bugün

tutacağını düşündüğüm ilandır.
edit: benim maksat şu cengaverin sorunları hallolsun.
boş zamanlarınızdan, kendinizle başbaşa kaldığınız anlardan kurtulun. sabah mırıl mırıl alarm erteleyeceğinize erkenden kalkıp çıkıp sıcak ekmek alıp eve dönüp miss gibi kahvaltınızı yapın, dolaşın, bisiklete binin kitap okuyun.
Ne bileyim bugün muratti yerine marlboro special alıp kendinizi şımartın.
beş yıl sonra kapı gibi diplomamı aldığımda yardımcı olacağım ilanlardır.
insan, zevkleri (yeme, içme, cinsel ilişkide bulunma) için yaşamaya devam ettikçe onun kölesi olur ve o zevklere ulaşamadığı zaman hayatı kararır. Insanın şu dünyada uğruna yaşayacağı şeyler, insan dışındaki varlıkların da yapabildiği şeyler olmamalı. Insan, eğer bunların dışında, yüce değerler uğruna sürekli bir çaba içerisinde bulunursa
1) daima bir faaliyet içinde bulunduğu için canı sıkılacak, psikilojisi bozulacak zamanı olmayacak
2) çalışmalarının sonucunda aldığı sonuç "ulan ben de hiçbir işe yaramıyorum" duygusunu ortadan kaldıracak
3) tembellik, insana kendini "yok"muş gibi hissettirdiği için, bu faaliyette kendi varlığını daha iyi hissedecek.
Bunun yanında insanın hayattan beklentisi çok yüksek olmamalı, çünkü para kazanmak, zengin bir hayat yaşamak her zaman akılla doğru orantılı değildir, herkese nasip olmaz.
Son olarak, insan zevklerine gem vuramamışsa, "bir kızla yatarsam bütün sorunlar çözülecek" tarzında bir uyuşturucu bağımlısı edasında sözler söylemeye başlamışsa, bakış açısını mutlaka değiştirmelidir. Seks olmadan da hayatın devam ettiğini bilmelidir.
Imza: bir psikolog.
allahıma ben de diyordum böyle bir başlık açayım diye ama açılmışı varmış. neyse konumuza dönelim. şimdi ben çok şaşırdığım da, eğer üzücü bir şeyse bu ensem yanıyor, elim ayağım boşalıyor, ve uyku bastırıyor. son zamanlarda gelişti bende bu durum. sürekli ağlama hissiyatı var, sanki hep aynı ayda kalacakmışım gibi hissediyorum bir de. mesela bana göre bugün ayın 2 si. hep aralıkta kalacakmışım, hep aynı acıyı duyacakmışım gibi.
çok yanlış yere verilmiş ilanlardır. bir zaman sonra entryleri bile aynılaşan bir topluluğun sorunları da ortaktır zaten.

sorsanız sözlüktekilerin yarısı uzun zamandır yalnızdır, diğer yarısı da yeni terk edilmiştir. yoksa ne bok işleri var burda.