bugün

ASB (ahlak, seviye , bilgi).
Edep...
Gece modu. biraz da seviye. Artık anlayın sözlükteki kızlarla bir geleceğiniz yok (hani olduğuna inanmak için birkaç şahide ihtiyacımız olanlar)
aradığım temada yazı yazan yazar. bunu yapmak çok zor biliyorum zira ben de yapamıyorum. sürekliliği korumak zor zanaat.

bir de bir şey daha var ama o da ben de kalsın. özel.
adam gibi bir android uygulaması.
-başlık aramanın çok ilkelce olması. mesela arama çubuğuna "murat boz" yerine yanlışlıkla "muratr boz" yazsanız karşınıza önerilen başlık şu oluyor: chu chu lovely muni muni mura mura purin purin.
tamam, burada benden kaynaklana bir hata var burada. ama bu sözlük, içinde "murat", "boz" veya "muratr boz" kelimesini yan yana getiremeyek kadar aciz mi? ya da yeni bir başlık açacaksınız diyelim. adı da şu olsun istiyorsunuz "yazarların şu an dinledikleri şarkı/şarkılar. ama önceden bu başlığın olup olmadığını kontrol etmeniz gerek ve dolayısyla arama yapıyorsunuz. karşınıza saçma sapan bir başlık çıkmakta veya sırf başında "sözlük" kelimesi olmadığı için önceden mevcut olan "sözlük yazarlarının şu an dinlekleri şarkı/şarkılar" başlığını size arama sonuçlarında göstermiyor. bu da aynı tür başlıkların artmasına neden oluyor.

-sonra, bir de bazen bir başlığa entry girmek istiyorsunuz ama birden buraya gireceğiniz entry ile çok yakın bir anlama sahip olan taa bilmem kaç ay önce girdiğiniz entry aklınıza geliyor. o entry'yi arayın ki bulasınız. maalesef bizim soldaki "detay ara" aparatı çok da tatmin edici değil. ben oraya gerekli başlığı, yazarın adını yazıp da sadece o yazarın entry'lerini göremiyorsam ne işe yarıyor o bölüm allah aşkına? ekşi sözlük'teki gibi faydalı bir hale getirilirse çok iyi olacak.

-bir de nedense sözlüğe giriş yapmak, uludağ görsel'e giriş yapmak anlamına gelmiyor. uludağ sgörsel'i tıklayınca giriş yapmam isteniyor yükleme yapabilmem için. bununla da kalmıyor. uludağ görsel'e giriş yaptığınızda kadığınız yerden devam edemiyorsunuz. çünkü giriş yaptıktan sonra açtığınız en sonki görseli göremiyorsunuz.

yarı otomatik bir sözlük'e sahibiz biraz. bunlar düzeltirse mükemmel bir yer olacak burası.
BiLGi BiRiKiMi.
mesajlarda arşivleme olmaması.
uludağ sözlükte eksik olan tek şey bir sözlüktür heralde. amdır göttür gidiyor, sözlük namına bir şey göremiyorum şahsen.
birde iphone uygulamasına ihtiyaç var.
sözlükte sadece kadın- kız muhabbeti yapan ve üstüne üstlük muhafazakarlık taslayanların çoğunlukta bulunması en büyük eksikliktir. küfretmeyi tartışma sayan, her türlü farklılığa saldıran ( etnik, dinsel, cinsel, dilsel, düşünsel) şahısların birbirinden faşist başlıklar açması ve giriler yazmasılar da bir başka handikapıdır.
eksik olan şeylerin yanında birde fazla olan şeyler vardır. bu fazlalık malesef uludağ sözlüğün eksikliğidir.

sol frame den örnek:

(bkz: oral seks yapan kadın fahişedir)
(bkz: türk kızının sabah kalktığında suratsız olması)
(bkz: kız kaldırmanın kolay bir şey sanılması)
(bkz: türkiye deki erkeklerin erken boşalması)

malesef abazalık biraz fazla sanırsam.

edit: bir de entrylerden örnek vereyim.
başlık:türk kızı
5205. güzellik niteliğine sadece makyajla kavuşan, makyaj olmadıktan sonra koyna bile alınmayacak olandır.
5206. 2 şişe votkadan sonra gideri olabilir.
oy veren yazardır. okuyup geçmek daha kolay mı geliyor, oylama sisteminden haberleri mi yok bilmiyorum.
heyecan.
yaratıcılık eksik. sol framede gördüğümüz başlıklar da kanıtıdır.
moderatörlerin trollere yaptırım uygulaması. sözlükte bulunan en büyük eksiktir.
üye olmamdan sonra olmayan şeydir.
ekşi sözlük kadar ekşi olmamasının getirdiği tadı, bu kadar ciddi çerçeveden duyamama meselesi.
latin alfabesiyle yazılmayan dilleri özgün şekilde yazmak. en azından noktalama işaretleri...
(bkz: okur)
kimsenin uludağ sözlüğü adam yerine koymamasıdır. bakın ekşi basılır, ekşi mahkemelik olur,ekşi... peki uludağ sözlük, aynı rezalet burada yok mu? fark muhatap alınmamaktır. bir kere zall kralımız mod vezirleriyle her türlü eleştiriden uzak süper güçlü kahramanlar pozisyonundadırlar. her şey buradan başlamaktadır.
Ateist tayfanın agresif olmayışı.
(bkz: maalesef ruhu yok)
sözlüğün öz eleştiriyi kabul edememesi ve bunun akabinde sözlükle ilgili konu açmanın yasaklanması.
kadın erkek eşitliği.
evet, sözlüğümüzde eksik olan şey kadın erkek eşitliğidir. hem de büyük ölçüde.