bugün

ulu'nun bitmediği yıllardır.
Hala devam eden yıllardır .
2013-2016 yılları arasıdır.

ama hayır, o yıllarda sözlükte sürüsüyle troll vardı. uludağ sözlük'ü uludağ sözlük yapan da buydu.
Benim için 2013 - 2016 yılları arasında olan yıllardır.

Ekonomi düzgün, insanlar böyle perişan değil, troll pek yok, sözlükte bir sürü kadın yazar var ve saygı çerçevesinde özelden konuştuğum bir sürü insan. Sürekli aktif olan bir sözlük, komik yazarlar. O güzel insanlar o güzel günlerde kaldılar. Neyse ki şimdi her şey çok çok daha iyiye gidiy... şaka lan o günden sonra hiçbir şey dikiş tutmadı komple yarra yedik. Ne güzel yıllarmış ulan ya.
Çoktan geride kalmış olan internet ortamında en çok eğlendiğim yıllardır. Geri döndüğümde birçok şeyin değişmiş olması üzmedi değil.
Ortalığın memeden geçilmediği kimin kime dayadığı belli olmayan karanlık yıllardı.

Geçiniz efendim sözlüğün sözlük olduğu yıllarmış.
6.nesilin efsane olduğu güzel yıllar.
7.nesil de fena değildi.
8.nesille eşeğin amına su kaçtı.
Sonrası paralı aktroller ve çöküş.
görsel
Buralar eskiden hep zalldı.
o destek her zaman vardı be aziz dostum.
(bkz: ilk üç yıl ben de destekledim)
2016 yılında 2. Nesil olarak girdim sözlüğe. Hala görüştüğüm yazarlar var o yıllardan.

Kitap bağışı kampanyaları, çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri, zirveler vs yapardık. Kamyonla kitap Yolladığımı bilirim kütüphanesiz bir okula. Sözlüğün bir işe yaradığı yıllardı, geçti bitti.

Ortam bozmuş diye ahkam kesmek istemiyorum, sadece format bi' acayipleşmiş.
eyyt be. 1 hafta öncesi ne güzeldi. (iki haftalık yazar)
Son bir kaç yıldır fena bozdu. Troller bozulunca sözlük de bozuldu.
güzel yıllardı. ne güzeldi eskiden.
bi bitmedi eskiden çok mükemmeldik goygoyu. diğer nesillerin yazıları da ara bir denk geliyor sanki atomu parçalamışlar.
amk k aq.
Disiplinin olduğu yıllardı, sözlük 1974 batı almanya futbol milli takımı gibi yönetiliyordu.

Ufak bir örnek;

Entrynin sonuna nokta koymadım diye entrymin silindiğini hatırlarım. Kaldı ki "hahsdkalfafkl" falan yazacaksın ha, adamın bir tarafından kan alırlardı. (siz düşünün artık formattaki düzeni)
sözlük değerlerine sahip çıkmadı. özellikle birinci nesillere.
şimdilerde nasıl eski yapıları yıkıp yerine betonları dikiyorlar ya aynı öyle.
2006'dan 2014'e kadar olan zaman dilimidir.
tartışmasız 2006-2007-2008 yılları all star' dı. 2008 in ikinci yarısında sözlük çöküşe geçti ve hızla ivme aşağıa dogru indi. çok keyifli zamanlardı... burdan dostlara selam ederim!
sözlük bozmadı insanlar gelişti. teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık tek zihniyetçilik bitti. artık insanlar yavaş yavaş sorguluyor. buda sözlükte fikir çatışmalarına sebep oluyor. şahsen ben memnunum, umarım din başta olmak üzere her şey sorgulanır ve yok olur.
(bkz: uludağ sözlüğün eski ekşınının olmaması)
2014-2015 ve 2016'nın başları.
(bkz: fi tarihi)

güzel günlerdi.
2011 dolayları.