bugün

(bkz: itü sözlüğü övenlerin kaydedilip atılması)
ayni ekürinin sözlükleridir .
uludağ sözlük modların kalitesi ile açık bir fark ile öndedir.
trend.ly sitesine göre itü öndedir.
http://trend.ly/uludag-sozluk-vs-itu-sozluk.html

(bkz: inanın çocuklar)
Uludağ sözlük'te entry'nız oylanınca ben butonundan bakarsınız itü'de oylanınca altta şahsım butonunda kırmızı yanar.Facebook gibi bir nevi.
itü sözlüğün sosyal paylaşım sitesine dönmesinden mütevellit galip geleceği karşılaştırmadır. bilen bilir; arkadaş ekleme (kanka), fotoğraf-video ekleme (her türlü), profil fotoğrafı (avatar), durum güncellemeleri (durumum) vs... bildiğin facebook...
biri dün gece itibariyle kaybedenler klübü'ne özel radyo yayını yaptırmıştır. birinde bu tarihi yayının lafı dahi geçmemiştir.
sözlük tanım ya da giri değilde diğer türlü özellikler açısından bakarsak, itü diğer tüm sözlüklerden iyidir. ama iş tanım kısmına geldiğinde itü'de bir halt olmadığını iyi bilebilirsiniz. gidip tahrik edecek şekilde bir başlık açın bakalım neler diyorlar. adam akıllı bir eleştiri yok. herkes bakınızlarla konuşuyor, küfürler havada sikişiyor.

zall, burada sözlüğün bakınız çöplüğüne dönmemesi için aldığı yerinde karar güzel olmuştur. wondrous bu konuda hala hiçbir şey yapmıyordur.

bir de şöyle bir şey, eğer müslüman bir yazarsanız ve birgün canınıza tak edip siz de diğerleri gibi bir şeyler yazmaya kalkarsanız direk silinirsiniz. ama bu iş diğer yazarlar için geçerli olmuyor malasef.

şöyle diyim, uludağ sözlük'ün kıymetini bilin. itü gibi yerlerle sidik yarıştırmasına sokmayın.
uludağ : daha gerçekçi , daha güncel , daha komik , daha ne olsun ...
her iki sözlüktede sekinci nesil yazarım bakalım neler olucak?

edit: uludağda arkadaş ortamı iyidir, itüde çevren olduktan sonra trollük yapabilirsin, seri eksilenmeme mantığı üzerine kurulmuş hödö.

(bkz: survivor sözlük)

uludağ kazandı.
her iki sözlüktede sekinci nesil yazarım bakalım neler olucak?*

Uludağ harikadır,itüde pek birşey yoktur.
ulu'lar başkadır yahu.
tukiyenin önde gelen net sözlükleri diyebiliriz.
herdaim uludağ
seviyorum bu sözlüğü
çok sevimli
hanimiş minnoş sözlük.
itü sözlüğü açar açmaz çıkan şükelaya bakıyorum. bir de uludağ sözlüğü açtığımda gelen şükelaya bakıyorum. açık konuşmak gerekirse itü sözlüğün şükelaları daha kaliteli gözüküyor gözüme. ama gel gelelim, samimiyet konusunda uludağ'ı geçemez!
itü sözlük almanya, uludağ sözlük yunanistan gibidir. itü de bir resmiyet, bir disiplin vardır. haliyle entrylerde bir düzen ve ciddiyet görürsünüz.

bizim uludağ sözlük ise zikimden aşağı modunda hareket eder. içinden geldiğini yaparsın sözlükte. bir inci kadar zıvanadan çıkmaz ama özgürlük en güzel bu sözlükte yaşanır. kısacası yunanistan gibiyiz. rahatız, keyif yapmayı da severiz, üç kuruş canımızla posta koymayı da...
iki üniversite arasındaki kalite farkı isimlerinin geçtiği sözlüklere de yansımıştır.
(bkz: kanal d vs atv)

hangisi hangisidir, size bıraktım. yoruma açık.
iki iyi sözlüğün karşılaştırılmasıdır.

öncellikle itü'de uzun entryler okunur, oylanır, birkaç mesaj gelir. oradaki yazarlar yazmakdan çok okumayı tercih eder. burada pek öyle değildir hatta çoğu kişi okunmadığı için troll olmaya karar verir. fazlaca troll yüzünden savaş alanına döner sabahları burası. burada bin küsür entry ile çoşmanın yanına yaklaşamayanlar orada elli küsür entry ile bir kaç kere sanatın doruklarında denen şeyde olabilirler.

fakat uludağın düzeni daha iyidir her şey yerli yerindedir sözlük gibidir. beyazın üstüne gri ile göz yormaz.

ve tabiki uludağın insanları daha sıcaktır daha candır hemde daha sevişgendir. olm burdan o kadar çok adam kaldırmıştım orada biraz konuşayım dedim adamın bana 'beni kadın mı zannediyorsun' demesiyle dumur oldum. fazla okunmasa da bura daha iyidir kanımca.
şahsi fikrimce uludağ sözlükün alacağı karşılaştırmadır.
bana göre ikisi şuan ki ekşiden daha iyi ama aralarında bi mukayese yapacak olursak ben itü derim.
bana göre ikisi şuanki ekşiden daha iyi ama aralarında bi' mukayese yapacak olursak; ben de uludağ derim. **
bana göre ikisi şuan ki ekşiden kötü lakin aralarında bir kıyaslama yapacak olursak ben ihl sözlük derim.
beni yazar yapmadıkları için ekşiye bok atmalıyım o yüzden diğerlerinden biri. ama rüyamda ekşide yazıyorum o ayrı.
bana göre şuan ki ekşi sözlükten iyi ama aralarında bir mukayese yapacak olursak ben uludağ sözlük derim.