bugün

radikal kararlar alınmaz ise inciden bir farkı kalmayacak olan sözlüktür. toparlanması gerekmektedir, hem de acilen.
son zamanlarda panpa diye mesaj atan öküzler çoğaldı. küfür edeceğim edemiyorum..
an itibariyle kasıl kasıl kasılan sözlük.
sorun tarayıcıdadır diye diğerine geçtim yok aynı.
baba ocağı gibi. ne zaman can sıkıntısı yaşansa, ne zaman bir yerlerden kopulsa gelinir, girilir. genelde zahmeti çeker, sefa kısmı başkalarına kalır.
içinde kendisi hakkında onlarca beğeniyetsizlik, hakaret bulunmakta. çoğu yazarı sevmiyor uludağ'ı.
kötü yanlarına rağmen uludağ sözlük candır be. beğenmeyen için ekşi'de yıllarca çaylaklık olup, entelleşmek de mümkün. güle güle.
ateistlere göz açtırmamaktadır, helal olsun.
boktan bir sözlük. ekşi sözlük varken uludağ abes kaçıyor. burada iki-üç iyi yazar istisna kalır. adam olan ekşide yazar. bölünmeye gerek yok
moderasyonun işlevi konusunda kötümser olmaya başladığım sözlük.

daha önce gündeme geldi mi bilmem fakat, siyasi veya tarihi vs. tanımlama yapan başlıkların dışındaki belirli bir dinsel, mezhepsel, etniksel, siyasal topluluklara doğrudan veya dolaylı olarak küfür barındırmasa da hakaret içeren başlıkların oylamaların da eksi oylar ve artı oylar arasındaki fark belirli bir rakamsal limite ulaştığında söz konusu başlığın silinmesine dair bir öneri getirmeyi düşündüm.

bu sayede oylamanın esprisi daha iyi bir istikamete kavuşacaktır.
duygularımızın tercümanı sözlük. her şeyimiz.

--spoiler--

beyler-bayanlar, elleri göreyim...

görsel
görsel
görsel

--spoiler--
an itibariyle sol frame'sinden birkaç başlık:
evladım baban beni çatır çatır sikti (4)
annenin bakire olmadığını bildiğini ima etmesi (4)
ilk kez orgazm olan kız replikleri (6)
gay abi ile kız kıza sohbet (4)
okulda 31 çekerken hocaya yakalanmak (2)
türk kızıyla ilişki yaşamanın zor olması (2)

uludağ çok bozdu öyle böyle değil. bozdu bozdu bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. önünü alamadık öyle bozdu.
üzüntüden ne dediğimi bilmiyorum kusura bakmayın.
göbeğini ata ata uludaaağ limonata! ahahahahah!
yok yok iyi değilim ben.
birisi bir başlık açar, diğerleri de (bkz: oo formatın amına koymuşuz gene gençler) yazar. Buranın hayat hikayesi bu.
geceleri başka güzel olan sözlük. gece girilen siyasi entrylerin hiçbiri önemsenmiyor, bunu da öğrenmiş olduk.*
neden sürekli durduk yere beni çaylak yapıyor anlam veremiyorum. beni ya beni. bihterini... *
anladığım kadarıyla bünyesine dahil olanları çaylaklık sırasında işkence dolu bir bekleyişle imtihan etmek yerine yazarlık sıfatını kısa sürede takdim edip öyle takip eden/gözlemleyen bir oluşum; ki, bu daha faydalı bir değerlendirme, hem kendisi hem de katılımcıları açısından.

uygulamalarından bir diğer güzellik de çaylaklığın sona erdiğini kısa mesajla müjdeliyor oluşları. mail adresini kontrol etmeyi unutabilecek olanlar için güzel bir çözüm bu da.

sol frame'de görmek istemeyeceğiniz başlıkları mini bir sansüre tabii tutma seçeneği ise çok çok iyi düşünülmüş gerçekten. sözlükte ne aradığına bağlı olarak huzurla zaman geçirebilir insan.

niceliklerinin nitelikli bir şekilde artması temennisiyle.
rica üzerine farklı sözlüklere de kaydolmama rağmen, kopamadığım sözlük.
ne kadar sinirlensem de, bazen çok sıkılsam da, buranın tadını başka yerde bulamıyorum.
sözlük nanesinden bihaber arkadaşlara anlatırken asla ve asla örnek göstermediğim oluşum. bir vakit vatana millete az da olsa faydası dokunduğunu düşünürdüm. işe yarar paylaşımlar ile eğlenceli vakit geçirten yazıların oranı makuldu. hem okuyan için tatmin ediciydi hem de yazarlar gösterdikleri emeğin karşılığını kalemlerinin hakkıyla alıyorlardı. şimdilerde ise sol frame kızılay çadırından beter bir vaziyette. şakirtler, laikçiler, izmirli kızlar, bakir erkekler ve sayamadığım daha nicesi ile ilgili açılmış saçma sapan başlıklar ve altına girilmiş entryler formatın sözlük diliyle amına koymuş. bu yıkıma sebep olan sözümona yazarların oynadığı karma oyunu da birbirinin kıçını yalamaktan başka bir şey değil. uludağ sözlüğü dünyayı değiştirecek olan bilgi dağarcığı, ululardan ulu bir sözlük falan fişman zanneden varsa hala, hemen dışarı çıksın. çünkü hayallerde yaşıyor bazı ibneler
uzunca bir aradan sonra bir bakayım neler varmış dediğim sözlüktür.

ha bakmaz olaydım dedim mi, dedim. zira (bkz: devlet bize bakmıyor diyen kürt) başlığındaki entryleri okuduğumda
dumurdan dumura girmiş, ulan bu kürtlerde neymiş amk diyecek kadar ağzım bir karış açık kalmış durumdayım.

geldik, gidiyoruz a dostlar. burası el ense göte parmak olmuş. peh!

Edit(not): ha bir de o kürtler size girsin amk.
içine sıçıldı itina ile. birbirine ayar veren yazarlar, "ali topu at" tadında başlıklar, neredeyse "hey dostum naber?", "iyidir senden naber" diye girilecek entryler..

evvelden iyiydi. bu kadar çarpık yapılaşma yoktu. binaların içi de dışı da sağlam idi. 1970 yılından sonra başladı bu bozuk düzen. günahı vebali boynuna belediye seçim yatırımı yaptı, önüne gelene verdi tapuyu.

ahh ahh..
an itibariyle içine sıçılan sözlüktür. fenerdi galatasaraydı diyerek, sidik yarışı yapılmakta. ne kadar çocuksu ve komik göründüğünün farkında olmayan yazarımsılar kaynıyor!
örneğin; 14.08.2011 tarihli en çok beğenilen entry lere bakınca 30 tane entry nin yer aldığı listede iki tanesi ilk iki sırada olmak üzere toplam 9 tane yaran facebook iletileri ile ilgili entry leri gördüğümüz sözlük.

ve genel olarak ta durum bu şekilde ilerliyor. uludağ sözlük yazarları yaratıcılıktan uzak mı ne?
--spoiler--
yazar olmanız için kesinlikle biten cümle sonuna gerekli noktalama işaretini koymalı, smiley/gülücük ifadelerini asla kullanmamalı, noktalama işaretlerinden sonra bir adet boşluk bırakmayı asla unutmamalısınız. aksi taktirde yazar olamazsınız.
--spoiler--
canım benim, iyisin hoşsun da, haftanın gammazları bölümüne girdiğimde, istatistikten daha çok dikkati çeken kız arkadaş mı arıyorsun reklamı hiç olmamış, yakışmamış sana.
ekşi sözlükten varoş , itü den samimi , inci den hallice, sevecen bir oluşum.
ekşi sözlüğe yazamadıklarımı yazdığım yer. orda merhabalar, şu tezinizi şunla çürüteceğim... diye mesaj alıyorum burada liseli diye. arasını bir türlü tuttturamadım.
arkadaşlarımın her yeri istilasından sebep,ota boka yorumundan,ruh hallerimi saçma sapan tespitlerinden sebep,özgürce, yorumsuzca içimden geçenleri tek yazabildiğim platform.hani eve girip, odanın kapısını şöyle bi kaparsın, tek kalırsın kendine kalırsın ya onun gibi bir şey burda yazıyor olma hissi.haa.. sivrilenler e, onlar her yerde olacaktır dert etme! bırak,giysin,giydirsin hissinden, allahsızın tekisin ama seviyorum seni sözlük.