bugün

Doğru olan düşüncedir.

Bak yunanistana, atatürk yok, herkes yunan. *

Edit: iktidara bi göndermedir.
önce türk kızlarına bakıp,

sonra yunan kızlarına bakıp :

"ah be atam oldu mu şimdi bu yaptığın" diye düşünmeme sebep olan iddiadır.
atatürk olmasa hepimiz yunandık.
stalin , almanları durdurmasa hepimiz almandık.
sscb dağılmasa hepimiz komünisttik.
uzar gider bu...

kosova dan osmanlı çıkalı 300-400 sene oldu.
sırplar , hırvatlar , hitler , komunistler geldi geçti.
adamlar bizden daha türk ve daha iyi müslüman
aksan bozuk olsada türkçeye de gayet hakimler

atatürk orayıda kurtardıda bizim mi haberimiz olmadı ?

(bkz: sarı saçlım mavi gözlüm 2 bira al gel)
yunan olsaydım da bu espriyi görmeseydim. Türkçe bilmezdim haliyle okuyup beyin amcıklaması geçirmezdim.
(bkz: piç olmanın altın kuralları)
bu olay çok uzar gider. atatürk'e sonsuz saygım var ve kendisini örnek alırım her zaman fakat şöylede bir durum var ki;

(bkz: nenemin de taşakları olsaydı dedem olurdu)

yani demem o ki, şu olsaydı bu olmasaydı falan diye tartışacağımıza oturup adam gibi çalışsak vatana millete hayrımız dokunur. atatürkçüyüm demekle ya da atatürk'ü sevmiyorum demekle ne atatürk'ü örnek almış olursunuz ne de atatürk'ü bu ülkeden silebilirsiniz.

atatürk gibi olmak, onun gibi düşünmek için kitap okuman lazım, çalışman lazım. yoksa konuşmakla, resimlerini posterlerini duvarlara asmakla atatürkçü olunmuyor malesef.
saçma sapan, yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan cinsinden bir kısır tartışmadır. ne olacağımızı asla bilemezdik. atatürk olmasa daha iyi olurduk düşüncesini ne ile çürüteceksiniz? yaşamadan hiç bir şeyi bilemeyiz bol keseden atıyorsunuz. vahdettinin atatürkten önce anadoluya gitme görevini vermeyi düşündüğü başkaları da vardı. ya başkası olsaydı ne olacaktı? zamanı geriye döndürmek mümkün değil ki yaşayıp görelim taa en baştan. müneccim misiniz itneler!
Bazı zihniyetlere çok zor gelse de bu böyle.
fatih olmasa hepiniz kahbe bizans tohumuydunuz amk.
hepimiz olmasak da yarımız öyle zaten.
Kesinlikle doğru olan düşüncedir.
Anladığım kadarıyla Yakındığınız nokta bayım, yunan olmanız değil,Yunanistan da ekonomik kriz olması. Ööö.
doğru gerçektir.
Saçma beyandır. Yunan savaşında Yunanlılar saldırdıkları bölgenin üçte biri kadardı. Hangi nüfusla asimile ediyorlar koskoca ülkeyi.