bugün

(bkz: tatlı su solcusu)
ne mutlu ki ben de onlardan biriyim. okuduğunu bile anlayamayan davarlar arasında değerlerinin bilinmesi gerekir.
Çok cahillerdir. Gerçi bütün solcular öyle.
pkk sempatizanıdırlar .
insanlari sagci solcu diye ayirmak cok yanlis.
(bkz: sarimsak sogan kullanilabilir)
Benim de aralarında bulunduğum solculardır.
Yaşasın sol yumruğu.
Uludağ sözlük goministir. Benimle bir ilgisi yok, açılan başlıklar sol frame adı altında yayınlanıyor.. Sistem böyle ne yaparsın..
Entrylerini iphonelerinden girerler. Götümün solcuları.
Beni direk profil resminden anladılar. Diğer gizli solcular beni bırakın siz kaçın.
http://www.youtube.com/watch?v=TtJjSVIw-Uo
Türkiye nin en büyük sermayederi ölünce arkasından babaları ölmüş gibi yas tutanlardır(küba gibiyim kendime yet, hariç).

Ağızlarıyla davin yiyip gotleriyle tüf atarlar.
Bir insan neden solcu olur ki, biraz anlatsanıza ya.
Solcu insan sorgulayan ama sonuca varamayan insandır.
Normal solculardan bi farkı yoktur.
Ben solcu değilim ama solcular ile paralel düşündüğüm bir konu var.

Ben bu yüzyılın tüketim kalıplarını benimsemek zorunda değilim. Beni buna zorlayan sistemle sorunum var ama bu beni solcu yapmaz.

Marks Lenin trocki Stalin bunlar bana hikaye olarak geliyor .işçi sınıfı diktatörlüğü de sonuçta diktatörlük.

Ben liberalizmi severim ama tükettiği sürecek muteber olan insan profili ya da sistemin dışına itilen evsizleri görmeyen aç bırakan sistemi savunuyor değilim.

Silikon vadisi gibi bir vadimiz olsun. Bilim eğitim icat olsun para kazanalım gsmh artsın geliri de adaletli dağıtalım bana yeter.
sözlüğün şerefini kurtaran kişilerdir.
kendinden olmayan herkese terörist diyenlerin karşısında kaya gibi dururlar.
korur kollar davası uğruna kimseyi satmazlar.
Kadro gelişiyor çorumluda geri gelmiş burası çok eğlenceli Bir hal alacak ahaha.
uludağ sözlük solucanları diye okudum, hayırdır inşallah.
"durduramayacaksınız halkın coşkun akan selini" marşını hep beraber söylememiz gereken birliktir. biz bir aileyiz.
https://www.youtube.com/watch?v=TCIf8iK5Jzo

Inti Illimani - (bkz: Venceremos)
Kapitalist dünyanın ürettiği telefon ve bilgisayarlardan sözlüğe giren sucuklardır.

Siz solcu olsanız ne olmasanız ne amk! Anca kendinizi kandırır gönül eğlendirirsiniz böyle.
siyasetten uzak durmaları, olaylara karışmamaları gereken solculardır. aynı şeyler sağcılar için de geçerlidir.
sermayem var mı aq?... fabrikam falan...yok....
kapitalist, liberal, merkez sağcı olmak için bir sebebim? ..... yok.

burjuva, aristokrat bir aileden mi geliyorum? büyük esnaf, toprak ağası vs?
burjuva bir hayat bakışına sahip olmam için gerekli bir sebep yani?.... yok.

yarış atı değiliz biz! kimseyi kimseden üstün görmem... bir türk dünyaya bedeldir gibi savlara prim verecek gaza gelecek bir dünyaya bakış şeklim de yok.... faşist, türkçü, ülkücü vs bunlardan biri olmak için...

kürt zaten değilim...

dindar muhafazakar hiç değilim ve olamam... dünyaya bakışlarımız tamamen farklı.

ne oluyum aq sen söyle?

beyaz yakamsı sayılsam da... emeğiyle kazanan bir insanım... olaylara nereden bakmamı bekliyorsun ki?