bugün

Düşünce özgürlüğünden bahsedip çoğu başlığın sol frame'ye gelmesini engelleyen sözlük.

Bir nevi sansür değil mi bu?
bilgi entrylerini eksi oylayanların bulunduğu sözlük. inci sözlük' e doğru ilerleseler de rahatlasak...
inci'den pek de farkı kalmamış sözlüktür.
seviyorum abi bu mecrayı.
her ne kadar puşt gibin ibne gibin adamlar olsa da, adam gibi adamlar da mevcut ve adamlar içten ve samimi.
derdim var diyorsun hoap ışık yanıyor.

ama o da şu fuckbuddy olayına çare bulamadı.
(odalardaaaa ışıksızımmm *)
iq su ayak numarasından küçük moderatörlere sahip sözlük.
gezi olaylarından sonra inanılmaz derecede siyasileşen ve bölünen sözlük. halkı yansıttığına göre, halk da aynı şekilde bölündü.

herkes birbirine laf sokma telaşında, kimse derdini karşı tarafı kırmadan, incitmeden nasıl anlatırım derdinde değil, ben dahil. zira bu ortamda inanılmaz tahrik olunuyor ve hınçla linç etme girişiminde bulunuluyor. ülkedeki bu gergin atmosfer bitmeden bunun da bitmesi pek olağan görünmüyor. ülkeyi bu hale getirenler yüzünden mısır'daki, suriye'deki katliamları bile destekleyen bir güruh türedi. bunlar gerçekten ümitsiz vak'a.
sığ düşünceli kaba saba ufak veletlerle doludur.
saldırmayın ulan ibneler.
ddos la ekşınlı dakikalar.
ekşi sözlüğe giremediğim için geldiğim sözlük.

neden açılmıyorsun lan ekşi?
kezbanlığın kızlardan çok erkeklerde görüldüğü sözlüktür.
ilk yıllarında nete her girişimde severek takip ettiğim bir siteydi. Yalnız özellikle son birkaç aydır işin zıvandan çıktığını düşünüyorum. Her taraftan iğrenç başlıkların türediği sözlüklerden biri haline gelmesi bence insanı sözlükten soğutuyor. Yönetim olaya el atar mı bilemem ama birçok sözlük okuru gibi uludağ sözlüğün bir an önce eski haline getirilmesini diliyorum.
islamcı faşistlerin uğrak yeri olan sözlük.
kendi yetersizliklerinin gram farkında olmayıp diğer insanlar üzerinde fikir yürüten yazarlara sahip platform. entelektüel seviyeyi, bilgi akışını ve güncel çıkarımları geçtim adamlar doğru dürüst türkçe bilmiyor. ama fikir yürütmek... dostum hadi ama!

cEM YILMAz'ın şu sözü tarihe geçecek, emin olun: aklı yok fikri var.
yola ekşi sözlük klonu olarak çıkan ama yola inci sözlük olarak devam eden klon sözlük.
ibre tam tersine döndü.
iyi yazarlarının sadece itiraflara yazdığı, ara sıra troll olunmasa iyice sıkacak olan sözlük, muhtemelen.
geceleri daha eğlenceli olan sözlük zira gündüzleri çok sikik konular dönüyor ve insan olan bundan bıkar.
sol frame'de hep aynı şeylerin döndüğü yer. genelde konular siyaset, ırkçılık (kürt-türk tartışmaları) , maç günlerdinde kendi takımlarını öven konular, genelde her gün kızların türk erkeklerinden, erkeklerinse türk kızlarından dem vurması, günün belli saatlerine yayılmış belden altı ve bazen mide bulandırıcılığa varan yazılar, çiziler, başlıklar... daha sayamadıklarım hatta.

zaten gereksiz her şeyi çıkardığımızda elde avuçta az bir şey kalıyor burada mantıklı olarak.
ulu sözlüktür. bilgi kaynağıdır. en güzel sözlüktür. sevilesi, yazar olunası sözlüktür. ne güzel sözlüktür ulu sözlük! aranılan bilgiye direkt ulaşılacak sözlüktür.
(bkz: piston aşağı indi)
sosal medyanın kalitesiz olma yolunda ilerleyişine ortak olmuş interaktif platform.

ulan bir şey trent olduğu zaman neden herkes o trendi kovalamak zorunda?

sosyal medyada yalan gırla gidiyor, olduğundan farklı görünmeler, kalitesizlik falan. şimdi de sözlükler. adam kaliteli yazıyor kimse siklemiyor, emek veriyor kimse siklemiyor, bi fikir beyan etmeye çalışıyor o zaman sikleyenler de hakaret falan fisan.

sözlükler kalitesizliğin prim yaptığı yerler olmuş. uludağ sözlük de öyle. trollsen daha ne istersin. eminim ki bugün trollük yapan bir sürü yazar başlangıçta temiz bir hevesle gelmiştir buralara. baktılar ki bu işin ekmeği yok ver anam trollük.

tiksindim resmen. bi de sosyal medyanın gücü demiyor mu bu yazarlar, hatta ben de dahil biz yazarlar, kendimden de ytiksindim.

hergün sol framede gördüğüm başlık gibi; kızların piç erkekleri tercih etmesi minvalinde; sözlükçüler de troll yazarları tercih ediyor. diğerleri günlük niyetine kullanıyor. kendi yazıp kendi okuyor.
birazdan kahvehaneye dönüşecek.
en sonunda yoğun troll lere karşı "yeter lan" sesleri çıkmaya başlayan sözlük.

(bkz: ay resmen devrim)
ekşi sözlük ile inci sözlüğe nazaran çok daha terli toplu olduğuna inandığım, yalnız ilk kez bir sözlüğe üye olduğum için yöneticisinin hoşgörüsünün samimiyetine gerçekten inandığım sözlüktür.

not:bunu eksilediniz ya ne diyim ki size.
giriş sayfasında cia bla..bla bişeyler çıkıyor an itibari ile, ya sözlük yönetiminin bir cilvesi yada değişik bir saldırı gibi geldi, bana biran önce halledilmesi önemle rica olunur.