bugün

Çok değil bir ay öncesine kadar sidik zoru midik zoru gidiyordu ama son günlerde hepten boka sardı. Elveda meyhaneci şarkısını yavaştan söyletmeye başlayan sözlüktür.
Sözlüğü ciddiye almayın yia tayfası temsili;
görsel
yıllardır bitti bitti bitti denen sözlüktür.
Uzatmaları oynuyor.
Serverları paslanmış sözlük.

Yazık. Çöküvermiş. Pehh.
Bu akşam bir tuhaflık var. Benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum. Bağlantı yavaş ve sürekli şöyle bir sayfa gelip duruyor.

(resim:#1)
Ciddiye alanın aklından şüphe edilecek yer. Evet.
Bildiğim kadarıyla sözlüğü yeniden canlandırmak adına bir takım önlemler alınıyor.

BU süreçte biz gammazlarsa da büyük vazifeler düşüyor, durmak yok, yola devam...
En son ne zaman entry Gammazladığımı hatırlamadığım sözlük. 3 ay falan oldu herhalde.
Bir ekşi sözlük değildir tabii ki de onun yeri ayrı.
serbestadam isimli yazarı anında uçurması gereken sözlüktür.

https://www.uludagsozluk.com/e/44179594/

tck 216 ve 5816 sayılı kanun kapsamında suç işleyen bu yaratık, umarım en kısa zamanda önce sözlükten uçurulur sonra hakim karşısında hesap verir.

not: gerekli mercilere şikayetler edilmiştir.
bugün eski entry'lerime bakınca, haline üzüldüğüm sözlük. zira 12 yıl önce üye olup, 5.nesil yazar olmuşum. dile kolay, 12 yıl. bir sitede bu kadar sene üye olmak, insanda az da olsa bir aidiyet yaratıyor.

mesela 7-8 sene önce, sözlüğün hiti inanılmazdı. ekşi sözlükte günde 100 konu, 1000 entry atılıyorsa, uludağ'da 80 konu, 800 entry atılıyordu. şimdi ise maalesef ki 10 konu, 100 entry anca.

ne oldu da böyle oldu. yönetim bu durumu toparlamak için bir şey yapmıyor mu. mesela eskiden ekşi derken, anında uludağ da denirdi. hatta tv'lerde ikisi de anılırdı. kimi zaman uludağ bile gündemi belirleyen adımlar atardı.

şimdi hiçbirisinden eser yok maalesef.

ekşi sözlük tamamen akp sitesi olmuş, azılı atatürk düşmanlarının korunduğu bi yer olmuşken, tam da alternatif arayanların olduğu bi dönemde, bu halde olması üzücü.

şayet, ekşinin hali, 7-8 sene önce olsa idi, o zaman uludağ sözlük resmen şaha kalkar, abartısız ekşi'yi bile geçerdi.

umarım yönetim, sahipleri ve kolları sıvar ve tekrardan burasını o şaşalı günlerine geri döndürür.

ekleme: 7-8 ayda bir, uzun süre aktif olup, sonra iş güç yüzüne arazi oluyorum. kimi zaman 1 sene giremiyorum. pek tabii bu arada neler oldu, bilmiyorum. ama pek de iyi şeyler olmamış gibi duruyor. her girişimde, eriyen buzullar gibi yitip gidiyor sözlük.
Herkes şikayetçi ama kimse bırakamıyor. Değişimin formülü de yok ki. Şikayet edilen şeyin kaynağı kim acaba..
Şaka maka 40 kişiyiz şuan.
Bizim sözlük (bkz: azalarak bitti)
Tadı da kalmadı yakında bırakırız tümden.
muhteşem bir 5 yıl geçirdim ama kitle azaldıkça sarmıyor. bırakmak lazım.

herkese elveda, kızlar son bi kez foto atabilir.
Uzatmaları oynayan sözlüktür.
şu başlığı açan yazar bırak silik olmayı, çaylak bile yapılmadı. yazar dediysem lafın gelişi. öyle yazarın ta amına koyayım. bunları koruyup kollayanların da.

şöyle bir yere insanlar eşini dostunu bacısını çoluk çocuğunu sokmaktan korkar. lafta bir de sözlük. hangi aklını siktiğim böyle bir ortama bilgi almak için gelir? mk google'unda bir şey aratınca bir de wikipedia, ekşi vsnin yanında buranın linki de çıkar. öyle googleun da amk. midemizi bulandırdınız artık.
görsel
Beyni boş yazarlarla dolu platform.

Üzgünüm. Bu bir ulu gerçeğidir.
format okumadan beleşe yazar olmuşsunuz, sözlüğün son içinde bulunduğu liboş halinden her biriniz tek tek sorumlusunuz ama hala şikayet edebileceğinizi kendiliğinden var olan bir hak olarak görüyorsunuz.

önce sözlüklerin işlev, amaç ve yordamlarını öğrenin. ondan sonra başlık, entry, ilk entry, tanım, troll vb kavramları edinin ki fazla zorlanmayasınız.

kesin takazayı! ne demişler:

(bkz: sıkma canını okşa patlıcanını)
Bitmiş arkadaşlar. Sabah girdim baktım anın görüntüsü başlığına yazdığım nahlı yazım silinmiş. Yani nahın kime ne zararı var? Tepki olarak daha önce girdiğim otuz bin entry'mi sildim.

Yorum da yapayım da şe olmasın, ehe mehe.

Yazarların(tırt yazarların) keyfine göre forum yaptığı sözlük(forum) sitesi.
Trollerin ve bazı malum kişilerin istediğini söyleyebildiği ama sizin tanım yapmış olsanız bile canları sıkılan birilerince yazdıklarınınızın silinebileceği bir yer..
gerçekten de benim gibi düşünen benim fikirlerimde olan eski tarz ve güvenilir birilerinin artık buralarda kalmadığını düşünüyorum. çünkü tıpkı içinde bulunduğumuz toplum gibi sözlük de fazlasıyla değişti, kayıtsızlaştı ve yozlaştı. Evet burada bana gerçekten değer verecek ilgisini eksik etmeyecek hep yanımda olup mesaj atıp arayıp soracak bana destek çıkacak sadakatli birine yani hayatımın insanına rastlayıp onunla buluşarak yaşayamadığım o hisleri, içimde ukte kalmış büyük eksiklikleri yaşayabilmek hayalini kurmuştum. normal hayatta benim kişiliğimde birine hiç rastlayamadığım için buradan kendim gibi birine denk gelip onunla konuşarak itikat kurmak ve yıllarca sevip ölmez isek gelecekte evleniriz düşüncesindeydim. evet farklı şehir bile olsa bu hayali gerçekleştirebilirdim imkansız değildi, kendimde o sadakati ve kararlılığı görmekteydim. Fakat gözlemliyorum ki benim akranım olan ya da benden sonra gelen yeni nesil kızlar bu fikirlerde değiller. onlar değişti. içlerinde ağırbaşlılık, tevazu incelik, masumiyet asillik ve sağlamlığa sahip olan yüksek ruhlu birinin yer almadığını idrak ettim artık. onların lügatında herhangi bir erkeğe adım atmak ilgi değer ve sadakat göstermek, sözleriyle yazdıklarıyla özel ve iyi hissettirmek diye bir kavram yok. Zaten hemen hemen hepsi kendilerini erkeklerden üstün görüyor mesaj atmak muhabbet edip ilgi göstermek inceliğinde bile bulunmuyorlar. Umursamıyorlar, önemsemiyor ve değer göstermiyorlar çünkü kara yürekliler. Beni senelerce sevecek, karakteri ruhu bana eşdeğer o yüce kalpli kişinin karşıma bir gün çıkacağına ve hayatımda kalıcı olacağına dair tek ümidim burasıydı evet, fakat anladım ki bu ümit boşuna, beni önemseyen değer veren biri yok buralarda artık... Hayat her alanda daima karaktersiz düzenbaz ve palavracı insanları ödüllendiriyor bu dünyanın sistemi böyleymiş yaşayarak ve gözlemleyerek anladım bunu. ben bu durumdan bunaldım sıkıldım fazlasıyla, hayata dair umudum beklentim ne varsa yok olma noktasına kadar vardı. dokuz seneden beri aynı telefonu kullanan beni bile yaşama hevesinden soğuttu insanlar. ben en çok da yalnızlıktan ve değer görememekten sıkıldım. Böyle düzeysiz, soğuk, kibirli bir ortamda ben gibi eski tarz, çekingen ve utangaç bir kişinin değer göreceğini fark edileceğini zannetmiyorum. Sözlükte bakış açısı bana denk olan ve beni sevecek birinin var olabileceğine dair umutlarım tükendi. o yüzden buraya veda edeceğim. temelli bir veda değil merak etmeyin daha sonra gelirim bu yaşıma kadar kimseyi yarı yolda bırakmadığım gibi sözlüğü de yarı yolda bırakmam ama şimdilik gidiyorum. çünkü gerçekten beni önemseyen ve bu zor zamanlarda bana destek olacak birinin varlığını hissedemiyorum... çok bekledim hiçbir şey değişmedi. daha fazla burada kalmanın anlamı yok...
+18 başlıklara izin veren sözlüktür. bence yasaklanmalı.
Kalabalık bir şehirden hafta sonu gidilen mesire yeri gibi. istediğin yere yayılabilirsin. Her yer senin. Bir de çöplerinizi ortaya saçıp ortalığı kirletmeseniz. Yanlız dikkat edin. Çok fazla miktarda teşhirci, rontçu ve fordçu var. Ya da vardı. Bilemiyorum nalan.
Bulmacaseverlerin dostu. Bir soru sordum üç Yanıt geldi, teşekkürler arkadaşlar.