bugün

gene malzeme çıktı len sözlük, şehit haberlerini falan şahsi showlarına dönüştürüyordu ona alışmıştıkta vekil kaçırması ile ilgili pek deneyimimiz olmadığından ne olacak merak ediyordum.

şimdilik iyi gidiyor, normal başlığa yetişip yazamayan arkadaşlar çok keyifli başlıklar açmaya başladılar falan. işin garibi (bkz: milletvekilinin kaçırılması hakkında ne dediler) başlığının henüz açılmamış olması. * oda gelir bi beş on dakıkaya. *
hiç durmadan nesil çatışmasına ev sahipliği yapan sözlüktür. hiç durmadan birbirlerine ayar vermeye çalışan yazarları içinde barındıran sözlüktür. hiç durmadan ota boka anket açılan sözlüktür. hiç durmadan cinsiyet ayrımı yapılan sözlüktür. aman ha durmayın. yalnız bir şeyler eklemek isterim bu durulmadan yapılan eylemler hakkında. sırasıyla...

-aman efendim bu nesil şöyle, şu nesil böyle diyorsunuz ya. bilmem kaç başlıkta onlarca entry görüyorum ki nesil ayırmaksızın hepsi aynı boklukta. başlık elma ise entry "eheh kim sevmez ki elmayı?" şeklinde. neslinize sıçayım forum sevginize bir şey olmasın.

-durmadan "ayar vermek çok kaka bir şeydir" deyip aklınızca eleştiri getiriyorsunuz ya mevcut duruma. ulan aynı yazarın üç entry öncesine bakıyorum, aynı eylemi ifa ediyor tüm yüzsüzlüğüyle. yok birbirinizden farkınız bilesiniz.

-sevmediğiniz, hoşunuza gitmeyen anketleri "off anket bu" diye eleştiriyorsunuz ya, yazılarınızın arasında mutlaka bir anket başlığı görüyorum. en olmadı, başlık açmasanız dahi bilgi entrylerinizden fazladır anket entryleriniz. bu nasıl bir anlayış sayın sözlükçü?

-cinsiyet ayrımı yapan başlıklara öfke kusuyorsunuz ya. en çok da o başlıklara yazıyorsunuz sayın sözlükçü. gerek ayar verme, gerek eleştirme isteğiyle koşuyorsunuz o başlıklara. bırakın yahu, tek entrysi ile kalsın baş başa.

-hiç durmadan sözlüğün mevcut halini eleştiriyorsunuz ya. ki şu anda ben de aynı şeyi yapıyorum. istediğiniz sözlük için zerre çabanız olmuyor yahu.

-hiç durmadan yaşıyorsunuz ya, yaşayın gitsin lan. ancak kuru gürültü gerçekten sinir bozmakta.
ekşi sözlükte hit olan her diziyi izleyenlerin olduğu sözlük.
Arkadaşımın tavsiyesiyle yeni girdiğim ama hayran kaldığım sözlük. Diğer bir kaç sözlüğü de denedim. Ama burası başka.
Mobil uygulamasında, normalden daha hızlı oylama yapılan site
evet özlenen sözlükmüş. yaşayınca anladım. yaklaşık bir buçuk yıl oldu uludağ'da yazar olalı. bu bahara kadar sıkı bir şekilde yazdım fakat sonra ekşi sözlük'teki amansız bekleyişimin son bulduğuna dair bi mail aldım ve artık ekşi sözlük yazarıydım. haliyle bıraktım ulu'da yazmayı. geçtim ekşi'de. kendimi baya bi bok zannedip yazdım sonra boktan bi sebepten uçurdular. sonra soğudum sözlük ortamından. twitter, facebook hatta tumblr'daki ergenleri izledim iki üç ay. baktım olmuyor. seviye lazım yine geldim uludağ'a. çok özlemişim. pek çok internet sitesinde bulunmayan seviye burda var. ve bu o kadar mükemmel bir şey ki. eksiklikler var mı var. ama belli bir seviyesi olan azıcık da kaliteli bi ortam isteyen birisi için vazgeçilmez bir internet sitesi burası. (bkz: benim sadık yarim kara topraktır)
--spoiler--
en çok entry girilen başlıkları şunlar olan forum sitesi.

1. sözlük yazarlarının itirafları (69.199)
2. başlıkları alt alta okumak (36.801)
3. ben bu yazıyı sana yazdım (15.367)
4. hastası olunan sözler (14.548)
5. uludağ sözlük (11.861)
6. recep tayyip erdoğan (11.051)
7. yaran facebook iletileri (10.273)
8. galatasaray (9.969)
9. günün tek cümlelik özeti (9.955)
10. aşk (9.575)
11. fenerbahçe (9.053)
12. sözlük yazarlarından aforizmalar (9.034)
13. behzat ç (7.670)
14. yaran diyaloglar (7.627)
15. beşiktaş (7.446)
16. günü en iyi anlatan şarkı (7.333)
17. mustafa kemal atatürk (7.201)
18. türk kızı (6.918)
19. türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler (6.869)
20. gecenin tek şarkılık özeti (6.466)
--spoiler--
hakan ural'ın kızıyla dudaktan öpüşmesi başlığına şimdilik 140 entry girilen sözlük. brava!
BAZi NEDENLERDEN DOLAYi UZUN ZAMANDiR GiRMEDiGiM BELKiDE GiRMEK iSTEMEDiGiM SOZLUK.BELKi BiR SEYLER DEGiSMiSTiR DiYE UMUTLA GiRDiGiMDE SOZLUGUN DEGiSMEK BiR YANA DAHADA BERBAT BiR DURUMA GELMiS OLDUGUNU GORDUM.
dün (bkz: uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları) başlığında twitter profilini paylaşan 3 kız keşfettiğim ve arkadaş eklediğim sözlük. sağolun kızlar muck öptüm.
bir sürü kişinin entry girdiği fakat kimsenin okumadığı bir sözlük malesef.
yazan çok okuyan yok. ortalık sahipsiz başlık kaynıyor.
bir modun çıkıp ''yeter lan amına koydunuz sözlüğün'' deyip herkesi çaylak yapması gereken yer.

rezalet resmen.
peşin edit: yazar var yazar var, alınmayın hemen.

ortada birisi erkek birisi kadın iki insan ve birde tuzu biberi olarak cinselliği çağrıştıracak bir kavram varsa orda bokunu çıkaran uludağ sözlük yazarları vardır.

(bkz: hakan ural la dudaktan öpüşmek)
(bkz: hakan ural ın kızıyla dudaktan öpüşmesi)
(bkz: hakan ural ın kızıyla dudaktan öpüşmek)
(bkz: hakan ural ın sibel can la dudaktan öpüşmesi)
(bkz: hakan ural ın bu öpücüğü french kiis i geçer)
motoru su kaynatmış sözlüktür. o sebeple bir ay kafa izni alayım da rahat edeyim bari.
yanlışlıkla "volkan demire" diye arama yaptığımda en yakın tahmin olarak "dolmuşta kafayı üst demire vurmak" çıkıyor. kodlamada mı hata var bilemiyorum ama şu tahmin olayını bi' düzeltemediler gitti.
sözlüklerin arasından en iyi sözlükdür. Öbür ergen sözlüklerinden çok farklı ve güzel sözlükdür
gece gece tdk'ya bağlayandır.
edit:imla.
nickaltı yazılarının eksilendiği yer. ilgünç.
ben burada yokken
bir şiir, mani modası başlamış
anlam veremedim ilk
sonra dedim...
siktir et be meze!
yazsınlar kafalarına esince
başlık açılırken çoğu ilk entrynin yönlendirme olmadığı halde tanım teşkil etmediği sözlük. ayrıca forum chat tarzı entry gün geçtikçe artmakta... bizden uyarması, modlardan dikkat etmesi...
bir sözlük olarak düşününce, geçmiş yıllara göre çok daha kötü bir duruma gelmiş. tanım yapmasını, başlık açmasını bilmeyen, sözlük nedir olayı kavrayamayan bir sürü isanla dolu. adam muallak şeyler yazıp başlık açıyor, "dünkü maçın hakemi" gibi. inci sözlük'te bile yoktur böylesi.

sözlük değil de, vakit geçirme, eğlence mekanı olarak düşününce ise, güzel ortam fena değil. eğlenebilirsiniz de doğru adımlarla.
17 yaşında gelip çiziktirdiğim (anti)sosyal platform. eski entrylerimi silme gibi bir huyum yok o yüzden çok net görebiliyorum herşeyi. çocuğum olsun on yedi yaşında sözlük yazarı yapacağım onu diyip ortamı germek istemiyorum ama yeniden yazmak güzel burda.
Bugün itibariyle yazar olmaya çalıştığım sözlük.
ek$i sözlük olma hevesiyle yola çıkıp inci sözlük olmaya başlayan sözlüktür.
aman diyim içinizden geçen gibi olduğunuz gibi olmayın. troll neyim derler sonra.