacak....
''r.t.e. - using my religion''
olanlar oldu haydi hayırlısı.
rte yi sırtından atan beygir kadar olamadık!
bu ülkeye erişim yeni bir seçime kadar durdurulmuştur.
chp nin hezimet yaşayacağı zaten belliydi de ben en çok ahmet abiye üzüldüm seçilemiştir.
gözlerinin tutmadığını elleriyle onayladılar sandıkta. yurttaşların el göz koordinasyonu sorunu var sanırım. kamuoyu dediğin şey bu.
akp'nin istediği yasa tasarılarını kafasına göre referanduma götürebilme yetisinin elinden alınmış olması güzel. en azından bahsedilen yeni anayasa için daha demokratik bir yolla, diğer partilerle uzlaşarak ilerlemek durumunda kalacaklar. unutulmamalıdır ki kontrolsüz güç güç değildir.
bu saatten sonra biri devletten şikayet edip açım, karnım doymuyor derse, hiç acımadan silindir gibi üzerinden geçilmelidir. şuan için hava hoş bazıları için, kitap okumayan niye akp'ye oy verildiği sorulunca tayip'in çok karizmatik olduğu, güzel konuştuğu (yalan) gibi kendince son derece mantıklı olan absürd bir cevapla kendini ifade cahiller ordusunu görürsünüz... başka bir ülkede olsa böyle bir parti çokdan tarih olmuştu. ama türkiye gibi eğitimin yerlerde olduğu, halkın büyük bir kesiminin cahil olduğu bir ülkede bunların olması gayet normaldir. şunu anlamak gerçekten çok zor; çiftçi sürünürken, doktorlar sokaklara çıkmışken, hayvancılık bit(iril)mişken, memurlar açından ölürken, etin kilosu 50 (elli) tl olmuşken hala %50 ile iktidar oluyorsa aziz nesin ayakta alkışlanmalı. geçen 8 yıla baktığımız zaman bundan sonrası için önümüzde hiç de güzel günlerin olmayacağı çok kolay bir şekilde anlaşılır. ergenekon ve kck adı altında tüm muhalefet sindirilir ve gözümüzün içine baka baka ileri demokrasi palavrası atılır, bizden de buna inanmamız istenecek oy veren kişiler akp'nin yurt içinde ve yurt dışında ülkeye verdiği zararı ancak 20-30 yıl sonra etkisinini idrak edip anlaycaktır. bir örnek verelim; humeyni iran'da devrim yaptığı zaman aydın kılıklı kişiler humeyni'ye yaranmak için her şeyi yaptılar, bunun hiç de iyi şeylere gebe olmadığını söyleyen aydınlar da bizde olduğu gibi bir bir sindirildi; kimisi hapishanelere tıkıldı, kimisi de yurt dışına kaçmak zorunda kaldı, bazıları devrimden sonra bir daha kendi ülkelesine dönemedi. akp'nin 8 yıllık icraatlarına bakıldığı zaman bunlara hiçte yabancı değiliz, bunları akp'ye oy veren birisine anlatırsam üstüne bir güzel dayak yiyip, akp gibi bir iktidarı kötülediğim için yerin dibine sokulurum. başta da dediğim gibi bu saatten sonra herhangi bir şekilde aldığı maaştan, yaşantısından, özgürlüklerinden şikayet ederse dönüp ne yaptığına bir baksın... din iman siyaseti yapan bir partinin başa gelmesini ne kadar doğru olduğunu bir daha düşünsünler, her şey din iman değildir...
sonucunda artık kimsenin, akp mağdur edebiyatıyla oy alıyor veya kömür, makarna gibi şeyler söylemeye yüzleri kalmamıştır umarım, sen % 50 ye "koyun" dersen, onlarda "koyduk" der...
(bkz: yarra yering).
akp'den oy çaldılar. çünkü aziz nesin yanılamaz.
(#12053872)

ben demiştim. sadece kara partilerden biri tahminimin biraz üstünde oy aldı.

sonucda ak parti yuzde elli almıştır. bu da gösteriyor ki türk halkı artık aylık 600 tl lere ve de püskevit lere hani bana hani bana demiyor.

edit: ben demiştim demeyi sevmiyorum ama malesef ben demiştim.
adamlara helal olsun her iki kişiden birinin oyunu aldı kime sorsan ben vermedim diyor kim veriyor o zaman bu kadar oyu. millete salak demenin yeride yok kim neyi isyediyse öncelikleri neyse ona göre oy verdi. bazı zeka sorunu olan yazarlar azis nesin örneğini vermiş ve her zamanki gibi kendini akıllılar grubuna almış. en büyük aptallık kendini kandırma ben sevmiyorum açıkca mhp'ye oy verdim ama millete aptal bunu hak ediyor demekte cahillik. o zaman seçim olmasın elitist bir anlayışla önde gelenler kabineyi başbakanı atasın.
genel olarak şaşırtmayan bir sonuçtur. yani sonuçları izlerken ağzımız bir karış açık kalmamıştır. bu sonuçarda bir tedirginliğim bir de sevincim vardır. tedirginliğim; tayyip erdoğan ın bu kadar oy aldıktan sonra 'dediğim dedik' tavırlarına bürünerek kendi düşüncesinde olmayan - tıpkı önceki zihniyetlerinden yaptığı gibi- yaşantısı farklı olan insanları dışlaması ve onların haklarını göz ardı etmesidir. umarım böyle olmaz ve yanılırım.

sevindiğim ise; sırrı süreyya önder in mecliste olacak olmasıdır. şöyle dönüp baktığımda umduğum, hayalini kurduğum bir ülkenin tıpkısından bahseden, öğrenciyi, içşiyi, memuru, türk ü, kürd ü,farklı inançlardan olan insanları...vs. hakkını gözeterek konuşan ve bunun için mücadele eden bir insan görüyorum.

umarız güneşli günler görürüz çiçekli günler.
yazarların seçim sonucu yorumlarıdır. seçim istenilen yönde sonuçlanmıştır çoğunluk mutludur ve geri kalan da artık çenesi kapatıp cırlamayı kesip nasıl çalışılacağını öğrenmelidir. laf değil icraat kazanmıştır.
persepolis'i izleyelim.
kutuların içinde ak partiye havadan (!) verilen oyların yakalanmasının yanı sıra bir akpli seçkin (!) insan ise 140 oy atmıştır. izmir'de mükerrer oy kulanırken bir seçmen yakalanmıştır. dalavereyle iktidar koltuğuna oturmuşlardır. iki saat içinde o kadar oy nasıl okundu hayret etmemek elde değildir. sonucu bu şekilde zaten bekliyorduk fakat bir insan bu kadar da düzenbaz olamaz diye düşündürmedi değil bu seçim. ve hoşgeldin iç savaş...
akşamki nba maçında sızmamak için uyuyan ,annesinin kalk kalk iyi gidiyormuşuz gibilerinden konuşmalarıyla uyanan yazarın dişi yakarışı geliyor ekranlarınıza:
efenim öncelikle biz iyi falan gitmiyormuşuz neden mi only one ığdır.
sonra 40dan aşağı inmeyeceğini bildiğim ama bu kadarını da beklemediğim akpnin %50yi aştığını gördüm *
biz bi işe yaramazsak götürse işi bari dediğim chpnin de nal topladığını görmüş yıkılmışımdır.
yetmezmiş gibi birsürü pkklının da meclise girmesi soğuk duş etkisi yapmıştır.
her şeye rağmen hayırlısı bakalım halkın takdiri demekten başka çare yoktur.
önümüzde ki maçlara bakıcaz. *
bundan 15 yıl daha geçse yine akp kazanacak ! istesenizde istemesenizde !
adım gibi eminim hile vardır...dedim