bugün

itü sözlükteki bir iddia.
http://www.itusozluk.com/goster.php/uluda%25F0+s%25F6zl%25FCkte+moderasyonun+%25FEifreleri+bilmesi
eğer böyle bir durum varsa hesabıma girip entry yazsınlar gün boyu efenim. hiç gücenmem, dilediğiniz gibi kullanın. ben yazamıyorum pek de gün içinde yardımlarınız dokunsun azcık.
% 47'lik kesim için pekte siklenmeyen durumdur. adamlar gerçek hayatta domalıyorlar zaten, sanal alemde domaşmışlar çok mu?

not: moderasyon açıklasın hacı doğruyu yanlışı bakalım neymiş.
sadece itü sözlük'ün iddiaları olarak kalır umarım dediğim ama kalmayacağını tahmin ettiğim, elde deliller olduğunu da duyduğum olay.
özel mesajların okunması konusunda haklıdırlar. e zaten biz bunu biliyorduk ki ..
ciddi bir iddiadır. eğer gerçekse sözlüğü sallayabilecek, büyük zarara uğratabilecek bir durumdur.
web sitesi tasarlayan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, database'e kaydedilen veriler içerisinde şifreler de vardır. moderasyon bilir mi bilemem ama, yazılımı yapan kişi vs biliyor.
onun içindir ki çok da gerek olmasa da değişik web siteleri için değişik şifreler kullanınız.
(bkz: kaynak olarak itü sözlük)
yazılımı yapan adamın bilmesi sonuna kadar normaldir. lakin modların bilmesi hele hele uludağsözlük modlarının bilmesi çok sakıncalı bir durumdur.

zira uludağsözlük modları taraflı özellikleriyle tanınırlar.
bilsin ne olacak ki sözlük hesabınımı boşaltacak sanki? sorusu ile karşı atağa geçilebilecek iddia.
sözlükten soğuma sebeplerinden biridir.

not: moderasyondan hala açıklama beklenmekte. umarım açıklamayı bu başlığı silerek yaparlarda konunun doğruluğu gün yüzüne çıkar.
profili kontrol ederken tarafımdan doğrulanmış durumdur. zira bugün girmiş olduğum ve kesinlikle silmemiş olduğum bir bkz benim tarafımdan silinmiş olarak gözükmektedir. kısacası moderasyon ciddi biçimde şaibeli davranmaktadır.
(bkz: madem sileceksin panelden sil)
kullanıcı şifreniz mail şifrenizle aynı ise, maillerinizi de okuyabilecekleri anlamına geliyor.

sözlükteki kıytırık mesajları okumaları belki bi' anlama gelmez, ki bu bile özel hayata tecavüzdür, ama maillerinizin okunması bir çok bilginize ulaşılması anlamına gelir.
sadece belli kesimin şifreleri biliniyor. örneğin;

kisitli mucadele diyelim. şimdi bunu tersten nikimin altına yazıyoruz.

kisitli mucadele
iltisik eledacum

eşleşen harfleri yazıyoruz. misal bende sadece i eşleşiyor. i alfabemizin 12.harfi. üye olunan tarihe bakıyoruz 2010. 2010 'daki sıfırları atıyoruz.kalıyor 21. 12+21 =33 . nikteki sesli harfleriniz ile topluyoruz.misal ben de 7 tane.

33+7=40 . mhp'nin 40.yılı kutlu olsun.
hayatta sözlük şifresinden daha önemli bir şeyi olmayan adamı bağlar. ne yapacaklar yerime başlık mı açacaklar, mesajlarımı mı okuyacaklar ?

not : mesajlar demişken 1.400 den fazla gelende bir o kadar da giden de var yaklaşık 1.000 tane de yeni sildim ama sil sil bitmiyor. bi el atın girerseniz.
yalandır, moderasyon okumaz mesajlarımızı. bir gün bir dostumla özel mesaj yoluyla görüşüyordum;

- yaa öyle işte hehe. o değil de olum ben mod olsam okurum herkesin mesajını var ya bunlar da okuyo mudur acaba?
+ hehe ne bilim lan ama bene okuyodurlar lan zor bir şey değil ki hehe
mod: lan göt işimiz gücümüz yok da senin mesajlarını mı okuyacağız?

bu olaydan sonra mesajlarımızın okunmadığına emin oldum.
mark zuckerberg'in facebook şifrenizi bilmesi gibi bir şey.
2 sene önce ortaya atılan iddiadır. Doğrudur. Bakın feyk hesap açılımı yapılır yapanlardan biliyorum bu konuda hiç ceza yemedim. Şimdi hesabı yakalıyorlar ve sildikten sonra şifreler aynı diyorlar. Sen ne biliyorsun şifreyi? Kimsede tık yok. Hesaplara gir çık bak. Özel hayatın gizliliği nerede? Kayıp. Gerçekten fişleme ortada.
bilmemeleri ayıptır.

komik bir şekilde hala özel hayatının gizliliği olduğunu düşünenler var. ne gizliliği? siz hangi dünyada yaşıyorsunuz? telefon konuşmalarınız kayıt altına alınıyor, Edward snowden çıkıp konuşuyor, bir de Nobel ödülü alacak.

kimse kontrol edemediği bir hizmeti size vermez. canlarım benim.
Sözlük şifrelerinin md5 ile şifrelendiğinden dolayı bilmeleri imkansız şifrelerdir.
(bkz: damdaki deli nin ölmemiş olması) başlığında değindiğim konu.

ayrıca bundan bi önceki hesabı alırken le ilkan ile şifreler aynı o yüzden oradaki cezanızı buraya aktarıyoruz demişlerdi.
Gizli saklı yapılan sevişmelere karşı alınan önlem.
moderasyonun hesapları kontrol etme, gerekli yetki verildiği taktirde mesajları okuma, şifre değiştirme gibi yetkileri vardır. fakat şap diye şifre görmek biraz garip geldi.
sikimde olmayan durumdur. hatta arada sırada kızlara siz cevap yazın yoruluyorum amk.
Eyvah özel mesajlardaki rezilliklerimiz ortaya dökülecek!!!

Yazarları paniğe sürükleyen duyum.